Переглядів: 1380

Який господарник, такі й досягнення

Із самого ранку, перед початком сесії міськради, Думську площу захопила людська веремія. Партійні стяги — біло-сині та червоні, строкаті транспаранти, зігнана масовка і кричалки у гучномовець про атаку якихось «фашистів» — усім оцим забивали баки одеситам, відволікаючи увагу від справжніх, а не надуманих проблем.

«Неонацисти» при ближчому спілкуванні виявилися нашими з вами сусідами, знайомими чи просто земляками. Обдурені командою «народного господарника» й доведені до крайнощів, вони, аби бути почутими, не мають іншого виходу як добровільно приміряти на себе роль «живої реклами», де замість якихось брендів — на саморобних плакатах зі шматка шпалер — крик про допомогу.

А навпроти, влаштувавши живу загорожу мерії від городян, під наглядом кремезних молодиків стояли студенти, службовці, пенсіонери. Хтось зізнавався, що прийшов, аби за короткий час заробити «кілька копійок» до мізерної пенсії, хтось — під примусом начальства... Отак, щоб убезпечити себе від повторення подій, які трапилися під час попередньої сесії, той, хто назвався «другим Ришельє», перелякано сховався за чужими спинами. Для надійнішого захисту «народного улюбленця», периметр перед входом у будівлю огородили ще й металевими конструкціями та посиленими підрозділами міліції. Автобус з «Беркутом» напоготові стояв неподалік...

Та попри веремію, підсилену ще й гучною музикою через колонки, одесити проводили кілька акцій протестів.

Дуже наочною вдалася ВДНГ (Виставка досягнень народного господарника). Як пояснили її ініціатори, починаючи з 30 січня обласна організація політичної партії «УДАР Віталія Кличка» збирала матеріали про «досягнення» нинішнього мера Одеси, який відрізняється тим, що практично на кожному білборді і сіті-лайті хвалить себе хорошого: то він Воронцовський палац відремонтував, то дитячий садок відкрив, а то тарифи на ЖКГ понизив... Усі ті мерівські марення, й відтворили на папері, проілюструвавши фотофактами: потрісканий палац, дитсадок біля проїжджої частини, реальні тарифи на послуги ЖКГ, «чорна діра» на Грецькій площі, будинки, що падають один за одним, гори неприбраного сміття, покалічені й викорчувані дерева...

Одесити давно втомилися ходити брудними вулицями, їздити в переповнених маршрутках та старих тролейбусах розбитими дорогами, жити у будинках, що руйнуються... Відтак виставка одразу привернула до себе увагу, а це ніяк не збігалося з планами «захисників цитаделі міського самоврядування». Тому й глушили «ударівців» гучними вигуками й піснями. «Ми обурені нахабством з боку так званих «антифашистів». Вони не давали висловитися ні активістам партії, ні підприємцям ринків міста, ні власникам гаражів, ні інвесторам довгобудів, ні захисникам тварин. У результаті всі мітингуючі, окрім тих, хто був з прапорами Партії регіонів та їхніх сателітів, перейшли на бік «УДАРУ» і виступали перед одеситами, користуючись нашим мегафоном. Бо фашисти — це не ті, хто прийшов відстоювати свої права перед міськрадою, а ті — хто сидить усередині, на Думській, 1. Це не моя думка. Це думка одеситів, які виступали на нашому боці», — підсумував член політради обласної організації «УДАР Віталія Кличка» Роман Дев’ятов і запросив усіх не байдужих до безчинства влади відвідати ВДНГ. Персональне запрошення отримав і сам мер. Планувалося, що виставка триватиме до 26 лютого, але вже наступного дня міська влада її демонтувала. Партія заявила про намір оскаржити такі дії в суді.

Та повернемося до подій вівторка. Близько десятої ранку всі протестуючі перерозподілилися: до «регіоналів» приєдналися комуністи та сталіністи, а до «УДАРу» — підприємці «Привозу», авторинку «Успіх», представники гаражних кооперативів з Черемушок, госпрозрахункової поліклініки, що на Жуковського (яку збираються ліквідувати), та захисники тварин. До речі, щодо поліклініки. Одна з учасників мітингу, лікар-психолог Любов Леонідівна зазначила: ліквідація зовсім невиправдана. «Справа в тому, що наша поліклініка найстаріша в місті й найдешевша, тобто цілком доступна простим людям. Лікуватися до нас приїздять не лише з районів, але й з інших областей. Секрет успіху — в дружному колективі професіоналів з великої літери ще старого гарту, — поділилася наболілим Любов Леонідівна. — В поліклініці є майже всі спеціалісти, а завдяки найкращій в місті амбулаторії ми можемо реально допомагати людям. Шкода втратити такий унікальний медичний заклад, який не словами, а врятованими людськими життями довів свій авторитет».

Окремо згадаємо про мітинг захисників тварин. Під стінами мерії зібралися не байдужі до братів наших менших одесити: вони прийшли, аби підтримати проект рішення депутата міськради Костянтина Ржепішевського, який саме розглядали на сесії. За словами учасників акції, про те, що покладуть край знущанням над тваринами, депутати говорять давно, та далі слів справа не просувається. «Тварини вуличних фотографів завжди замучені й слабкі. Більшість з них перебуває під дією транклівізаторів, які загрожують їхньому життю. Їх морять голодом, аби крилаті й чотирилапі менше запаскуджували вулиці й у хазяїв потім не було зайвих проблем. З тієї ж причини їх морять і спрагою, навіть при тій шаленій спеці, яка вже декілька років поспіль накриває Одесу, — обурювалася активістка волонтерської організації «Час змін» Ольга Овечкіна. — Більше того, після «робочого дня» тварин завантажують у багажники автівок й вивозять на нічліг до закинутих будівель: саме там, за свідченнями очевидців, і тримають бранців». За словами Ольги Овечкіної, волонтерам добре відомі місця, де найчастіше птахів і тварин виставляють для фотографування з туристами: на Приморському бульварі, Дерібасівській, біля Оперного театру, в Аркадії. Проте змінити ситуацію волонтери безсилі: в Україні не діють закони, що забороняють жорстоке поводження з тваринами. «В нас вони лише караються штрафами — максимум 50 гривень. У Києві за подібні діяння горе-фотографів можуть притягти до кримінальної відповідальності й засадити за ґрати. Проте теж лише теоретично».

Зі ста тварин і пташок, яких до нас контрабандою везуть у чемоданах з подвійним дном і навіть в термосах, виживає 10—15. Такі дані оприлюднив минулого тижня голова Міжнародного конгресу захисту прав і свободи людини «Світ» в Одесі й області Рафаель Двоєкін. Він та Олена Овечкіна в своїх висновках одностайні: звертатися за допомогою до правоохоронних органів — марно. «Складається враження, що вони отримали вказівку не помічати фотографів. І навіть собачі бої, що проводяться деякими багатими людьми, подаються як «проведення змагань», — зауважив тоді Рафаель Двоєкін. «Коли просимо представників правоохоронних органів підійти до фотографів-мучителів й запитати в них документи та дозволи на подібну діяльність — вони просто відмовляються, аргументуючи тим, що отримали розпорядження не турбувати цих «людей» (яких і людьми назвати язик не повертається)», — сказала Олена Овечкіна.

І таки справді, наче знущання, біля фунікулера ходив черговий хлопчина-фотограф з орлом. Помітивши посилену цікавість до своєї особи, поспішив сховатися, покинувши нещасного орла прив’язаним до поручнів біля знаменитих сходів...

А тим часом у сесійній залі депутати таки проголосували за заборону експлуатації тварин для фотографування. Побачимо, як виконуватиметься це рішення.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net