Переглядів: 895

Одномовний закон

З Адміністрації президента керівникам Закарпатської та Чернівецької обласних рад та адмі­ністрацій дано сувору вказівку не проводити сесії з мовного питання, щоб не надавати ре­гіонального статусу румунській, угорській, словацькій та іншим мовам, окрім російської, заявив народний депутат від «НУ — НС» Геннадій Москаль. За його словами, про це йому стало відомо «з достовірних джерел».

Депутат зазначає, що серед населення Чернівецької області понад 13% складають румуни і більше 10% — молдавани, і, згідно з «мовним» законом, ці дві мови мають бути оголошені регіональними. Крім того, в області є села, де компактно проживають росіяни-старообрядці і поляки.

У Закарпатській області кількість етнічних угорців становить понад 12%, що є підставою для визнання угорської мови регіональною на території краю. В окремих районах компактно проживають румуни, є майже повністю словацькі, німецькі села, а також села, заселені представниками інших національностей.

«Не дивно, що на територіях, де проживають представники цих меншин, ніякі сесії не проводилися, адже недарма заслужений пітекантроп Партії регіонів і діамантова рука парламенту Михайло Чечетов нещодавно обмовився, що закон придумали тільки для російської», — цитує депутата його прес-служба.

Геннадій Москаль також нагадує, що в Криму кримські татари становлять більше 13% населення. Саме необхідністю визнати регіональною кримсько-татарську мову він пояснює перенесення сесії Верховної Ради Криму, де мало розглядатися надання такого статусу, на невизначений термін.

«Саме, тому я звернувся крим­сько-татарською мовою до голови Верховної Ради АРК та голів Чернівецької та Закарпатської обласних рад (румунською та угорською мовами) з вимогою провести сесії і визнати регіональними, відповідно, кримськотатарську мову в Криму, молдавську та румунську на Буковині й угорську мову на Закарпатті», — заявив депутат. «Якщо цього не буде зроблено, залишаю за собою право звернутися в окружні адміністративні суди згаданих регіонів, до послів Угорщини, Румунії та Молдови, а також в структури ОБСЄ і Ради Європи, які займаються правами національних меншин», — йдеться в повідомленні.

Зауважимо, перед тим Геннадій Москаль уже направив прем’єру Миколі Азарову звернення мовою ідиш, а секретарю РНБО Андрію Клюєву — русинською мовою.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net