Переглядів: 899

Зі статусом «російської провінції»?

Польські й німецькі депутати й експерти наголошують на важливості подальшого зближення України з Євросоюзом. Інакше, на їхню думку, наша країна має всі шанси перетворитися на російську провінцію, — зазначає «Німецька хвиля».

Польща вже неодноразово позиціонувала себе адвокатом України в ЄС. Не став винятком і сьомий польсько-німецько-французько-український форум, який щойно відбувся у Варшаві. Цього разу конференцію присвятили проблемам, з якими Україна зіштовхнулася після останніх парламентських виборів. «Хоча у нас є багато зауважень щодо останніх виборів й авторитарних тенденцій, які спостерігаються в Україні, ми, звичайно, не змінимо своєї думки, оскільки Україна — це ж не Білорусь і не Росія», — зауважив у розмові з Deutsche Welle депутат польського Сейму Марчін Свєнчицький.

Водночас Варшава потребує навзаєм конкретної роботи від офіційного Києва. «Польща як держава, яка просуває інтереси України в ЄС, не може на себе брати відповідальність за українську владу. Потрібні реформи, аби ми мали аргументи для європейських партнерів для підтримки України», — наголосила заступник міністра закордонних справ Польщі Катаржина Пелчинська-Наленч, виступаючи під час варшавського форуму. За словами представниці МЗС, її країна не збирається втручатися у справи України та впроваджувати за неї реформи, але демократичні тенденції сусідів підтримуватиме.

Попри те, що погляди Польщі та Німеччини на українське євроінтеграційне майбутнє часто різняться, нині й у ФРН усвідомлюють, що залишити Україну взагалі без подальших європейський перспектив може мати небажані наслідки. «Росія дуже тисне на Україну за допомогою газу. Ми повинні визначитися, куди хочемо йти разом з Україною і якими засобами досягати нашої цілі, щоб врешті-решт Україна не стала російською провінцією», — каже депутат німецького Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Карл-Ґеорґ Вельманн.

На думку німецького політика, нині, однак, не час говорити, що Україна вже незабаром отримає запрошення на членство в ЄС. Його прогноз: Київ може сподіватися на таке запрошення через п’ять-десять років, якщо країна, нарешті, відповідатиме критеріям вступу до Євросоюзу.

Як констатують експерти, що виступали на варшавському форумі, Україна нині, на жаль, випадає з пріоритетів ЄС, який зосереджений на власних проблемах, пов’язаних зі збереженням економічної стабільності в єврозоні. Інтерес до України з боку ЄС зменшується і через те, що вона пробуксовує на шляху демократичного розвитку.

Незважаючи на нинішню примарність європерспектив Києва (адже навіть підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною перебуває під питанням), українське громадянське суспільство сподівається на підтримку Заходу. «Краще лікувати хворобу на її початку, ніж коли вона розвинеться й уже буде складно приймати драматичні рішення», – застерігає директор київського фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net