Переглядів: 6839

Полювання на журналіста?

У Котовську від погроз представникам ЗМІ перейшли до терору

Як повідомив кореспондент видання Одеської обласної організації Комітету виборців України «ИзбирКом» Анатолій Тіора, напад на його будинок відбувся о третій годині ночі. Нападники жбурнули чотири пляшки із запальною сумішшю. «Перші дві потрапили в стіну — обгоріли стіна і дах. Третя пробила вікно і залетіла всередину будинку, гніт загас. Четверту вони кинути не встигнули — втекли, почувши шум. Це були двоє чоловіків середнього зросту в темному одязі», — розповів журналіст.

Анатолій Тіора вважає: «Злочинці мали намір уночі спалити будинок разом з нами. Просто нам пощастило — зусиллями членів сім’ї вдалося запобігти знищенню помешкання. З місця злочину вилучені дві уцілілі пляшки з рідиною, сірники і фрагменти скла від розбитих пляшок з-під «Боржомі», «Єссентуків» і «Ною». Журналіст упевнений, що напад пов’язаний з його професійною діяльністю.

Цю версію поділяють і в Одеській обласній організації КВУ. Керівник юридичного відділу організації Ігор Бринош підкреслив, що це вже не перший факт тиску на журналістів у Котовську загалом і на Анатолія Тіору зокрема. Але якщо раніше інструментами такого тиску було видалення з публічних заходів, погрози і грабіж, то зараз уже зазіхнули на життя і здоров’я журналіста і його сім’ї. Беручи до уваги, що підпал було вчинено у нічний час, коли люди спали і могли просто згоріти заживо, крім матеріального збитку, необхідно враховувати і загрозу життю. Отже, правоохоронцям при кваліфікації цього злочину необхідно враховувати обставини не тільки навмисного знищення або ушкодження майна (ч.2 ст. 194 КК України), але і замахи на убивство (ч.1. ст. 15, п.5.ч.2.ст.115 КК України).

Раніше, 15 червня, члени фракції Партії регіонів у Котовській міськраді під час спільного засідання депутатських комісій учинили напад на Анатолія Тіору. Депутати вирвали в нього журналістське посвідчення, портмоне, сумку та викинули в коридор, очевидно, розраховуючи, що журналіст побіжить збирати речі і документи. Проте кореспондент залишився в залі і викликав міліцію. Поки співробітники правоохоронних органів складали протокол про напад на журналіста, речі кореспондента «ИзбирКома» пропали з коридора міськради. Згодом Анатолій Тіора виявив їх у дворовому туалеті поруч з Котовською райпрокуратурою. Вже тоді напад котовських депутатів на журналіста мав чіткі ознаки злочину, передбаченого ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), і певні ознаки злочину, передбаченого ч. 186 КК України (грабіж).

Слід зазначити, це був далеко не перший випадок грубого порушення котовськими депутатами від ПР прав журналістів. Під різними приводами їх систематично і раніше не допускали на сесії, засідання постійних комісій і виконкому Котовської міськради. За цими фактами журналісти неодноразово подавали відповідні звернення в структури МВС і прокуратури, однак правоохоронні органи, по суті, залишали заяви без належної уваги. Обласна організація «Комітету виборців України» також неодноразово зверталася і в прокуратуру, і в Одеську облдержадміністрацію щодо порушення прав журналістів котовськими чиновниками і депутатами.

«У ситуації систематичного порушення прав представників ЗМІ у Котовську, що перейшли після нападу на будинок Анатолія Тіори вже в справжній терор, викликає, м’яко кажучи, здивування позиція котовських правоохоронних органів, зокрема прокуратури, — зазначив голова Одеського КВУ Анатолій Бойко. — Адже в прокуратури вже давно була величезна кількість очевидних приводів притягти до відповідальності тих, хто дозволяє собі вікрито нехтувати правами журналістів у Котовську, але вона жодного разу не зробила цього. Чи не ця бездіяльна і поблажлива позиція прокуратури призвела до того, що противники свободи слова в Котовську, відчуваючи свою безкарність, перейшли від погроз і хуліганських витівок до прямого терору проти журналістів?»

Зі свого боку Одеська обласна організація КВУ, за словами Анатолія Бойка, докладе всіх зусиль для притягнення до відповідальності винних у нападі на будинок Анатолія Тіори й надалі всебічно підтримуватиме котовських журналістів у їхній боротьбі за свободу слова і дотримання своїх професійних прав.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net