Переглядів: 1176

Куди відправити дитину влітку?

З початком канікул батьки, які ще не встигли купити для свого чада путівку в дитячий табір, починають ламати собі голову над питанням: «Куди відправити дитину влітку?» Виявилося, що можливостей для літнього відпочинку достатньо багато. В Одеській області існує близько тисячі пришкільних, спеціалізованих та наметових таборів.

Але давайте про все по черзі.

Пришкільні табори. Їх влітку відкриється 840 (майже при кожній школі), і перебувати в них діти можуть тільки вдень. Говорити про них як про місце відпочинку чи оздо­ровлення дітей навряд чи можна. Оскільки це та сама школа, в якій ті самі вчителі тим самим дітям намагаються забезпечити дозвілля. Але, принаймні, діти не заважають батькам працювати. Дешево і сердито.

Спеціалізовані заклади відпочинку та оздоровлення — те, що в народі прийнято називати «літніми дитячими таборами». На Одещині їх — 55, з яких 24 вже розпочали роботу.

Одним з каменів спотикання у питанні, чи відправляти дитину в подібний табір, є харчування. Директор Одеського валеологічного центру Людмила Волкова зауважує: «У звичайних дитячих таборах харчування не здорове, бо все пересмажене-преварене, дітей після такого відпочинку треба «відпоювати» вітамінами». Не погоджується з цими словами профільний чиновник облдержадміністрації Андрій Яцеленко, який каже, що в гарних закладах вміють і державні норми не порушити, і нагодувати дітей смачно. Хоча і він визнає, що певні обмеження в харчуванні є. Наприклад, у всіх закладах оздоровлення та відпочинку дітей заборонено готувати салати. Це робиться з метою захисту від потенційних отруєнь, оскільки під час приготування великої кількості їжі забезпечити свіжість усіх продуктів та ідеальне дотримання технології складно.

За словами Андрія Яцеленка, ціни на путівки в такі заклади коливаються від 95 до 215 гривень за добу залежно від класу закладу, його розміщення і форми власності. У перерахунку на 21 день зміни це виходить від 2 до 4 тисяч гривень. Не дешево. Але, для порівняння, один день перебування дитини в «Артеку» обійдеться батькам у середньому в 600 гривень. Тому на перше червня 60 — 70% путівок в одеські заклади вже розпродані.

Неприємною новиною для батьків стане той факт, що придбати жодної путівки в «Молоду гвардію» неможливо. Всі путівки викуплені державою для певних категорій дітей. А от в деякі табори батьки можуть відправити дітей за 10% вартості, за умови, що один з батьків зареєстрований у фонді страхування від нещасних випадків і встигне написати заяву.

Інформації було озвучено так багато, що учасники «круглого столу» прийняли рішення створити «гарячу лінію», за якою можна дізнатися інформацію щодо дитячих таборів Одеської області й отримати консультацію щодо того, в які табори варто відправляти дітей (048-737-87-40).

Наметові табори, походи та експедиції. Плюсом наметових таборів є те, що діти знаходяться ближче до природи, вони вчаться бути самостійнішими, оскільки активно беруть участь у забезпеченні роботи табору й набагато краще згуртовуються. За словами директора Одеського валеологічного центру Людмили Волкової, «наметові табори дають найкращий досвід соціального спілкування». Але не варто відправляти в наметові табори дітей молодше 12 років, оскільки така пригода може бути для них ще занадто складною. Хіба що — за присутності старшої сестри чи когось з дорослих, хто буде їм допомагати пристосуватися до умов наметового табору.

Відправити дитину в наметовий табір набагато складніше, ніж у стаціонарний, тому що роблять їх лише фанати своєї справи, яких можна перерахувати на пальцях. Саме тому, мабуть, наметовий табір — це завжди маса вражень, адже роблять їх з ентузіазмом, якого часто бракує державним таборам, де співробітники працюють заради грошей.

Перебування дитини в нормальному наметовому таборі обійдеться батькам приблизно в 150 гривень на день (1500 — 2000 гривень за зміну на 10 — 12 днів).

У рамках соціальної програми «Літо для всіх», яку третій рік поспіль реалізує громадська організація «Демократичний альянс» діти з багатодітних та неповних родин мають можливість поїхати в табори у Крим, на Дунай та на берег Чорного моря під Одесою за 25% вартості. Про те, які наметові табори працюють в Одеській області, можна дізнатися за телефоном «гарячої лінії» «Демократичного альянсу»: (048) 737-87-40.

Ну й наостанок: перш ніж відправляти дитину в будь-який табір, поспілкуйтеся з тими, хто в ньому вже був раніше. Вони вам розкажуть про наповнення табору, інструкторів і технічне забезпечення набагато краще, ніж кольорові малюнки з сайтів.

Прес-служба «Демократичного альянсу».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net