Переглядів: 975

Урок, що зчинив переполох

Ще 25 січня, тобто за кілька днів до пам’ятної дати — 95-річчя бою під Крутами, що зупинив на кілька днів більшовицьку навалу на Київ й уможливив підписання Берестейського миру (9 лютого 1918 року), за яким Німеччина, Австрія, Туреччина і Болгарія визнали Україну самостійною державою, Одеська обласна організація ВО «Свобода» поширила кілька світлин (одну з них бачите) і такий прес-реліз:

«...В одній з одеських шкіл молодіжна націоналістична громадська організація «Сокіл» провела для учнів старших класів урок, присвячений Героям Крут. Школярам розповіли про героїчний подвиг українських хлопців у 1918 році та показали документальний фільм «Герої Крут» із циклу «Особливий погляд».

Активіст «Соколу» Костянтин Василець наголосив, що бій під станцією Крути назавжди залишиться в пам’яті нинішнього і наступних поколінь українців як приклад високого героїзму і жертовності у боротьбі за незалежність нашої держави. «95 років тому юні борці за Українську державу знали, на що йшли і що їх чекає. Але вони вірили в Українську державу, вірили в перемогу, вірили у вищість ідеального і святого. Ті 300 юнаків — зразок відданості і жертовності в ім’я Української держави. Вони сьогодні повинні надихати нас на нові звершення, додавати віри і сили в боротьбі за Велику Україну. Україну, за яку боролися, вмирали і про яку мріяли українці в різні часи», — зазначив Костянтин Василець.

Шкільній бібліотеці молоді націоналісти подарували книжки про Романа Шухевича. Найближчими тижнями хлопці планують відвідати ще кілька шкіл».

Ця новина, судячи з усього, по­діяла на декого в Одесі гірше, ніж червоне полотнище тореадора діє на бугая. І можна тільки здогадуватися, що робилося у владних кабінетах «толерантного багатонаціонального міста», якщо за лічені дні — уже 28 січня (тобто ще напередодні Дня Героїв Крут, коли місцеві українофоби і перелякані чинуші-лизоблюди не знали, що назавтра перед могилою крутянців схилить голову навіть Микола Янович, уро­дженець Калуги, покладаючи квіти від імені керівництва держави) — на офіційному сайті міста Одеси з’явилася таке спростування-розвінчування:

«25 січня в блогах на одному з інтернет-ресурсів була поширена інформація з фото і відео про те, що в одній із шкіл Одеси молодіжна націоналістична організація провела урок, присвячений героям Крут. Інформація про нібито проведений урок на базі СШ №27 націоналістичною організацією з роздачею матеріалів про Романа Шухевича не відповідає дійсності.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про освіту», навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських або релігійних організацій. «Ми оперативно перевірили повідомлення, оскільки проведення такого роду агітаційних уроків громадсько-політичними формуваннями в школах заборонене законом. З директора школи були взяті письмові пояснення. Як ми і підозрювали: ніяких уроків з ніякими громадськими організаціями в цій школі не проводилося. Ми маємо справу з провокацією», — підкреслила заступник начальника міського управління освіти Вікторія Іщенко.

За словами директора школи №27 Валентини Балашової, 25 січня до неї звернувся колишній випускник школи — активіст молодіжної націоналістичної організації — з проханням провести лекцію, але йому було відмовлено. «Ми йому відмовили, й у школі ніхто нічого не проводив, тому були здивовані, коли в коментарях до інформації про лекцію, що відбулася, фігурувала наша школа. Більше того, на сайті, де була розміщена інформація, є фото кабінету нібито нашої школи. Так-ось, такого кабінету в СШ №27 нема», — підкреслила директор СШ №27.

У зв’язку з провокаційними повідомленнями, що почастішали, стосовно міської сфери освіти, управ­ління освіти і науки Одеської міської ради звертається до батьків одеських школярів з проханням спільними зусиллями контролювати питання освіти і виховання дітей у навчальних закладах Одеси».

Ну що тут скажеш?! Історія, як відомо, не знає умовного способу. І ті, хто вголос відхрещувався від вшанування пам’яті юних героїв, і ті, хто перелякано пошепки вибачався: «не можу ризикувати посадою», «нам заборонили», «ми — люди підневільні», і ті, котрі, всупереч волі тимчасовців, таки проявили позицію, вшанувавши 95-річчя значущого чину в боротьбі за незалежність України, зробили свій вибір і з ним уже увійшли в новітню історію держави. І першим, і другим, як уже зазначали «Чорноморські новини» у номері за 26 січня, історія дасть належну оцінку.

Ольга СІРА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net