Переглядів: 896

Шкодять і не платять

Колегія Рахункової палати за результатами проведення аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на здійснення природоохоронних заходів на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей зазначила, що державне управління та регулювання у сфері охорони навколишнього середовища здійснювалося на недостатньому рівні. Як результат — негативний вплив на навколишнє середовище в зазначених областях посилюється.

Нормативно-правові акти, що регулюють правові та економічні основи організації охорони довкілля і визначають повноваження відповідних органів виконавчої влади у цій сфері, зокрема в частині зупинення дії дозвільних документів, відшкодування і стягнення екологічних збитків, посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, є недосконалими та неузгодженими. Неефективність важелів впливу за порушення природоохоронного законодавства та незадовільний стан контролю призводить до незначного відшкодування збитків державі. Як-от, за здійснення бездозвільної діяльності відшкодування збитків складає лише від 0,6 до 0,8 відсотка від заподіяної шкоди.

Захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, через, насамперед, залишковий принцип фінансування відповідних заходів, є низьким. При цьому ризики підтоплення територій у зазначених регіонах щорічно зростають.

Проведені заходи щодо ліквідації наслідків затоплення території мікрорайону «Пересип» в Одесі не вирішили питання в комплексі, процеси підтоплення продовжуються, а відтак загроза екологічного характеру залишається актуальною.

Стан збереження природно-заповідного фонду та протипожежної безпеки природних заповідних парків — незадовільний. У підсумку кількість порушень законодавства у цій сфері зростає, а наукова та туристична привабливість заповідних територій знижується.

Колегія зазначила, що віднесення на державному рівні екологічних проблем до числа пріоритетних, вжиття заходів щодо вдосконалення природоохоронного законодавства та збільшення обсягів фінансування в рамках відповідних програм — ті фактори, які значно покращать ефективність реалізації державної політики в сфері природних ресурсів.

Прес-служба Рахункової палати України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net