Тхоренята Боб і Жужа, совеня Филимон та інша поіменована звірина
В Одеському зоопарку, який цього року отримав чимале потомство різних видів звірів та птахів, вирішили підібрати всім новонародженим імена. А щоб вони якомога більше пасували поведінці і зовнішності носіїв, залучили до цієї справи городян. Які клички виявилися найвдалішими — з’ясовували під час свята «День малюків зоопарку», що наробило чимало гамору в останній день червня.
Діти називали дітей! Зукі, Лакі, Боб і Жужа — це лише декілька цікавих імен, які придумали маленькі одесити дітлахам тварин. Справжній бебі-бум в Одеському зоопарку перетворився на цікаву акцію. До своїх чад приєдналися і дорослі. Та їхні варіанти працівники зоопарку одразу забракували: занадто нудними видалися вони. «Цікавішими, яскравішими та доречнішими до характеру кожної конкретної тваринки були клички від маленьких любителів природи. Дитяча фантазія виявилася романтичнішою», — пояснив таку «дискримінацію» Ігор Бєляков, заступник директора зоопарку з науки та стратегічного розвитку.
Ідея акції не нова. Щось подібне вже було торік. Тоді імена придумували сімейству котячих. «Минулого року було шість левенят від двох самок, і ми оголосили конкурс на присвоєння імен саме левенятам. Зараз вирішили розширити цей список і включили до нього ще цілу низку видів», — розповів Ігор Бєляков.
Серед 13 видів тваринок-претендентів на найкрасивіші імена отримали їх і двомісячні тхоренята. Семирічна дівчинка назвала їх Бобом і Жужею. Зараз вони, як і вся малеча, більшість часу сплять та харчуються тричі на день за обливим меню: молоко, м’ясо та сирі яйця. Боб і Жужа — неабиякі, їх готують до особливої місії: вони стануть тваринками-контактниками — позуватимуть на фото та гратимуться з дітьми. «Наш зоопарк займається тим, що виїжджає на різні інтерактивні заходи, лекції в дитсадки, в інтернати, тож нам потрібна група таких контактних тварин, коли діти можуть їх безпосередньо погладити, взяти на руки», — зазначив Геннадій Козаков, завідуючий відділом приручених тварин. «Ми спеціально робимо їх ручними, аби уникнути якихось нещасних випадків, це ж звірі — всяке може трапитися. Коли вони стають дорослими, то все одно залишаються у нас в зоопарку. Контактники для обміну не призначені», — додала Вікторія Нагорна, завідуюча відділом хижих тварин.
Серед щасливчиків із щойно набутою кличкою — дитинча кам’яної куниці, самець Лакі. Він теж буде контактником і згодом житиме в «Сільському дворику». «Це відділ саме контактних тварин, де люди можуть не просто побачити їх у клітках, а погодувати, побавитися з ними, — розповів Геннадій Козаков. — Мешкають вони на окремій території посеред зоопарку за огорожею. Але вона для них не перешкода! Вони, як малі діти, жваві і цікаві — лізуть скрізь, а тому виходять за її межі і запросто розгулюють звіринцем. Всі тварини спокійні. Це — індокитайські чорні свинки, курочки, кролики, козенята й ось такі маленькі тхорики та куниці». В цьому дворику мешкає і маленький чорний індокитайський свинтус Едвард. Більшість свого безтурботного життя він грається з козликом Пудингом або ж плюскається у великій калюжі поряд із качиним раєм.
Конкурс-акція на краще ім’я дитинчатам зоопарку завершився. Свої імена в «День малюків зоопарку» отримали страус Шева, совеня Филимон, мавпенята Паша, Чічі й Анфіса, лама Ларі, муфлон Роман, косуля Ольвія та інші. Найкрасивіше ім’я придумала 18-річна Марія Богословська. Вона назвала маленьку поні Скарлетт, за що й отримала цінну нагороду — абонемент на безкоштовні відвідини зоопарку впродовж одного місяця та відеодиски з фільмами про всіх мешканців звіринцю.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206