Переглядів: 980

«Гарячий» «Сьомий кілометр»

Цього тижня справжньою гарячою точкою став «Сьомий кілометр», де адміністрація ринку, всупереч активним протестам підприємців, перейшла до так званої реконструкції «Милки» (майданчика, на якому торгують в основному мийними засобами і де діє близько двох тисяч торгових місць).

У четвер тут відбувся велелюдний мітинг протесту та, попри це, вже в п’ятницю на майданчику з’явилася техніка, з допомогою якої почали зносити торгові павільйони, а частину території взагалі огородили металевим парканом. День, вочевидь, вибрали не випадково, адже у п’ятницю на «Сьомому» — вихідний, а відтак стороннім (зокрема тим, хто підтримує протестуючих) вхід на територію ринку заборонений. Підприємці мало не під техніку кидалися, захищаючи свої робочі місця... Одну з найактивніших захисниць «Милки» Іоланду Скляр госпіталізували (жінку хтось штовхнув, і вона, впавши, зламала ключицю), а її сина Аміра — одного з головних активістів — забрали в міліцію, за опір правоохоронцям. Журналістів на місце події не допускають.

Про те, як надалі розвиватиметься ситуація, — у наступних номерах. Сьогодні ж — коротка передісторія конфлікту.

Необхідність знесення тимчасових торгових місць адміністрація ринку мотивує насамперед вимогою управління МНС забезпечити пожежну безпеку, мовляв, 38 наметів стоять під високовольтними лініями. Але ж вони там стоять не один рік, то чому небезпеку побачили тільки тепер? — обурюються люди.

Місяць тому підприємців попередили про «реконструкцію», запевнивши, що від неї ніхто не постраждає, оскільки тим, чиї ятки та намети попадуть під знесення, запропонують нові тимчасові місця, а згодом, коли на «Милці» збудують стаціонарні павільйони, можна буде повернутися туди. Та люди підозрюють, що їх просто хочуть спекатися, а їхні місця віддати тим, хто спроможний платити величезні суми.

Ось кілька рядків із заяви Одеської організації ВО «Свобода», яка виступила на захист підприємців і приєдналася до протесту проти здирницького підвищення орендної плати за місце на території ринку та злочинних дій етнічних груп мігрантів:

«Адміністрація ринку має намір знести старі лотки на «Милці» і побудувати на їх місці нові, за які кожен підприємець повинен заплатити 70 тисяч доларів США. При чому, як пояснюють підприємці, ці гроші від них вимагають в’єтнамці, які окупували ринок. На підприємців чиниться тиск, їм погрожують... Правоохоронні органи проявляють повну бездіяльність.

Фактично адміністрація під виглядом «реконструкції ринку» прагне позбавити українських підприємців торговельних місць. На відміну від угруповань мігрантів, що «кришуються» чинною владою, вони не в змозі оплатити непомірні суми оренди. Тому замість знесених торговельних місць, орендованих українськими підприємцями, адміністрація планує побудувати нові павільйони та надати їх в оренду вихідцям з Азії».

У зв’язку з ситуацією на промтоварному ринку одеська «Свобода» спрямувала до Президента України та Генерального прокурора заяву з вимогою негайно вжити заходів для збереження робочих місць підприємців промтоварного ринку «7-й кілометр», у якій, зокрема, сказано: «Мова йде про позбавлення засобів існування кількох тисяч одеситів — підприємців та членів їхніх сімей. Люди доведені до відчаю постійним тиском адміністрації ринку та безкарними діями етнічних угруповань, які залишаються поза увагою правоохоронних органів. Така ситуація може призвести до масових заворушень і сутичок».

Зі свого боку підприємці також зверталися із заявою на ім’я прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністра, генпрокурора, прокурора Одеської області та начальника ГУ МВС України в Одеській області. У своєму зверненні люди писали: «Оскільки підприємці-громадяни України не в змозі за такими цінами викуповувати павільйони, ще й за невраховану готівку в доларах, дані торгові місця вже продаються громадянам В’єтнаму, Китаю, Сирії, розширюючи, таким чином, сектор злочинної економіки, грубо порушуючи інтереси держави Україна й українського народу на користь представників інших країн».

Підприємці налаштовані рішуче. Їх підтримують колеги з інших одеських ринків, що вже проходили через схожі корупційні жорна — «Привозу», «Куяльника», адже впевнені, що тільки об’єднавшись можна відстояти свої права. Але тут важливо, щоб охоронці закону стояли на захисті саме закону і своїх громадян, а не захищали чиїсь потаємні інтереси і наміри. Поки що ситуація розгортається не за першим варіантом.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net