№ 77 (21341) субота 29 вересня 2012 року

Переглядів: 994

«Декларативна» ЧЕСНість кандидатів

Громадянський рух ЧЕСНО завершив перевірку кандидатів у народні депутати на відповідність критеріям доброчесності. Одним з чотирьох критеріїв, на який перевірялися всі кандидати, є фінансова чесність — чи відповідає декларація реальному способу життя, який веде кандидат та його родина.

Рух ЧЕСНО встановив чимало невідповідностей та лукавства в деклараціях майбутніх парламентарів, а подекуди — і відверту брехню. Що намагалися, але не змогли приховати майбутні народні обранці у своїх деклараціях? Чому про це мають знати виборці?

Демократія починається з прозорості

Українські політики дуже відрізняються від своїх європейських та американських колег. Ця різниця помітна відразу — від способу вдягатися, розмовляти, жити, до способу мислити і розуміти суспільні процеси.

Проте, є ще одна помітна різниця: на Заході політиком вважають того, хто або професійно займається політикою, тобто від студентських років бере активну участь у житті партій, працює волонтером на виборах, допомагає діючим депутатам та міністрам, постійно навчаючись політичним премудростям як ремеслу. Або ж того, хто зробив самого себе і довів, що може працювати та жити заради інших, хто займається громадськими справами, благодійництвом і має значне суспільне визнання.

Переглядів: 986

«Море — ваше, дно — моє!», або Три найбільші цвяхи, які чинна влада забиває в домовину України

Олександра Кужель, український політик та громадський діяч, кандидат економічних наук, народний депутат України 2-го скликання, екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, депутат Верховної Ради АР Крим, а нині — спікер Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», приїхала до Одеси, щоб зустрітися з однопартійцями та прихильниками політичної сили, яку представляє, поспілкуватися з представниками засобів масової інформації, допомогти конкретним людям, котрі (письмово, телефоном чи через мережу Інтернет) шукали в неї поради чи підтримки.

Свою зустріч з журналістами в інформаційній агенції «Контекст-Причорномор’я» Олександра Кужель розпочала зі штрихів-вражень про наше місто, яке для частини гостей, а в даному випадку — і для неї, розпочинається з аеропорту. А враження від повітряних воріт Одеси, поділилася політик, склалося гнітюче. Переданий у приватні руки, Одеський аеропорт не тільки не став кращим, а й втратив той рівень сервісу, який мав. Ось один-єдиний момент. Речі подорожніх в аеропорту, розповіла, вивезли на кількох візках. Люди, які впродовж не однієї години чекали своїх чемоданів, кинулися до тих візків, навпомацки (година була пізня) розпізнаючи свою власність. І ніхто з керівництва аеропорту навіть не вибачився за незручності, яких було предостатньо.

Переглядів: 1035

Одержимі «холопським недугом»

Здавен повелася і не припиняється нині холуйська звичка будування «потьомкінських дєрєвєнь». Не розуміють чинуші як ото, керуючи певною «територією», треба щодень служити людям і державі (бо ж — держслужбовці), а не прогинатися перед приїздом вищепосадженої персони і не влаштовувати показушних зустрічей. Спадають на думку рядки з «Біля парадного під’їзду» Миколи Некрасова, де в торжественні дні «ціле місто з холопським недугом» під’їжджає до заповітних вельможих дверей. От і у нас ціле місто (чи, точніше, посадовці) з «холопським недугом» прогинаються перед столичними прибульцями…

Недавній приїзд в Одесу президента Віктора Януковича (як і попередні) викликав справжній переполох: вулиці підмітали і латали, стовбури дерев і бетонні стовпи двірники білили вапном, свіжою фарбою окреслювали роздільні смуги на дорогах, баки для сміття ховали десь углиб дворів... За маршрутом, яким потім промчала кавалькада дорогих авто, – сотні вітальних недешевих білбордів. Та все від Партії регіонів. Та все російською мовою. Аякже! Одеські владні легіонери (чи, може, регіонери?) першими ж бігли поперед паротяга у прийнятті антиконституційного закону про регіональну російську мову. Великі транспортні затори-«пробки» заважали городянам вчасно добратися до місця призначення. А ще ж – ліс «синьо-білих» прапорів в аеропорту, біля будівлі обласної влади, скрізь, де робив зупинку ясновельможний почет.

Переглядів: 917

Свято без болгар?

Болгарська община Ізмаїла має намір бойкотувати урочистості з нагоди 422-річчя міста, які проходитимуть цих вихідних, повідомила «Думская.net» з посиланням на Володимира Петрова, голову Товариства імені Кирила і Мефодія.

Болгарські танцювальні колективи, йдеться у повідомленні, відмовилися виходити на святкову сцену. Не буде й болгарського намету на етнографічному ярмарку «Бессарабська тантелла».

Переглядів: 903

Держстат порахував «покращення»

Реальні наявні доходи населення у другому кварталі  2012-го виросли на 15%, повідомила прес-служба Державної служби статистики.

Судячи з повідомлення, дохід у розрахунку на одну людину в другому кварталі склав 5,7 тисячі гривень. Номінальні доходи населення в квітні — червні поточного року зросли на 15,2% — до 345,4 млрд гривень. Наявний дохід у розрахунку на одну людину в звітному кварталі склав 5,7 тисячі гривень, що на 742,5 гривні більше, ніж за аналогічний період 2011-го.

Переглядів: 832

«Нахалбуд» подорожчає

З нового року штрафи за самовільне будівництво зростуть у десятки разів. Про це заявив начальник управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Сергієнко.

Посадовець повідомив, що з 2013 року мінімальний штраф за самовільне будівництво приватних будинків становитиме щонайменше 5100 гривень, тоді як сьогодні не перевищує 170 гривень. До таких об’єктів належать індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та прибудови до них.

Переглядів: 843

«Комуналка» для ОСББ

У середу Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку», згідно з яким ОСББ платитимуть за комунальні послуги за цінами, встановленими для населення, повідомляє УНІАН-економіка.

Законопроектом, який уже зареєстровано у парламенті, передбачається, що ОСББ сплачуватимуть за холодну і гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги й послуги з утримання будинків за цінами, встановленими для населення.

Переглядів: 900

«Укртелеком» купує Ахметов?

СКМ Ріната Ахметова домовилася про придбання частки в «Укртелекомі», завдяки чому отримає міноритарний пакет і управління компанією.

Як повідомиляє «Коммерсант-Украина», власники «Укртелекому» — австрійський концерн EPIC — домовилися  з СКМ про входження групи в капітал компанії. У СКМ не підтвердили, але й не спростували інформацію про підготовку до придбання оператора, але зауважили, що знайомі з інформацією про можливий продаж пакету акцій «Укртелекому», зазначає видання.

Переглядів: 6638

Премія імені Ігоря Лубченка

Національна спілка журналістів України заснувала премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка. Премію засновано для заохочення і нагородження осіб та організацій, які досягли успіхів і суспільного визнання у відстоюванні права на свободу слова, боротьбі за високі професійні журналістські стандарти.

Висувати претендентів на нагороду мають право первинні та регіональні організації НСЖУ. Подання готується у довільній формі, в якому міститься опис дій у сфері відстоювання права на свободу слова, боротьба з проявами тиску на медіа, цензурою.

Переглядів: 867

Читайте, думайте, робіть висновки...

Кілька цифр про соціально-економічну ситуацію в Україні Попри показово бравурні заяви представників влади, що з економікою в Україні нібито все добре, реальні економічні показники та їх динаміка свідчать про зворотне. Цифри, як відомо, на відміну від політиків, не брешуть. Збереження нинішніх негативних тенденцій та несприятлива зовнішня кон’юнктура, за прогнозами експертів, призведе до того, що восени Україну накриє друга хвиля кризи.

Обсяг золотовалютних резервів України продовжує скорочуватися, і на 1 червня 2012 року впав до 30,7 млрд доларів. Хоча півроку тому було ще 38,4 млрд.

Переглядів: 1074

Ненаписана книга

Продовження. Початок у номері за 27 вересня.

Наступною жертвою стала старша сестра Пилипа — Мартоха, котра була замужем у сусідньому селі Чехова, а чоловік її, Петро Сабашний, звісно, був у партизанах. Колона автомашин серед білого дня рушила на Чехову. Петро, який у цей час провідував сім’ю (у них було троє малих дітей), кинувся із села. Його оточили серед поля, не стріляючи прицільно, намагаючись взяти живим. Петро, маючи при собі лише пістолета, відстрілювався поки міг, а останню кулю пустив собі в лоб. Тоді карателі (в основному це були, крім кількох німців-офіцерів, мадяри і поліцаї) повернули в село, оточили хату Сабашних, підпалили її, а Мартоху жорстоко побили і кинули в пожарище (дітей сусіди встигли забрати з двору). На щастя чи на горе, люди витягли Мартоху з вогню: на ній не було живого місця, навіть очі повигорали. Помирала вона в страшних муках декілька днів.

Переглядів: 1022

Оперний піднімає завісу...

В Одеському національному театрі опери та балету відбудеться фестиваль, приурочений 125-й річниці його відкриття у будівлі, спроектованій віденськими архітекторами Фердинандом Фельнером і Германом Гельмером.

Як відомо, перший оперний театр в Одесі розпочав діяти у 1809 році, але у 1873-у будівля згоріла. На тому ж місці у 1887-у постав театр, який і сьогодні вважається одним з найгарніших у світі. Задум віденських колег втілили, дещо доповнивши, одеські зодчі Юрій Дмитренко, Фелікс Гонсіоровський та Олександр Бернардацці.

Переглядів: 935

Золота осінь «Бойових подруг»

«Золота осінь миру» стартувала у цьому році концертом Одеського муніципального хору «Бойові подруги», який святкує свій 40-літній ювілей.

Відкриваючи свято, «Бойових подруг» вітав голова Одеського обласного відділення Ради миру, президент благодійного фонду «Надія, добро і добробут», Герой України Володимир Філіпчук.

«Не старіють душею ветерани» — цією піснею хор розпочав свій виступ. На сцені — молоді душею дівчата, середній вік яких сягає за вісімдесят.

Переглядів: 2013

Квіткова символіка

Серед символіки, яка широко використовувалася українським народом у повсякденному житті, а нині несправедливо призабута,— символіка квітів. Квіти, які ми сприймаємо сьогодні не більше як вияв приязні й поваги, у часи давні мали ритуальну значущість, що й дотепер вгадується в обрядах, особливо родинних. Наприклад, весільні короваї прикрашалися кетягами калини, горщечок з кашею на хрестинах ритуальним букетиком — «квіткою», що складався з квітучих трав, гілочок калини, колосся тощо.

У практиці ритуального використання квітів знаходимо сліди найдавніших вірувань, пов’язаних з культом Великої богині — уособленням життя, землі й плодючості. Цей культ зародився ще у скіфські часи, а пізніше знаходив вияв у пошануванні давньоруських берегинь, рожаниць, Мокоші. Наявність культу Великої богині, за археологічними даними, простежується на Середньому Подніпров’ї аж до періоду розквіту Київської Русі. Є відомості, що у слов’ян богиня життя і плодючості Жива (Сіва) зображувалася в образі жінки з квітами в руках. У трансформованому вигляді цей образ зберігся на старовинних вишивках, в українському мистецтві дерев’яного різьблення. У X — XII століттях образ Великої богині у пишному оточенні квітів, звірів і птахів зникає як культ, залишившись у родинній обрядовості та в повір’ях.

Переглядів: 1049

Замилування Балтою

Балто, Балто,
Мила до нестями,
Що тобі єлейна похвала,
Коли ти вишневими руками
Україну-матір обняла!

Так писав поет Володимир Куликівський про це давнє місто на півночі Одещини, розкинуте на мальовничих пагорбах південного Поділля. Скільки в цих поетичних рядках щирої любові, замилування, простору!

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net