№ 41 (21305) субота 26 травня 2012 року

Переглядів: 1211

Кампанію «регіоналів» профінансують з «народного бюджету»

Методи боротьби за парламентські мандати в Одеській області, про які повідомляють ЗМІ, шокують як своєю масштаб­ністю, так і цинізмом щодо виборців.

Кампанію  «регіоналів»  профінансують з  «народного  бюджету»Плани без стратегії

Чим ближче старт виборчої кампанії, тим частішими стають полі­тичні скандали, активнішими — претенденти в депутати. Іноді виникає враження, що деякі без телекамер кроку не зроблять. Одеський інститут політичної інформації склав рейтинг згадуваності місцевих по­літиків у ЗМІ. Першість міцно захопили мер Олексій Костусєв, спікер об’єднаної опозиції Олександр Остапенко та голова Одеської ОДА Едуард Матвійчук. Трохи менше 10 тисяч згадувань зафіксовано в інтернет-ЗМІ з початку року про Євгена Царькова, Юрія Кармазіна, Едуарда Гурвіца, Ігоря Маркова, Сергій Гриневецького, Сергія Ківалова, Олексія Гончаренка.

Фактаж про методи боротьби за парламентські мандати, які використовуються, шокує як масштабністю, так і цинізмом щодо виборців. Ось лише кілька красномовних повідомлень: депутат Крук пішов у народ — «регіонали» обіцяють дітям 20 мільйонів на школу; одеських шляховиків одягли в майки «Народний бюджет» з логотипом ПР; нардеп-комуніст Царьков виявився...буржуєм-мільйонером; цинізм у підкупі виборців досяг межі — Ігор Марков роздає продпайки на сміттєвозі; прокуратура прищеплює Гурвіцу боязнь до справи Смоляра...

Однак особливий резонанс ви­кликав оприлюднений прогноз голови Одеської облради Миколи Пундика щодо очікуваних результатів виборів-2012. «На парламентських виборах ми маємо намір набрати в Одесі більше голосів виборців, ніж усі інші політичні сили разом узяті. Відсоток нас взагалі не цікавить — важливі абсолютні цифри», — підкреслив керівник одеського виборчого штабу Партії регіонів. Втім, при цьому навідріз відмовився від будь-яких коментарів з приводу виборчої стратегії місцевих «регіоналів», за рахунок реалізації якої вдасться досягти рекордних результатів. Мабуть, вважаючи, що оцінити її особливості цілком здатні й політичні опоненти.

Переглядів: 1056

Одеса слухала Шевченка

У день перепоховання Тараса Шевченка, 22 травня, одесити приєдналися до Всеукраїнської акції «Шевченкові читання», ініційованої творчим об’єднанням «Остання барикада».

Того дня у Києві зібралися відомі письменники, поети, музиканти і громадські діячі, говорили про актуальність творчості Великого Кобзаря, декламували його вірші, співали пісень на його слова. Нещодавно створена одеська «філія» творчого об’єднання «Остання барикада» (вона вже прославилася неординарною акцією — читанням віршів зі знаменитого балкону на Дерібасівській) організувала «Шевченкові читання» біля пам’ятника в Одесі.

Переглядів: 1029

...А міський голова не хоче

Уже більше як півроку тривають судові засідання щодо проведення в Одесі референдуму з відставки міського голови. Олексій Костусєв усіма можливими засобами намагається уникнути цього плебісциту і з надуманих причин відмовляє у реєстрації ініціативних груп. Про це розповіли на прес-конференції юристи Наталія Скорохватова та Оксана Добровольська, які захищають у суді інтереси одеської громади.

На черговому засіданні, яке відбулося 8 травня, стало відомо, що Олексій Костусєв відмовив у реєстрації ініціативній групі громадян, оскільки він, нібито, не має можливості переконатися в тому, чи особи, які входять до ініціативних груп, насправді є членами територіальної громади Одеси. Це не що інше як, м’яко кажучи, хитрість, оскільки у заяві поруч з прізвищами були вказані ще й телефони та адреси членів ініціативної групи, а 1 грудня 2011 року йому були подані ксерокопії паспортів усіх учасників збирання підписів (до речі, законом це не передбачається).

Переглядів: 952

Пливли і Молдаванка, і Пересип...

У четвер одеські вулиці більше нагадували гірські потоки, якими стрімко текла вода. А з густих хмар нестримно лився дощ, наповнюючи ті вулиці-потоки, наче перевіряючи на спроможність міську каналізаційну систему.

Природне явище виявилося значно потужнішим, ніж комунальна господарка — у деяких місцях автомобілі були схожі на човни, що пливуть за течією. Магістральні вулиці, як-от Балківську та Отамана Головатого, затопило. На Лазарева утворилася справжня вирва (через неї тимчасово відмінено трамвайний маршрут № 11, а № 12 курсує до Старосінної площі). «Плавали» Пересип, Лузанівка... Рух транспорту припинився, сформувалися величезні затори, люди годинами добиралися додому, а декому навіть довелося заночувати у друзів чи родичів.

Переглядів: 992

Двері відчинилися ширше

У понеділок на Великій Арнаутській, 125 відбулася урочиста церемонія відкриття пункту прийому візових анкет Генерального консульства Республіки Польща в Одесі.

У своєму виступі Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Йоанна Стжельчик відзначила, що головною метою відкриття цього пункту стала турбота про людей, які прагнуть відвідати її країну.

Переглядів: 936

За ваше право висловитися...

Шановна редакціє!

Як грім серед ясного неба — ваша реклама про Медведчука!

Ну не мені вам розказувати, ким був Медведчук, з ким і на кого працював. Це була б ціла «сага» про безпринципність, блюзнірство та непорядність. Можу якось зрозуміти позицію редакції щодо Матвійчука, хоч він, носій українського прізвища, виступає, як на мене, в ролі сатрапа північного сусіда. Але ж відверта агітація на шпальтах «нашої» газети за нього була б крапкою в існуванні останнього українського обласного видання. Але ж — Медведчук?!

Переглядів: 859

За мову полилася кров

Трибуна Верховної Ради знову перетворилася на побоїще: Партія регіонів, як і слід було очікувати, витягнула з рукава вже давно крапленого козиря — «закон про мови», а опозиція стала сті­ною, щоб не допустити приниження української мови в державі Україна.

Два дні протистояння — за опозицією. Але «регіонали» не мають наміру відмовлятися від задуманого. Як заявив на бри­фінгу лідер фракції владної партії Олександр Єфремов, законопроект, найімовірніше, буде внесено на розгляд Верховної Ради на наступному пленарному тижні.

Переглядів: 844

За крок до статусу «невиїзних»

У Конгресі США готується резолюція, яка закликає запровадити санкції проти президента Віктора Януковича, інших українських чиновників заради звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Проект такої резолюції (її автор — сенатор Джеймс Інхоф), за інформацією «Української правди», вже перебуває на розгляді комітету закордонних справ Сенату.

Переглядів: 877

Високе мистецтво на Театральній площі

Як уже повідомляли «ЧН», 1 червня на Театральній площі під відкритим небом о 20.00 розпочнеться перший Міжнародний фестиваль мистецтв.

Високе мистецтво об’єднує людей з нашими різними звичаями, інтересами, мовами. Міжнародний фестиваль мистецтв в Одеській опері розпочинає свій шлях, щоб сприяти підтримці загальнолюдських духовних цінностей та розвитку культури. Його мета — культурний обмін між різними країнами, включення Одеси до глобального культурного контексту, залучення вітчизняного глядача до досягнень світового мистецтва.

Переглядів: 841

Придунав’ю загрожує катастрофа

На наступний четвер, 31 травня, в Ізмаїлі за­планована акція протесту проти ситуації, що склалася у місцевому порту, а також проти ухваленого нещодано Закону «Про морські порти України».

Як повідомляє інформаційний портал Бессарабії, у зверненні оргкомітету мітингу до жителів Придунав’я зазначається: «У народу відбирають порти — їх просто приватизують уроздріб новоявлені «господарі життя». Наші припортові міста позбавляються податкових відрахувань, що складають третину бюджету. Наші чоловіки, батьки і сини, котрі працюють у портах, втратять робочі місця, офіційні зарплати й, у кращому разі, отримуватимуть нерегулярні подачки в конвертах».

Переглядів: 1313

Кінець кріпацтва в Саражинці

Справжнє визволення — це коли ми визволяємося самі. 12 травня в історію села Саражинка увійде як день звільнення від кріпацтва. Люди зібрались на збори, про що заздалегідь був попереджений сільський голова. В селі це як свято — збирається вся громада, тому збори мали відбутися на центральному майдані. Питання важливі та болючі: оренда земельних паїв і повернення майна колишнього КСП «Україна» на суму більше восьми мільйонів гривень (за теперішніми цінами!), яке, на думку селян, незаконно привласнило керівництво КСП (колишній керівник — тепер голова РДА В.М. Бабанський). До слова, саме КСП ще не ліквідоване, а майно шляхом підробки документів привласнене. Селяни вважають, що це кримінальний злочин проти громади. Люди більше мовчати не хочуть.

І тут почалося найцікавіше. Зранку в село приїхали міліціянти в кількості 10 осіб на чолі з начальником міліції. На підтримку керівництва ТОВ «Саражинка» прибув цілий десант можновладців з міста на чолі з головою районної ради В. А. Желіховським. Смішно було дивитися на цей «автосалон» із восьми автомобілів різних іномарок. Люди дивувались і задавали запитання: «Невже Желіховський не міг найняти старенького автобуса, щоб привезти більше 40 чоловік підтримки? Ми не маємо за що купувати хліб, бо нема роботи, а вони хизуються на іномарках!».

Переглядів: 1062

Останній захисник

Байбузівка — одне з наймальовничіших сіл Савранщини. Через нього протікає гарна річка, від якої тягнеться безліч струмків — це дбайливі тутешні господарі зрошують свої городи. Будинки в Байбузівці ошатні. Біля кожного — ідеальний порядок. Поміж десятка крайніх осель ростуть величаві сосни. На галявинах квітне різнотрав’я — звіробій, шавлія, горицвіт, іван-чай та інше ароматне зілля тутешніх країв. Повітря таке — не надихаєшся. У кронах дерев стрибають білочки, виспівує різне птаство, з-поміж якого виділяється неперевершений голос маестро солов’я...

Серед цієї подарованої Богом краси Петро Федорович Рекочинський прожив усе життя. Його ноги не топтали тутешніх стежок лише трохи більше року — з березня 1944-го до літа 1945-го, коли відлунали радісні салюти Перемоги. Для всіх нас це свята дата. Можливо, Гітлер і мав технічні, наукові, дисциплінарні чи ще якісь переваги, але навряд чи в нього було стільки патріотів, здатних без зайвого слова стати на захист рідної землі, боротися за неї навіть ціною власного життя.

Переглядів: 866

Одеський «десант» у Покровському

Місцева адміністрація і райрада ветеранів війни та праці поселення Покровське Ростовської області Російської Федерації нещодавно звернулася до Одеської обласної ради Всеукраїнського об’єднання ветеранів з проханням надіслати для Меморіалу Героїв землю з рубежів славної оборони Одеси в 1941 році. Це прохання було виконане. А перед відзначенням 67-ї річниці Перемоги над фашистською Німеччиною з Покровського вже надійшло запрошення, щоб одеські ветерани війни спорядили делегацію для спільних урочистостей у день 9 Травня. Знову одесити відгукнулися.

«Десант» з Одеси очолював голова облради Всеукраїнського об’єднання ветеранів, полковник у відставці В. З. Мастеренко. У Покровському українців зустрічали дуже гостинно. Організували відвідини молодіжних колективів та об’єднань, екскурсію райцентром. До речі, там на Алеї Слави гості побачили великий портрет Героя України Олексія Береста — фронтовика з групи сміливців, посланих 67 років тому встановити на рейхстагу Прапор Перемоги. Цікаво було знати, з чим це пов’язане. Виявляється, Берест після війни мешкав у Покровському, керував там районним відділом кінофікації.

Переглядів: 909

Новобранці весняного призову

На Одещині у рамках призовної кампанії «Весна-2012» завершилося укомплектування команд і відправлення їх у військо.

У середу, 23 травня, з обласного збірного пункту до лав Збройних сил та інших військових формувань України було відправлено останню партію новобранців — понад 130 юнаків, які служитимуть у частинах, що дислокуються на території Дніпропетров­ської, Одеської, Львівської, Чернігівської областей та в Криму. А загалом упродовж останніх двох місяців з нашого краю в україн­ське військо та інші силові структури було призвано понад 1100 юнаків.

Переглядів: 1850

Одеський Пересип — місце козацької слави

«Чорноморські новини» вже писали про відзначення на одеському Пересипу роковин славної перемоги Семена Палія (Семена Пилиповича Гурка) над татарами. Повідомлялося й про обставини цього бою, коли 200 козаків під проводом С. Палія напали на татарський «кіш» з обозом та бранцями на «самому Пересипу», там «поклали на плацу» (тобто полі) десятки ворогів, здобули «язиків», визволили з неволі більше 50 християнських бранців, а потім переслідували залишки ворогів аж «до Очакова». Це було в кінці березня — на початку травня 1691 року. Проте вчені продовжують відкривати нові сторінки історії українського козацтва, й виявляється, що за рік до славного бою Семена Палія перемогу на Пересипу здобув інший козацький ватажок — дотепер маловідомий керівник «ватаги» Іван Ковальчук, повідомляє сайт Чорноморського гайдамацького з’єднання (http://gaidamaky.pp.net.ua).

Сучасні дослідники минувшини значну увагу продовжують приділяти археографії — пошуку та публікації не відомих раніше історичних документів. Чимало археографічних публікацій останніх років пов’язані з постаттю визначного українського гетьмана Івана Степановича Мазепи. Так, 2002-го побачило світ академічне видання — «Листи Івана Мазепи», том І, який упорядкував В’ячеслав Станіславський. Чимало документів, вміщених у цьому томі, розкривають роль гетьмана у боротьбі за визволення Північного Причорномор’я від османського панування. Зокрема, діяльність І. Мазепи щодо координації дій козацьких «ватаг» та полків у південних степах.

Переглядів: 955

Липівські читання. Уже шості

Уже традиційні, шості, Липівські читання цьогоріч відбулися на початку травня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва. Провідна тема — збереження імен Івана та Юрія Лип в історичній пам’яті народу та актуалізація їхньої спадщини.

У перший день пройшла конференція та відкрилася виставка «Родина Лип в Одесі, Україні, за кордоном». На пленарному засіданні прозвучали доповіді, які стосувалися публіцистики Юрія Липи, його поетичного й прозового доробку, смислової організації творів, мовознавчих поглядів тощо. Також відбувся міждисцип­лінарний семінар (модератор — голова правління благодійного Фонду ім. Івана та Юрія Лип Галина Дольник) за участі дослідників творчості Юрія Липи, науковців із багатьох навчальних закладів різних міст України. Зокрема йшлося про жанрово-стильові особливості літературної спадщини Липи-молодшого, його етнонаціональні державотворчі ідеї, геополітичні концепції.

Переглядів: 991

Добро починається з... вишиванки

У Всеукраїнського конкурсу дитячих благодійних проектів «Добро починається з тебе» ювілей – вп’яте міжнародний благодійний фонд «Україна-3000» зібрав дітей та молодь країни, щоб відзначити юних доброчинців, їхні цікаві проекти.

Фінальні заходи ювілейного конкурсу відбулися кілька днів тому в Києві. З усіх областей України на­дійшло 302 соціальні, культурологічні та екологічні проекти. Найактивнішою виявилася Одещина, яка представила 106 проектів — третину від загальної кількості. По 40 проектів подали Луганська і Тернопільська області, 27 — Полтавщина.

Переглядів: 1020

Інтернет для школярів. Не весь

Систему фільтрації небезпечного та аморального змісту в Інтернеті, яку розробили в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова, визнано одним з найвидатніших досягнень у галузі інформаційних технологій у світі. Цю систему оператор мобільного зв’язку «МТС Україна» спільно з ОНАЗ ім. О.С. Попова встановлює в українських школах, які беруть участь у проекті «Мобільний інтернет від МТС у школи», повідомив відділ зв’язків з громадськістю компанії.

Під час Всесвітньої зустрічі з питань інформаційного суспільства, який на вищому рівні пройшов 14 — 18 травня в Женеві, були нагороджені автори видатних ініціатив, у яких використовуються можливості інформаційно-комунікаційних технологій для досягнення со­ціального та економічного розвитку. З понад 170 проектів, представлених 50 країнами, лауреатами стали 18, серед яких і розроблена Одеською національною академією зв’язку ім. О. С. Попова система обмеження доступу до нецільових ресурсів інтернету.

Переглядів: 987

Веселі старти для малечі

Нещодавно у ДЮСШ № 2 м. Одеси відбулися «Веселі старти», присвячені Дню сім’ї. Ініціаторами виступили обласна Федерація спорту інвалідів та громадська організація «Даун-синдром», а учасниками були команди згаданих організацій і спеціалізованої школи № 75.

Естафети, конкурси, потішний клоун перетворили «Веселі старти» у яскраве свято. Разом з малечею у заході взяли участь і батьки, все було справді по-сімейному. Діти з обмеженими можливостями здоров’я виявилися дуже активними, зацікавленими в перемозі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net