Переглядів: 866

Супроти «цукрового» ворога

Аби перемогти, треба знати ворога. Проблема цукрового діабету в Одесі як ніколи актуальна: щороку цей недуг вражає близько 70 дітей. Така статистика, з незначними відсотковими коливаннями, характерна для всієї України. Та лише в нашому місті цукровий діабет так помолодшав: останнім часом на нього дедалі частіше хворіють діти віком від року до трьох, чого раніше не було. Дороге лікування потребує значних витрат. Одним з активних помічників батькам хворих діток виступає Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця».

Цей фонд знаний і шанований у нашій країні. Його волонтери, починаючи з 2006 року, проводять різні акції зі збору коштів, які потім спрямовуються на допомогу дітям, що мають вади зі слухом та зором, недоношеним новонародженим, а також дітям, хворим на цукровий діабет. Саме цукровий діабет став темою сьомої всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця».

За сумою зібраних під час акції коштів — 351 тисяча 322 гривні — Одеська область посіла четверте місце. На ці гроші працівники фонду закупили 18 інсулінових помп по 24 тисячі гривень кожна (долучилися до доброї справи і меценати).

Інсулінова помпа — це невеличкий пристрій вагою 100 грамів, який зовні нагадує пейджер. Помпа закріпляється на руці дитини і з допомогою катетера щогодини в режимі «пульсотерапії» вводить маленькому пацієнту інсулін. Кожна ін’єкція вираховується індивідуально. «Суть у тому, що в організмі людини інсулін продукується кожні 10—14 хвилин. Аби нормально почуватися, 10—15 разів на день хворим на діабет треба колоти інсулін. Робити ін’єкції так часто мало кому під силу. Лише інсулінова помпа максимально імітує фізіологічне продукування інсуліну в кров», — пояснила обласний дитячий ендокринолог Тетяна Лучникова. Помпа особливо зручна для дітей: з нею вони мають змогу вести цілком повноцінний спосіб життя — бігати, стрибати, купатися в морі і надовго забути біль від уколів шприцом.

Варто зазначити, що збір коштів серед населення на закупівлю інсулінових помп — поки що єдина змога хоча б трохи покращити життя маленьких діабетиків. Адже держава про них подбати не в змозі: в Україні не діє жодна програма, яка могла б вирішити цю проблему.

Наступного року «Серце до серця» допомагатиме дітям із вадами слуху: на зібрані від акцій кошти представники фонду збираються закупити слухові апарати та необхідне медичне обладнання.

До речі, наступної середи, 14 листопада, відзначатиметься Всесвітній день боротьби із захворюванням на діабет.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net