Переглядів: 1020

Часопис вільної думки

Журнал «Сучасність» відроджується

Журнал «Сучасність» — один з найстаріших та найавторитетніших українських «товстих» періодичних видань. Часопис почав виходити 1961 року спочатку в Німеччині, потім — у Сполучених Штатах, а від січня 1992-го — в Україні.

Біля витоків «Сучасності» стояли такі відомі літератори, громадські діячі, як І. Кошелівець, В. Бургард, В. Барка, В. Кубійович, І. Лисяк-Рудницький, У. Самчук, Ю. Шевельов, Б. Рубчак, Б. Бойчук, В. Вовк та багато інших славетних українців.

Уже від перших своїх чисел журнал став популярним не лише в діаспорі, а й — підпільно — в Україні.

Важко назвати якесь інше видання, яке зробило б стільки, як «Сучасність», для того щоб постала незалежна Україна. На його сторінках друкувалися заборонені в Україні твори І. Дзюби, Ліни Костенко, І. Світличного, Василя Стуса, І. Калинця, В. Симоненка, В. Чорновола та інших українських дисидентів.

Протягом років виходу в Україні журнал заслужено став провідним українським літературним та громадсько-політичним виданням.

Але доля часопису «Сучасність» останніх п’яти років була нелегкою, якщо не сказати трагічною. Неодноразово журнал змушений був призупиняти свій вихід через перманентний брак коштів і зміну в зв’язку з цим інвесторів та засновників, головних редакторів та творчих колективів.

Просимо вибачити нас за те, в чому були і в чому не були винні, зрозуміти труднощі «нестерпної легкості українського буття» та залишатися з нами і надалі.

Нарешті у журналу з’явився новий стабільний засновник, який має намір підтримати «Сучасність» не впродовж одного-двох років, як це було дотепер, а надовго. Це — видавництво «Спадщина-інтеграл». Переконані, що так воно і буде.

«Сучасність» залишиться таким же часописом, який ви звикли бачити: часописом вільної української думки. На наших сторінках читач знову зустрінеться з провідними українськими, європейськими, світовими поетами, прозаїками, літературними критиками, істориками, культурологами, есеїстами, мемуаристами, мистецтвознавцями, публіцистами.

У першому півріччі 2012 року вийде кілька пілотних номерів, а з другого півріччя — журнал виходитиме регулярно, щомісяця. Пілотні номери плануємо надіслати нашим попереднім передплатникам безкоштовно, у рахунок боргів, які назбиралися раніше.

Як і в попередні роки, структура журналу залишиться незмінною: зошит літературний та зошит культуролого-публіцистичний.

У ближчих числах «Сучасности» читач побачить нові твори Оксани Забужко, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Теодозії Зарівної, Олеся Ільченка, Олександра Вільчинського, Олега Солов’я, Івана Андрусяка, Лариси Денисенко, Ірен Роздобудько, Юрка Винничука та багатьох інших відомих українських письменників.

Сподіваємося також на продовження плідної співпраці з видатними українськими науковцями Іваном Дзюбою, Мирославом Поповичем, Наталею Яковенко, Станіславом Кульчицьким, Юрієм Барабашем, Володимиром Моренцем, Дмитром Горбачовим, Ігорем Юхновським, і цей список не вичерпується лише названими іменами.

На сторінки журналу запросимо і провідних українських публіцистів: Ігоря Лосєва, Віктора Каспрука, Леоніда Капелюшного, Сергія Грабовського, Тараса Возняка…

«Сучасність» не має наміру оминати гострі кути нашої історії та нашого сьогодення. Ми хочемо, щоб журнал став гострополемічним майданчиком для українських інтелектуалів, від почутості голосу яких залежить дуже багато в майбутньому нашої держави.

«Сучасність» планує творами своїх авторів докластися до формування сучасного модерного літературного процесу, до подальшого розширення та структурування книжкового ринку, багато уваги приділятимемо творам молодих талановитих письменників, публіцистів, науковців, якими ще, дякувати Богові, багата наша земля.

Сьогодні ми потребуємо лише одного: підтримки нашого читача. Лише розширення кола передплатників дасть змогу журналові існувати. Підтримайте українське, підтримайте своє! А своє завжди підтримає вас, ваших дітей і онуків, нашу Україну.

Передплатний індекс «Сучасності» 74459 у всіх відділеннях «Укрпошти».

Тарас ФЕДЮК,
головний редактор журналу «Сучасність».

P.S. Презентація журналу запланована в рамках виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net