Переглядів: 940

Одеса джазувала разом з ЮНЕСКО

Того теплого вечора 29 квітня у ресторані-клубі «Бернардацці» було гамірливіше і святковіше, ніж завжди. Тут зібралися провідні одеські джазові виконавці, педагоги, критики і просто шанувальники цього музично-естрадного мистецтва, щоб на одній хвилі з колегами, однодумцями із 195 країн світу, що входять у ЮНЕСКО, вперше відзначити Міжнародний день джазу.

Відкриваючи вечір, ведуча Олена Шевченко зачитала привітальний лист генерального директора ЮНЕСКО: «Джаз упродовж усієї своєї історії завжди був фактором позитивних соціальних перетворень, він залишається ним і сьогодні. Ось чому ЮНЕСКО проголосила Міжнародний день джазу. Ця музика … говорить мовою свободи, яка має істотне значення для всіх культур. ЮНЕСКО керується такими ж цілями у своїх зусиллях з наведення мостів діалогу і порозуміння між усіма культурами і суспільствами...».

На сцену виходили кращі джазові виконавці й колективи Одеси. Маестро змінювали молоді музиканти. Відкрив концерт квінтет Олексія Пєтухова, що задав тон святу, відразу зануривши присутніх у неповторну атмосферу джазової весни. Потім на сцену піднявся дует Віталія Фесенка і Мирослава Пятникова. Йому на зміну вийшли відома джазова піаністка Роксана Смирнова, переможці джазового фестивалю в Донецьку (2012) Катерина Васильєва (гран-прі), Анастасія Демчук (перша премія) і Катерина Михайлуца (друга премія). У концерті і джемі пречудово грали Ігор Знатоков (кларнет) та Андрій Мишаков (саксофон). Зачарував своїм професіоналізмом і цікавими імпровізаціями на саксофоні та флейті Борис Ходорковський, який дуже рідко виступає у джемах. Прекрасно «вписалися» у джазове свято Олег Золуєв (одеський Синатра), Володимир Сахаров (труба), Євген Хандижко (тромбон), Олексій Чубко та Яків Таранцов (барабани), гітарист Євген Сисенгалієв, Яна Юдіна та інші музиканти. Справжнім сюрпризом для учасників вечора став виступ видатного академічного і джазового піаніста, легенди українського джазу Сергія Терентьєва. Тривалими оваціями глядачі довго не давали йому спочатку грати, а потім довго не відпускали зі сцени.

Учасники свята першими дізналися про новий унікальний проект від Михайла Фрейдліна — ініціатора і генерального продюсера Міжнародного фестивалю джазової музики «Джаз-карнавал в Одесі». Новий задум — Міжнародний фестиваль-конкурс джазової імпровізаційної майстерності «Майстер-джем-фестиваль» — стане першим у світі фестивалем-конкурсом, відбірний етап якого впродовж дев’яти місяців проходитиме в інтернет-просторі, а фінальний відбудеться у рамках святкування Міжнародного дня джазу в Одесі...

До пізньої ночі виступи музикантів чергувалися із спогадами ветеранів джазового мистецтва — засновників Одеського джазового клубу, журналістів, меломанів.

З-поміж них — організатор Одеського біг-бенду, видатний джазовий педагог Микола Голощапов, один з творців джазового клубу в Одесі у 1980-х Анатолій Головатюк, відомий журналіст, «фундатор» джазу Фелікс Кохріхт.

Святкування Міжнародного дня джазу в Одесі стало наочною ілюстрацією слів посла доброї волі ЮНЕСКО Хербі Хенкока, який сказав: «Джаз продовжує залишатися маяком надії і сили для мільйонів. Люди в усьому світі вже давно проголосили основоположне право на свободу через музику. Міжнародний день джазу покликаний сприяти просвітництву, духовному підйому і розкриттю творчого потенціалу молодих людей, як у маленьких поселеннях, так і в мегаполісах».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net