Переглядів: 1052

«Фронтові побратими»

Так зветься народний хор, створений дев’ятнадцять років тому в Суворовському районі міста Одеси. Ініціаторами заснування цього колективу стали здебільшого ветерани війни та праці. За всі його досягнення слід дякувати професійній майстерності художнього керівника Олександра Устиновича Мосійчука.

Упродовж майже двох десятиліть виступами хору насолоджувалися тисячі людей: школярі, студенти, інваліди та літні люди з інтернатних закладів, просто мешканці міста-героя. Поважні хористи звикли називати один одного побратимами: «Хто в боях дні і ночі зазирав смерті в очі на кривавих дорогах війни». На жаль, таких стає дедалі менше. На зміну їм приходить молодша генерація — закохані у пісню «діти війни».

На репетиції ми збираємося дружно: без запізнень і пропусків. Бо кожен ентузіаст полишає на цей час всі домашні справи й повсякденні клопоти. А їх у нас немало — у всіх родини, діти, онуки, правнуки. З першого дня в хорі я зрозуміла: треба постійно працювати, аби досконало засвоїти слова, мелодію, настрій пісень. Отож усе вчу, як школярка. Іноді хтось зателефонує й поцікавиться, чим займаюся. Відповідаю: піснями. Наш репертуар різноманітний, та переважно це українські пісні, смутні і жартівливі, пронизані серцевим щемом і любов’ю до людей, до рідного краю, до батьківської мови.

Наш хор — згуртований і дуже працелюбний колектив. У ньому — люди різних професій, з великим трудовим стажем, різних переконань, але всіх єднає любов до пісні. Є у нас співаки й співачки, наділені від природи чудовими голосами. Як-от Марія Щукіна, Людмила  Мамонова, Дмитро Хатан, Варвара Клапчук та інші.

Один з останніх концертів проходив у середній школі № 71 під час уроку патріотичного виховання. Учні захоплено нам аплодували, дякували, дарували квіти. Мистецтво пісні – то велика сила, здатна розворушити у слухачів глибокі почуття. Зокрема — любов до Батьківщини. Таку, що забуваєш про всі негаразди. Всупереч тим негараздам, якби знову повторився референдум, я б твердо проголосувала  за незалежність України. Бо це моя рідна земля, моя країна. І те, якою їй бути, залежить від кожного з нас.

Віра ХОРИШКО,
вчителька-пенсіонерка.
м. Одеса.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net