Переглядів: 926

Щоб було по-домашньому затишно

Створити у спецшколі домашню обстановку — саме таке завдання поставив перед собою директор Фонтанської середньої спеціальної школи соціальної реабілітації В’ячеслав Баранов.

«Більшість хлопчаків, що навчаються в нашій школі, були, по суті, позбавлені у своєму важкому дитинстві нормальної домашньої атмосфери, затишної оселі. І тому я вважаю дуже важливим створити в нашому навчальному закладі такі умови, щоб вихованці могли відчути цю атмосферу. У нас навіть створений спеціальний кабінет і запроваджений окремий навчальний предмет «Побут і економіка сім’ї», де наші підопічні часто вперше опановують навички нормального сімейного життя», — зауважує директор.

Зрозуміло, що навчальний заклад, який перебуває на держфінансуванні (а воно явно недостатнє, та й те нерегулярне), не має реальної можливості власними силами вирішити такі завдання. І тут приходять на допомогу друзі фонтанської школи, котрі розуміють всю важливість роботи, яку проводить цей заклад заради повернення «важких» підлітків до нормального життя.

6 грудня у Фонтанську середню спеціальну школу соціальної реабілітації голова Українського клубу Одеси Наталя Чайчук привезла цілу невеличку вантажівку усіляких речей, вельми потрібних для створення сімейної атмосфери. Книги і телевізор, килим і стільці, одяг, взуття та ще багато корисного і необхідного для школи та її вихованців було передано в дарунок. Серед подальших планів Українського клубу Одеси — привезти у Фонтанку піаніно, яке вирішили подарувати дітям одеські письменники, члени НСПУ. Цьому дарункові директор закладу В’ячеслав Баранов особливо радий. У школі є свій духовий оркестр «Хвиля», який неодноразово ставав лауреатом як міських та обласних фестивалів і конкурсів, так і всеукраїнських, навіть міжнародних. Піаніно, каже він, точно не стоятиме без діла, бо заняття мистецтвом і творчістю має надзвичайно важливе значення для соціалізації підлітків, які схибили із життєвої стежки. Пізнання світу прекрасного, безпосереднє долучення то творчості спрямовує енергію підлітків у позитивне річище, виховує їх, підвищує естетичні та етичні якості.

Наталя Чайчук твердо пообіцяла, що Український клуб Одеси й надалі допомагатиме фонтанській школі в її нелегкій роботі.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net