Їм же ім’я легіон*
У переддень професійного свята Національна спілка журналістів України вже вп’яте оприлюднила список посадовців, які своїми діями перешкоджають роботі журналістів. Свій антирейтинг «Вороги преси» оприлюднили також Інститут масової інформації спільно з Незалежною медіа-профспілкою.
Соромно за Одесу, адже у цих списках є як місцеві посадовці, так і вихідці з Одещини, що займають нині владні кабінети у столиці. Прикро й те, що прізвища одеситів з’являються у цих списках щороку, і це промовисто свідчить, наскільки люди, делеговані нами у владу й утримувані за наші податки, шанують право кожного з нас (не тільки журналістів, а кожного громадянина) на інформацію, на свободу слова, висловлення думки.
Оприлюднюючи свій список, НСЖУ привертає увагу високопосадовців держави, правоохоронних органів, кваліфікаційних комісій суддів до кричущих фактів порушень Конституції і законів України, міжнародних зобов’язань, взятих нашою країною. Вказані порушення є показовими і системними, тому потребують змін законодавства та значних зусиль влади.
Очолили антирейтинг НСЖУ керівники проурядових фракцій та груп у Верховній Раді: Партії регіонів — Олександр Єфремов, «Реформи заради майбутнього» — Ігор Рибаков (у минулому — наш земляк), Народної партії — Ігор Шаров та КПУ — Петро Симоненко, які вимагали заборонити допуск журналістів до балконів сесійної зали парламенту у дні, коли проводиться блокування трибуни ВР.
Другим у списку йде уродженець Одещини Петро Андреєв — голова Державної фінансової інспекції України, який, ігноруючи доручення Прем’єр-міністра Миколи Азарова щороку до 15 січня забезпечити оприлюднення та доведення до відома НСЖУ графіків проведення планових перевірок редакцій ЗМІ, досі цього так і не забезпечив. Натомість Держфінінспекція практикує внесення змін до планів перевірок так званим «заднім числом» та перетворює державний фінансовий контроль в інструмент репресій у разі виникнення конфлікту між владою та засобом масової інформації.
Наступні шість позицій — за представниками регіональної влади. Один з них — начальник управління Одеської обласної ради з майнових відносин, депутат Одеської міської ради за списком Партії регіонів Олексій Єремиця, «який, — цитуємо, — є ініціатором судових процесів щодо виселення з видавництва «Чорномор’я» трьох редакцій — «Вечерней Одессы», «Чорноморських новин» та «Юга», незважаючи на закон «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», що прямо забороняє будь-яке відчуження приміщень, де розміщуються засоби масової інформації. З вини попереднього керівника видавництва Володимира Носача редакції всю зиму залишалися без опалення. Для виселення редакцій з приміщень, що комусь «впали в око», залучають і правоохоронні органи. До речі, «Чорноморським новинам» цього року виповниться 95 років, «Югу» — 74».
НСЖУ наголошує, що відсутність належного реагування влади на оприлюднені факти сприяє погіршенню ситуації зі свободою слова і є показником справжніх, а не декларативних намірів щодо гарантування прав людини та основних свобод. Адже «державна влада має зробити все необхідне для того, щоб боротися з безкарністю і забезпечити безпеку журналістів» (зі спільного послання Генерального секретаря ООН, Верховного комісара ООН з прав людини та Генерального директора ЮНЕСКО).
Як і попередні, цей список НСЖУ оприлюднила не лише в Україні, а й передала до Міжнародної федерації журналістів, Ради Європи, Європарламенту та інших структур.
Свій антирейтинг «достойників» склали, як уже мовилося, Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка. До цього списку потрапили десятеро «діячів» та три державні інституції. Як особливо підкреслюють організатори рейтингу, значна частина «ворогів преси» представлена діючими чиновниками та депутатами, належними до Партії регіонів. І тут не обійшлося без землячків: на третьому місці у дециметі — Олексій Костусєв. Серед його «заслуг»: нищення ЗМІ, обмеження доступу до публічної інформації (згадайте скандали з оприлюдненням декларацій про доходи та подальші судові позови до ЗМІ), виключення з ефіру телекомпанії «Круг» тощо.
У цьому антирейтингу компанію Олексієві Костусєву склали: екс-міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, олігарх і медіа-власник Ігор Коломойський, нардепи Юрій Іванющенко та Інна Богословська, мер Харкова Генадій Кернес і голова Харківської ОДА Михайло Добкін та ін. «Ворогами преси» названо також Національну раду з питань телебачення і радіомовлення України, Київську міську раду та головне управління з кіберзлочинності і торгівлі людьми МВС України в місті Києві.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206