У черзі на дерибан — госпіталь?
Як стало відомо, вище військове відомство України планує закрити в Одесі військово-медичний клінічний центр Південного регіону (411-й військовий госпіталь). Це робиться начебто у рамках реалізації Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних сил України на 2012 — 2017 роки. Якщо так станеться, то близько 140 тисяч осіб — ветеранів війни, військових пенсіонерів, військовослужбовців, членів їхніх сімей більше не отримуватимуть тут спеціалізованої медичної допомоги.
Нагадаємо, 411-й військовий госпіталь — відомий медичний центр, де щороку у стаціонарі лікуються 20 тисяч осіб, проводиться близько 10000 операцій.
Його історія, що бере свій початок з 1797 року, нерозривно пов’язана з армією і містом-воїном, містом-героєм Одесою. Госпіталь — активний учасник усіх воєнних баталій XVIII — XX століть.
Особлива його заслуга перед Батьківщиною — в роки Великої Вітчизняної війни. Цей заклад, як весь Одеський військовий округ, організовано зустрів віроломного ворога, врятував від смерті і повернув у стрій десятки тисяч бійців і командирів, його працівники демонстрували мужність, професіоналізм та самовідданість у тилу і на фронтах.
У повоєнний період госпіталь був одним з головних військово-медичних закладів. Тут пройшли лікування і реабілітацію наші співвітчизники, що зазнали каліцтв і поранень в Афганській війні. З 1992 року госпіталь практично забезпечував усі миротворчі контингенти Збройних сил України і міжнародні навчання.
А сьогодні вище військове командування на догоду чиїмось відомчим чи ще якимось інтересам намагається обґрунтувати його непотрібність. Це означає, що воно хоче дуже ускладнити життя, а, по суті, ігнорувати інтереси всіх, хто, виконуючи обов’язок, брав участь у різних військових операціях, миротворчих місіях.
Добре знають госпіталь і цивільні жителі Одеси, які вважають його кращим не тільки в нашому краї, а й у всій Україні.
Хіба можна знищити таку унікальну лікарню, де працюють добре підготовлені кадри, де чудове обладнання? Поламати, розтягнути все це нескладно. Спробуй потім відновити.
Історія вже пережила ліквідацію Одеського військового училища, що зараз через переламані долі людей відновлюється, розформування найбільшого військового з’єднання для захисту південних рубежів нашої Батьківщини — Болградської дивізії, яку через 15 років теж намагаються поновити. Вже нема й Одеського військового округу. Від Рені до Одеси не знайти жодної бойової частини, спроможної дати гідну відсіч тим, хто намагатиметься поставити під сумнів кордони нашої держави.
А тепер що — у черзі на дерибан госпіталь?
Вважаю, що всі громадські організації, політичні партії, одесити мають стати на його захист.
Валерій ОСИПОВ,
академік Міжнародної кадрової академії при ЮНЕСКО і Раді Європи,
заступник голови Одеської регіональної організації НСЖУ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206