№ 79 (21343) субота 6 жовтня 2012 року

Переглядів: 1357

Сергій РАХМАНІН: «Суспільство втомилося від запитань, воно хоче відповідей»

Минулої суботи в Одесі побував перший заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня. Україна», журналіст Сергій Рахманін, відомий гострими публікаціями на політичну тематику, а також активною громадянською позицією. Нагадаємо, не так давно він оголосив голодування на знак протесту проти ухвалення Верховною Радою «мовного закону Колесніченка — Ківалова» і під час подій біля Українського дому у нього стався серцевий напад.

Завітавши до нашого міста, Сергій Рахманін поспілкуватися з одеситами в «Книгарні-кав’ярні» УКО та прочитав лекцію на тему «Журналістика епохи постмодернізму. Політика епохи постжурналізму» для слухачів Вільного університету. І хоч Сергій Іванович одразу зазначив, що лектор з нього кепський, багато слухачів казали, що це чи не найкраща лекція за час діяльності Вільного університету.

Переглядів: 1758

У краю цілющих джерел

Якщо ви стомилися від гомінких вулиць великого міста, нескінченного потоку автомашин і перехожих, які вічно кудись квапляться, виберіться на лоно природи, відпочиньте, зарядіться її енергією. На Одещині таких місць багато, але сьогодні мова про Балтський район, з туристичними можливостями якого, як уже писала наша газета, недавно було ознайомлено спеціалістів, що працюють у цій сфері, та журналістів. І вельми правий був голова райради Валерій Желіховський, котрий акцентував увагу на розвитку зеленого туризму й унікальності об’єктів, призначених для огляду.

Гарний настрій вам подарують мальовничі куточки ландшафтних заказників місцевого значення «Бендзарський ліс» (с. Бендзари) та «Даничеве» (с. Піщана). Неповторні краєвиди, тиша та спокій огорнуть вас у ботанічному заказнику «Лісничівка» (с. Лісничівка). Це один з найбільших лісових масивів лісостепової зони, де збереглися ділянки зі столітніми дубами і рідкісними видами рослин. На околиці с. Коритне цікаво буде ознайомитися з ентомологічним заказником, а поблизу с. Гербине — із заповідним урочищем, у якому переважають еталонні насадження дуба. Тут є й ботанічний пам’ятник природи місцевого значення — «Віковий дуб» (300 років). Подібний пам’ятник, але значно молодший (130 років) росте і в діброві біля с. Козацьке. У с. Ракулове завітайте до парку-пам’ятника садово-паркового мистецтва.

Переглядів: 1070

Відповідальність, помножена на любов

Чи не 40 відсотків подружніх пар, які прожили разом п’ять і більше років, не мають дітей, хоча й виглядають з надією лелеку.

І з кожним наступним роком, прокоментувала ситуацію головний дитячий гінеколог управління охорони здоров’я Одеської міськради Світлана Лапшина, кількість безплідних пар збільшується. Основними ж причинами безпліддя медики визнають перший аборт, на який зважилася жінка, а також перенесені чоловіком чи дружиною (а часто — й обома) інфекційні, як правило венеричні, захворювання.

Переглядів: 950

Не всім дається висота...

Як показало опитування, проведене з 28 по 30 вересня (охоплено 2500 респондентів у всіх регіонах, можлива похибка — 2,2%), цю планку долають: Партія регіонів (20,3%), ВО «Батьківщина» (16,6%), «УДАР» (14,2%), КПУ (10%), «Україна — вперед!» (5,1%).

Водночас «Свобода» (4,7%) та «Наша Україна» (3,8%), за словами директора з досліджень Всеукраїнської соціологічної служби при НАУ, кандидата філософських наук, доцента Бориса Сагалакова, можуть ще «вистрелити» й пройти до парламенту.

Переглядів: 6843

«Гаряча лінія» для журналістів

З початку жовтня почала працювати безкоштовна «гаряча телефонна лінія» з правового захисту журналістів.

Відтепер журналісти, які зазнали утисків, виконуючи службові обов’язки і хочуть захистити свої права, можуть телефонувати на гарячу лінію, що працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00. Телефон «гарячої лінії» 0800-50-14-47. Усі дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.

Переглядів: 1097

Чорноморський шельф: хто освоюватиме?

Закінчення. Початок у номері за 4 жовтня.

Чому відмовили «ЛУКОЙЛу»?

Як мовилося, на участь у конкурсі щодо Скіфської нафтогазоносної ділянки на українському шельфі Чорного моря надійшло дві заявки. Крім згаданого консорціуму, заявку подала також компанія Lukoil Overseas Ukraine B.V., яка має певний досвід роботи на морському шельфі і з-поміж російських компаній є найдосвідченішою. Проте ця компанія не є світовим лідером у шельфовому видобутку енергоносіїв й аж ніяк не може конкурувати з ExxonMobil та Shell. Ще кілька років тому Lukoil отримала право на розробку частини українського шельфу, але й досі нічого так там і не зробила.

Незважаючи на те, що дефіциту природного газу в Росії поки що гостро не відчувається, свою частину чорноморського шельфу росіяни розробляють досить активно. В акваторії Чорного моря російські прогнозні ресурси за останні роки збільшилися у 12 разів і складають близько 1,8 мільярдів т у. п. Таким чином, на даний час об’єм прогнозованих енергоресурсів Росії на шельфі Азовського і Чорного морів майже вдвічі перевищує об’єм українських прогнозних шельфових енергоресурсів.

Переглядів: 2198

Почуймо тих, хто не чує

Дефіцит робочих місць, труднощі в користуванні громадським транспортом та абсолютна відсутність сурдоперекладачів (особа, яка володіє мовою жестів і здійснює переклад мовою жестів з якої-небудь національної мови або навпаки. Внаслідок того, що в різних країнах застосовуються різні мови жестів, сурдоперекладач, котрий здобув освіту в одній країні, далеко не завжди виявляється профпридатним в іншій, навіть якщо в ній і поширена та ж мова) у магазинах, аптеках та інших установах міста. З купою таких проблем щодня стикаються люди з вадами слуху.

Що потрібно зробити, щоб спростити життя цієї категорії громадян, фахівці і чиновники обговорювали в на «круглому столі», приуроченому до Міжнародного дня глухих, який відзначався в останній день вересня.

Статистика пригнічує: кожен дев’ятий житель планети в результаті травми, хвороби або вроджених вад погано чує. Лише в Одесі проживає понад півтори тисячі людей з порушеннями слуху, в області — 2800. Більшість з них потребують соціалізації. Створити сприятливі умови для адаптації інвалідів повинні профільні програми.

Переглядів: 941

Діти-страждальці

Є на світі така страшна автоімунна хвороба — ювенальний ревматоїдний артрит. Це коли імунна система маленького організму дає збій. Таких дітей в Україні — близько трьох тисяч.

Найбільше від того збою страждають суглоби. Вони немов «кам’яніють», і дитина при кожному русі відчуває нестерпний біль. Порятунком стають гормональні препарати, постійне вживання яких майже завжди призводить до залежності від ліків, до ожиріння дитини, втрати зору та слуху. Часто ці ліки зупиняють ріст.

Переглядів: 902

З газом, але без води?

Міжнародна спілка охорони природи (МСОП — найбільша і найавторитетніша природоохоронна організація з офісами в усіх регіонах світу, яка об’єднує сотні членів — агентств та урядів, тисячі недержавних організацій та індивідуальних членів, створена в 1948 році в Женеві) закликала держави заборонити видобування нетрадиційного газу методом гідравлічного розриву пластів близько від родовищ питної води, у вододефіцитних та сейсмонебезпечних районах, поблизу сейсмічних розломів і на природоохоронних територіях.

МСОП наголошує, що метод гідравлічного розриву пласту для вивільнення природного газу, нафти та інших речовин становить загрозу для здоров’я людей і довкілля, бо може спричинити такі сейсмічні явища, як землетруси та зсуви, а також забруднення повітря, ґрунтів, поверхневих і підземних вод. До того ж, видобуток нетрадиційних видів викопного палива використовує та забруднює велику кількість прісної води, чим зменшує запас доступної, чистої та безпечної води для місцевих громад.

Переглядів: 4774

Похорони ховрашка і хом’ячка

Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький наплював на вимоги багатьох екологічних організацій України щодо необхідності заборони найстрашнішої отрути ХХ століття — фосфіду цинку.

Ця отрута, що використовується як засіб знищення гризунів на сільськогосподарських угіддях, є причиною масової загибелі понад 100 видів диких тварин, з яких більше 30 занесені до Червоної книги. Фосфідом цинку комунальні служби активно труять у містах собак, кішок, голубів, нерідко він є причиною загибелі й людей. Фосфід цинку не зареєстрований у Росії, Білорусі, багатьох країнах ЄС. Його застосування грубо порушує відразу три закони України і дві міжнародні конвенції, підписані Україною. Докладніше про проблему див. статтю «Отрута в полі — біда на волі» («Чорноморські новини» за 6 вересня), а також обговорення в Інтернет http://www. uahunter. com. ua/forum/davayte-pomojem-kologam-zapretitx-strash-yad-fosfid-cinka-t45182. html.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net