Насіння «сходить» на полотні
Якщо ви заповзятий городник і з закритими очима можете відрізнити насіння редиски від капусти, вам неодмінно треба було б уважно розглянути й заодно помилуватися роботами прапорщика запасу Інни Лукач із Котовська. Які тільки насінини не укладає ця миловидна жінка на своїх полотнах, яких конфігурацій, забарвлень, форм — не уявити навіть за найбагатшої фантазії! Ніколи б не подумала, що баклажан або капуста може давати «сходи» не тільки на грядці. Для Інни ж кожне зернятко, нехай найменше й непоказне, відразу стає образом, мікроскопічною деталлю її майбутньої картини.
Художниця-початківець, яка самостійно освоїла цю непросту техніку в мистецтві, використовує в роботі насіння практично всіх культур. Укладає в малюнок зернятка баклажанів, помідорів, люцерни, конюшини, кунжуту, гірчиці, льону. Не залишаються без її уваги також насіння базиліка, редиски, капусти, амаранту, дробленого гороху, кукурудзяної крупи, фенхеля і ще багатьох культур. Іноді Інна «потрошить» і пакетики з приправами. Там теж можна знайти багато цінного матеріалу для художньої уяви. Наприклад, насіння такої салатної рослини, іменованої в Грузії як цицмат, дуже добре вкладається і дає гарну кольорову гаму. А по дорозі додому Інна не минає жодного бур’янчика, квітки, в яких є дозріле насіння.
До речі, у своїх картинах вона зовсім не застосовує лаків та барвників, а підбирає насінини тільки за їх природним забарвленням. Винятком є лише яскраві зернятка, які падають з клітки домашнього улюбленця — папуги: їм Інна також знаходить застосування, а вони якраз мають яскравий колір. Але це мініатюрні вкраплення в фон пастельного малюнка. Такий природний натуральний колорит полотен у стилі флоромозаїки, а ще ювелірність, мініатюрність ліній і композицій відрізняють її роботи від інших.
— Насіння однієї рослини можуть мати різні кольори, — розповідає Інна. — Різні відтінки мають, наприклад, насінинки проса, гороху, льону, гірчиці. Це гама із жовтого, коричневого, зеленого, оранжевого і навіть чорного кольорів.
За допомогою такої гами вона створила роботи «Улюблений дворик», «Млин», «Старе місто» та багато інших. У них нема яскравих червоних, зелених, пурпурових кольорів. А тому маки у неї світлих і темних відтінків коричневого, жовтого, що зовсім не псує, а навіть додає художньої пікантності роботам. Приглушений відтінок зеленого дають висушені голочки ялинки, листочки туї. Мало чорних кольорів. Лише як фон використовується білий колір, який дає манна крупа.
Кажуть, що кожне насіннячко має зв’язок з Космосом, оскільки несе в собі генний код цілого виду. Не буду сперечатися, що це не так. Тоді укладені в картини Інною насінини — все одно, що частина світу...
Віра ТИХОНОВА.
Котовський район.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206