Переглядів: 1103

Ті, хто знає таємницю глини

Учора, 13 лютого, в Одеському обласному центрі української культури відкрилася виставка студії «Батьки та діти» (керівник — Олександр Гаркавченко). Експозиція дає змогу пізнати творчість студійців, які закохані у глину, кераміку та декоративний станковий розпис у традиційному українському стилі.

Студія кераміки і декоративного розпису «Батьки та діти» працює в Одесі, а також у Крижанівці, Фонтанці, Вапнярці з 1988 року. Великий досвід мають студійці у проведенні майстер-класів ліплення з глини та розписів виробів з цього матеріалу, дарованого природою й освоєного людиною у сизу давнину. Окрім того вони опановують розписи декоративно-станкових композицій у традиційному північнопричорноморському стилі з глибокими мотивами у символіці та народними образами.

Керівник студії — Олександр Іванович Гаркавченко — закінчив художньо-графічний факультет педуніверситету ім. К. Д. Ушинського у 1976 році, захищався з живопису. Та так сталося, що поїхав навчатися гончарству та ліпленню з глини до народних майстрів в Опішню. Народні художники України Іван Гончар, Трохим Дем’яненко, Олександр Білик-Пошивайло справили незабутнє враження своєю майстерністю і творчістю у виробах з опішнянської глини. Пізніше доля звела Олександра Івановича із заслуженим майстром народної творчості Ростиславом Михайловичем Палецьким та його братом Юрієм Михайловичем, у яких він протягом року навчався декоративно-станковому розпису, характерному для Північного Причорномор’я. Займаючись педагогічною діяльністю, передавав набуті навички своїм учням у художніх класах різних творчих шкіл. У його студіях визріли народні майстри дрібної керамічної пластики О. В. Запаріна, Е. О. Островерхова, О. В. Острова.

Студія «Батьки та діти» практикує ліплення з глини, розпис, обпалювання, вивчення традицій і символів у дусі національної культури. Студійці також проводять етнографічні пошуки, збирають старовинні глиняні вироби та інші знаряддя, беруть участь в археологічних експедиціях, організовують літні табори мандрівного характеру, співпрацюють з музеями України. Двері, відчинені на нинішню виставку, запрошують одеситів зазирнути у таїну народної творчості, яка розвивалася разом з розвитком людської цивілізації.

Виставка «Батьки та діти» триватиме до 28 лютого у залі ООЦУК за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20. Відвідати її можна у будні з 10.00 до 17.00.

Упродовж цього часу керівник студії та його вихованці проводитимуть майстер-класи для дітей і юнацтва, всіх охочих доторкнутися до прадавнього мистецтва. Майстер-класи проводитимуться щодня, крім суботи та неділі, з 12.00 до 17.00.

Відділ декоративно-прикладного мистецтва Одеського обласного центру

Української культури.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net