№ 39 (21303) субота 19 травня 2012 року

Переглядів: 6663

Арсеній Яценюк: «Наша мета — 226 голосів у парламенті»

Опозиція активізується. Вслід за заступником Голови Верховної Ради Миколою Томенком, який представляє Блок Юлії Тимошенко, на Одещину завітав лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк. Під час візиту він встиг окремо поспілкуватися з одеськими опозиціонерами, зокрема провести співбесіди з кандидатами в депутати, які будуть висуватися по 11 мажоритарних округах регіону, дав прес-конференцію та зустрівся з городянами.

«Я хочу особисто пояснювати позиції нашої програми, почути питання людей, щоб представити остаточний варіант програми на з’їзді об’єднаної опозиції наприкінці липня», — підкреслив лідер «Фронту змін». Арсеній Яценюк планує організувати всенародне обговорення програми, в рамках якого відбудеться серія «круглих столів» у всіх регіонах України. «Ми дійдемо до кожного районного центру. Ми хочемо залучити максимальну кількість людей, щоб вони зрозу­міли, з чим і для чого об’єднана опозиція йде на вибори, як ми збираємося перемогти і заради чого, які зміни в житті кожного одесита, кожного громадянина і всієї країни відбудуться після нашої перемоги», — підкреслив політик.

У четвер в Одесі Арсеній Петрович оголосив про початок роботи об’єднаного штабу опозиції, а також презентував її програму, що складається із семи пунктів. Арсеній Яценюк заявив, що програма об’єднаної опозиції «За батьківщину» — це не передвиборний документ на парламентські вибори, а комплексна програма дій. «Частину завдань програми доведеться вирішувати і після виборів. Це комплексний документ, комплексне бачення опозиції. План реальних дій: що треба робити в країні, які зміни потрібні і які закони повинні прийматися в новому українському парламенті», — зазначив він. Окремо об’єднана опозиція обіцяє усунути владу Януковича, звільнити Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, а замість них притягти до відповідальності всіх прокурорів і міліціонерів, які брали участь у «гоніннях» на опозицію. «Наша мета — 226 голосів у парламенті», — сказав лідер «Фронту змін».

Переглядів: 926

Конгрес США — про «фамілізацію»

У Конгресі США відбулися слухання «Майбутні вибори України — поворотний момент». Промовці відзначали зростання в Україні рівня корупції та відступ від демо­кратії, а також зацікавилися, як син Януковича за рік збільшив статки у 18 разів, повідомило радіо «Свобода».

Так, президент правозахисного центру «Дім Свободи» Девід Кремер, який нещодавно відвідав Україну, заявив: «Під час мого візиту в квітні я почув новий термін — «фамілі­зація», що корупція в Україні стає особистою і досягає першої родини країни. За повідомленнями, протягом останнього року один із синів президента збільшив свої статки у 18 разів. Виникає питання: як накопичилося таке багатство?» (Така цифра випливає з офіційного повідомлення про те, що «Всеукраїнський банк розвитку», власником якого називають старшого сина Януковича, закінчив 2011-й з чистим прибутком у 20,4 млн грн, збільшивши його порівняно з 2010 роком у 18 разів.)

Переглядів: 1125

Хто отримає порти: Ахметов чи «сім’я»

У четвер Верховна Рада прийняла закон «Про морські порти», який повинен дати більше свободи бізнесу і захистити інвестиції. Однак, схоже, перетворення знову відкладаються. Порти стали предметом боротьби між Рінатом Ахметовим і «родиною» президента.

Карт-бланш на портові активи

Протягом останнього року було очевидно: серед біло-блакитних порти закріпилися як бізнес, що контролюється структурами Ріната Ахметова. З приходом до влади «регіоналів» міністром інфраструктури став друг дитинства, бізнес-партнер і досі віддана Рінату Леоні­довичу людина — Борис Колесніков. Донедавна Борис Вікторович виявляв вкрай мало видимого інтересу до портів, дозволивши там господарювати своєму першому заступнику Костянтину Єфименку. І все ж, саме компанія СКМ отримала карт-бланш на «найсмачніші» портові активи.

Отримавши владний ресурс, цей холдинг взяв під свій неформальний контроль чотири порти, три з яких входять до п’ятірки найбільших — їх керівниками були призначені люди Ахметова. Тепер у Южненському, Іллічівському, Ізмаїльському і Маріупольських портах сидять начальники, лояльні до донецького олігарха, а непорушність їхньої влади забезпечується штатом СКМівської охорони.

В Одесі будь-хто скаже, що всі більш-менш важливі рішення в Іллічівську, Южному та Ізмаїлі «спускає» згори начальникам державних портів аж ніяк не Мінінфраструктури чи інша державна структура. Ці рішення розробляються або, як мінімум, узгоджуються з «Портінвестом» — підрозділом СКМ, що відповідає за портові активи корпорації. Офіційно туди входять стивідорна компанія «Авліта» в Севастополі, ЗАТ «Морський індуст­ріальний комплекс» і логістична компанія Port Invest Limited. Насправді ж коло портових активів, які фактично працюють на Ахметова, набагато ширше.

Переглядів: 3443

На старт, кмітливі!

Інтелектуальні змагання серед учнів сільських шкіл-2012

Щороку на Одещині проводяться різноманітні заходи для учнівської молоді, які спрямовані на виявлення обдарованих дітей, їх підтримку та розвиток творчих здібностей. Це олімпіади з базових дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, інші інтелектуальні змагання.

Крім змагань, які стали вже традиційними (Всеукраїнські олімпіади І — III етапи, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт МАН, турніри юних фізиків, хіміків, математиків, істориків, винахідників та раціоналізаторів), починаючи з 1999 року з метою пошуку та підтримки обдарованих учнів сільських шкіл з ініціативи обласного інституту вдосконалення вчителів та за сприяння облдержадміністрації на Одещині проводяться інтелектуальні змагання серед учнів сільських шкіл із 7 базових дисциплін: математика, фізика, хімія, біологія, географія, історія, українська мова та література, а з 2006-го — ще й англійська мова.

Переглядів: 1033

Держзамовлення на бакалаврів

17 травня Кабінет Міністрів затвердив Державне замовлення на підготовку фахівців науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікацій та перепідготовку, післядипломну освіту, в тому числі для державних потреб, у 2012 році.

Як повідомив на брифінгу міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, здобути кваліфікаційний рівень «бакалавр» за цьогорічним держзамовленням матимуть змогу 127 тисяч 200 осіб (майже 108 тисяч — за денною формою навчання).

Переглядів: 941

Священна, як індійська корова?

Верховна Рада ухвалила Закон «Про правила етичної поведінки», який, зокрема, забороняє чиновникам і політикам негативно висловлюватися про органи державної влади, а також приймати пожертвування.

Як зауважує «Коммерсантъ-Украина», авторами прийнятого документа виступили відразу шість депутатів з фракцій Компартії, Партії регіонів, «БЮТ-Батьківщини», групи «Реформи заради майбутнього».

Переглядів: 919

«Вівтар націй» на Грецькій

25 травня о 16.30 на Грецькій площі Одеси відбудеться відкриття виставки-презентації знаменитого «Вівтаря націй» художниці Оксани Мась. Саме цей артпроект торік влітку представляв Україну на найвідомішій події мистецького світу — Венеційському бієнале і мав там грандіозний успіх.

В Одесі будуть представлені п’ять фрагментів інсталяції заввишки 12 і завширшки 18 метрів (повний розмір роботи — 92 на 134 метри).

Переглядів: 900

Зустрінь Єврокубок!

Наступної суботи, 26 травня, Думська площа Одеси перетвориться на центр тяжіння шанувальників футболу — тут, як уже повідомляли «ЧН», буде виставлено на огляд головний трофей європейської футбольної першості — Кубок Анрі Делоне.

Саме в нашому місті завершиться акція «Зустрінь кубок», яка під патронатом оргкомітету «Євро-2012» проходить з 11 травня українськими містами. У ці дні кубок гостює в Донецьку, далі будуть Дніпропетровськ та Львів і фінальний акорд знайомства з трофеєм поставить Одеса.

Переглядів: 949

Владі — «народний бюджет», народу — злидні і проблем букет

Нинішньої весни в Татарбунарському районі інтенсивно проходять «сходки» жителів сільських громад, організовані адміністрацією. Їх мета, кажуть, — контроль за виконанням «народного бюджету», ініційованого «губернатором» Едуардом Матвійчуком. Гасло зібрань звучить так: «Ми нікому не дозволимо розікрасти чи використати не за призначенням наші народні гроші…».

Саме гасло справді благородне, а от збір сільських громад на «сходки» чимось нагадує злодійський «общак», тому що українцям все-таки притаманніше збиратися на загальні збори…

От, скажімо, 3 травня така «сходка» відбулася й у селі Дивізія, яке набуло сумної слави через демонтаж і розкрадання труб внутрішньо­господарської зрошувальної системи на суму, щонайменше, 50 мільйонів гривень (про це Татарбунарська районна організація полі­тичної партії «Фронт змін» повідомляла, зокрема і через ЗМІ, раніше).

Переглядів: 853

У колі друзів-переможців

У травневі дні щороку ми частіше згадуємо про ветеранів Другої світової. Від Дня Перемоги вже минуло 67 років, і їх, фронтовиків, стає менше і менше. Сьогодні середній вік справжнього ветерана війни — близько 90. І далеко не кожен з них може самостійно вийти на вулицю.

На обліку територіального центру со­ціальних послуг Приморського району Одеси — 933 особи, які не з переказів знають, що таке війна. Серед них — 118 інвалідів Великої Вітчизняної, 324 учасники Великої Вітчизняної, 42 учасники бойових дій і 353 «дітей війни».

День Перемоги — одна з найзворушливіших дат. За давньою традицією, територіальний центр Приморського району запрошує своїх підопічних відзначити це свято у тісному колі бойових друзів і подруг у кафе та ресторанах міста. На жаль, не всі вони через стан здоров’я можуть відвідати такий захід. Тому соціальні працівники вітали багатьох ветеранів вдома.

Переглядів: 1197

Меланома: бійтеся сонця, уникайте соляріїв

Із 14 травня по 12 червня в Україні проводиться місячник з виявлення онкопатологій шкіри, зокрема меланоми

Про те, наскільки серйозна ситуація із поширенням цього захворювання серед населення Одеської області, що провокує біду, про профілактику та особливості лікування цієї тяжкої недуги розповів на брифінгу головний позаштатний дерматовенеролог управління охорони здоров’я облдержадміністрації, головний лікар Одеського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Іван ФУЧИЖИ.

Хто не чув, що, мовляв, чим більше на тілі родимок, тим людина щасливіша? Хтось серйозно вірить, нібито розташування родимих плям на його тілі щось означає (про це, до речі, останнім часом багато пишуть). Лікарі відверто кепкують з тих нісенітниць. І все ж знаходяться ловкачі, які дурять голови, ворожачи на родимках. І хтось їм вірить...

Переглядів: 1052

Нова сміттєсортувальна лінія

Південне територіальне управління Державного підприємства «Укрекоресурси» презентує нову сміттєсортувальну лінію

ДП «Укрекоресурси» вводить в експлуатацію нову сміттєсортувальну лінію для твердих побутових відходів. Загальна її потужність — 40000 кубометрів на годину, а номінальна продуктивність — близько 15 тисяч тонн на рік. «Піонерами» справи стало шість київських районів — Оболонський, Подільський, Голосіївський, Дніпровський, Деснянський та Дарницький, відходи з яких оброблятимуть на цій лінії.

Вартість лінії сортування сміття складає 379,5 тисячі гривень. При виході на її планову продуктивність буде створено два десятки нових робочих місць. Тверді побутові відходи сортуватимуть на 10 фракцій. При таких темпах роботи лінія окупиться менше, ніж за півроку.

Переглядів: 980

Ніби в театрі рідної Польщі

...Добігав кінця 1790-й рік. Річ Посполита нагадувала закупорений казан, що кипить. Трішки більше пари — і його рознесе на друзки. Польське дворянство це відчувало й шукало порятунку. Аби попередити загибель країни, тверезі голови однієї групи запровадили низку соціальних змін, що надавали куці громадянські права міщанам, ремісникам, селянам. Інша група чинила спротив, бо це принижувало гідність шляхти, обмежувало дворянські привілеї.

Прогресисти й консерватори дискутували поміж собою вже кілька років. Й ось сталося те, чого так боялися Петербург і Берлін: 3 травня 1791 року Сейм прийняв нову демократичну Конституцію, згідно з якою всі питання надалі вирішувалися більшістю голосів. Відтепер міщани могли обирати до Сейму своїх посланців, мати власну землю, займати високі офіцерські, чиновницькі та духовні посади. Король Польщі пристав до прогресистів, хоча їхня боротьба з конфедератами тривала й надалі.

Переглядів: 903

Погляд поза обрій

Уже кілька років поспіль у ці травневі дні у виставковій залі Національної спілки художників України відкривається вернісаж з нагоди прекрасного свята — Дня Матері.

Митці приносять свої кращі роботи, а саме відкриття виставки відбувається нетрадиційно й цікаво. Це, як правило, зібрання людей, близьких за життєвою позицією, за способом мислення, що сповідують гуманістичні ідеали українського національного відродження. Відбувається щось на зразок невеличкої конференції, але без трибуни та нудних доповідей. А запрошує гостей незмінний куратор та промоутер цього дійства Сергій Савченко, заслужений художник України, член правління обласної організації НСХУ. Своїми цікавими повідомленнями такі виставки відкривали майстри красного письменства, науковці, музиканти, краєзнавці, педагоги — люди, котрі досягли певних успіхів у своїй сфері та котрим є що сказати.

Переглядів: 905

Музика світу крізь призму живопису

Виставка творів трьох митців — Олега Соколова (1919 — 1990), Юрія Єгорова (1926 — 2008) та Євгена Рахманіна (нар. 1947) розгорнута в Одеському музеї західного і східного мистецтва. Всі є представниками різних поколінь, що різними шляхами прийшли у мистецтво, сформувавши свій власний, неповторний стиль. Проект «Музика світу» об’єднав художників за ознаками космогонічності та гармонійності як умови музикальності живопису. Це розширює наше уявлення про можливості цього виду мистецтва.

Соколов і Єгоров вже зайняли свою почесну нішу в історії мистецтва. Близький до них своїми модерністичними устремліннями, пошуками нових способів вираження Рахманін. Як і старшим колегам, йому притаманні узагальненість форм та асоціативність вираження. Автори проекту вдало підмітили цю спільність, тому експозиція видалася логічною і цілісною.

Переглядів: 1022

Зацвіла! З переляку?

Ну як вам таке сподобається: росте тобі на дачній ділянці, де всього шість нещасних соток, яблуня уже більше десятка літ, а «найщедріший» урожай за твої турботи — 18 яблук. І не цвіте, не родить, жирує марно гіллям. Позаторік, наприклад, було три плоди, торік сиротіло на її вітах лише одненьке. І це тоді, коли стільки надій покладала я на свій улюблений зимовий сорт Симеренка. Дерево неабияк розрослося, затіняє немалу площу. Тож про себе вирішила: щось треба робити. Можливо, й розпрощатися, вивільнити місце для вдячнішого садового дерева, як багато хто мені натякав. Та тут зупинилася...

Згадалася давня порада колишнього сусіда й колеги, який добре розуміється на травах, любителя нетрадиційних підходів, нашого друга Миколи Стовпника. Було вже, що тривалий час байдикувала «яловою» слива-угорка, на що я йому якось і поскаржилася.

Переглядів: 908

Наші пернаті сусіди

«Мігруючі птахи і люди — разом крізь час» — такою була цьогорічна тема Всесвітнього дня мігруючих птахів, який вже традиційно, з 2006-го, відзначається у другі суботу-неділю травня. Мета цієї ініціативи — сприяти обізнаності щодо потреби охорони мігруючих птахів та середовища їх існування. Отож у другий уїк-енд кожного травня люди по всьому світу організовують публічні акції, як-от екскурсії з метою спостереження за птахами, обговорення, виставки, презентації, зустрічі та фестивалі, присвячені пернатим, інші просвітницькі та екологічні заходи.

З часу появи на планеті людини, вона жила поруч з птахами. На жаль, її діяльність призвела до значного погіршення екосистем, а відтак і до деградації ареалів проживання пернатих сусідів. Сьогодні повсюдно бачимо результати нищення довкіл­ля — зникають рослини, тварини, птахи... Але й досі люди не надто замислюються, чому це відбувається і що буде далі, й продовжують свій згубний вплив на природу.

Переглядів: 904

Гейзер з... каналізації

Жителі селища Богатирівка не­одноразово звертали увагу на те, що може статися катастрофа, пов’язана з колектором виведення госпфекальних вод з Овідіополя. Але, на жаль, до цих сигналів так ніхто і не прислухався. Й ось 15 травня до Південноукраїнського екологічного союзу і Партії зелених зателефонували стурбовані люди: екологічна катастрофа почалася — прорвало каналізацію. А що ж комунальне підприємство? Нічого кращого не знайшло, як скидати ці брудні стоки у річку Барабой.

На місце екологічної біди виїхали представники обласного депутатського корпусу, Південноукраїнського екологічного союзу й журналісти. І побачили жахливу картину: все каналізаційне лайно кількох населених пунктів стікало в Барабой, яка, до речі, несе свої води прямісінько в рекреаційну зону Чорного моря, всього за шість кілометрів від місця аварії, а також у зони відпочинку в Санжейці та Грибівці. А сюди вже з дня на день приїдуть на відпочинок діти й туристи.

Переглядів: 824

Сейсмічний неспокій

На початку травня кримська мережа станцій зареєструвала землетрус з магнітудою 1,6 бала, епіцентр якого був неподалік Перекопського перешийку, повідомив комітет АРК з будівництва та архітектури.
У комітеті зауважили, що в ближній зоні — на території Захід­ної Туреччини — останнім часом зареєстровано 13 землетрусів з магнітудою від 2,8 до 4,7 (з інтенсивністю в епіцентрі від 3 до 6) балів. Один землетрус з магнітудою 3,7 бала (в епіцентрі — 4) зареєстровано у Румунії.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net