Переглядів: 971

Замість оббивання порогів — потенціал інтернет-технологій

Пенсійна реформа набирає обертів. Невдовзі, щоб дізнатися про стан накопичених пенсійних коштів не обов’язково треба буде відвідувати пенсійні відділення — з 1 жовтня це стане доступним через Інтернет. Як пояснюють урядовці, заходи, необхідні для створення централізованої системи електронних послуг Пенсійним фондом, вже затверджено.

Скажімо, у Росії така система діє вже давно і, як свідчать результати опитувань, гарно прижилася. Ірина приїхала з Москви. Вона каже, що для її батьків електронний пенсійний консультант — справжня знахідка: і час економить, і нерви. «Мої батьки — сучасні люди. Ця система для них доступна і не викликає ніяких нарікань», — зазначила жінка. А от українських стареньких до сучасних технологій треба ще привчати. Хоча їхні вже дорослі діти мають на нововведення лише гарні сподівання. «Раз навчимо, потім буде легше. Вважаю, що для пенсіонерів це буде набагато зручніше, ніж зараз, коли треба оббивати пороги соціальних контор, вистоювати ці довжелезні черги, шукаючи правди, і часто повертатися додому ні з чим. Звісно ж, електронна система буде набагато зручнішою», — поділився думками корінний одесит Ігор.

Послуги надаватимуться через веб-портал Пенсійного фонду України, а сама централізована система буде створена на базі нинішніх інформаційних ресурсів шляхом їх модернізації та доопрацювання. До речі, сама система електронних послуг у більшості наших співвітчизників викликає побоювання. «Інтернет — це таке... Штука ненадійна! Там і паролі зламують, і копаються у ваших особистих даних. А це ж конфіденційна, особиста інформація, тож я не схильний ризикувати. Я, краще, як і раніше, ходитиму по інстанціях», — висловив сумнів щодо надійності ноу-хау пан Валерій, житель міста Рівного.

Одеські ж пенсіонери, з якими спілкувалася, до нововведення поставилися байдуже: з одного боку — гіршої біди, ніж ходіння кабінетами та оббивання порогів чиновників — годі й придумати, але й на старості при поганому зорі витрачати мізерні заощадження на при­дбання комп’ютера, аби засісти за освоєння інтернет-технологій — теж не варіант. «Мені зручно, коли нам приносять пенсію додому поштарі. Ось це найліпше», — зауважив вісімдесятирічний одесит Іван Сергійович.

Користуватися новим сервісом чи ні — особиста справа кожного. І все ж уже з нинішнього жовтня Пенсійний фонд почне впровадження централізованої системи надання електронних послуг. Реалізація цих заходів, впевнені у ПФУ, полегшить життя чималої групи людей. Юридичні та фізичні особи — підприємці, люди, які самотужки забезпечують себе роботою, отримають доступ до інформації про суму заробітку, сплачених страхових внесків і страховий стаж, а також володітимуть відомостями, на підставі яких буде призначено пенсію тощо.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net