Переглядів: 1052

Політична Вавилонська вежа

Сам факт прийняття парламентом нового закону про мовну політику в Україні, форма його затвердження є такими, що вселяють недовіру до нього, до його легітимності, заявив голова партії «Об’єднані ліві і селяни» Станіслав Ніколаєнко.

«Ми пропонували політикам накласти 5-річний мораторій на зміни, які розколюють суспільство. На жаль, правляча коаліція не дослухалася до нашого голосу», — цитує Станіслава Ніколаєнка прес-служба партії. Новий закон посилить відцентрові тенденції в Україні, активізує сили, які мріють розколоти державу. Найбільша напруга буде в Закарпатті, Буковині, Криму, прогнозує політик. Двадцять один рік Україна гуртувалася навколо ідеї незалежності і самостійності. Громадяни почали звикати й успішно, особливо молодь, оволодівати державною мовою. Стаття 10 Конституції надійно захистила мови національних меншин, дала особливе право на розвиток російської. І йти цим шляхом слід спокійно, щоб кожна дитина знала в Україні рідну, державну, російську й анг­лійську чи інші іноземні мови.

Обставини, в яких проголосовано закон, ті протиріччя, які він посіяв у суспільстві, шкодять державі. Це політична Вавилонська вежа, яка може задавити процеси державотворення, вважає Станіслав Ніколаєнко.

Парламент, всі основні політичні гравці мусять сісти за стіл переговорів і цивілізовано домовитися про вирішення мовної проблеми. Вона, до речі, сьогодні не так гостро цікавить людей, як теми розміру зарплат, пенсій, доступності житла, подолання безробіття, якості освіти і медицини. Вирішальне слово повинні сказати професіонали, фахівці, філологи, освітяни, а не нарвані політики, для яких політична війна, протистояння, дискусії, суперечки — рідна стихія.

Ніколаєнко закликав всіх політиків до розуму, тверезого глузду, діалогу і примирення.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net