Переглядів: 1349

Подорож до країни балету

Одеський національний театр опери та балету порадував глядачів новою подією — гала-концертом «Феєрія балету», створеним молодими хореографами та артистами театру. Цей концерт поєднав у собі номери класичного та сучасного репертуару, фрагменти класичних балетів у постановці великих майстрів минулого, роботи іменитих сучасних хореографів і постановки молодих танцівників театру.

«Феєрія» у перекладі з французької — чарівна країна, й одесити отримали непересічну можливість проникнути у чарівну країну цього виду мистецтва, побачити його багатогранність, відчути розмаїтий і неповторний світ танцю, завісу до якого відкрили для нас одеські артисти.

— Цей концерт — карт-бланш для нашої молоді, — зізнався напередодні прем’єри журналістам головний балетмейстер театру Юрій Васюченко. — Кожен артист має право на шанс, але якщо цей шанс не використаний, то знову — до кордебалету.

Без сумніву, молоді танцівники старалися використати цей шанс. Подорож до країни балету почалася з класики — яскравим і впевненим «Гранд па» Данієля Обера у виконанні Катерини Кальченко і Станіслава Скринника.

Із класики глядачі несподівано потрапили у світ сучасного танцю. «Пізнання» на музику Т. Альбіоні виконував Дмитро Шарай. Історія душі, яка прагне до Вищого, падає, сумнівається, знову піднімається, не знаходячи спокою у світі, глибоко зачепила глядачів, які нагородили цей номер гарячими оплесками. Ще одна чудова сцена хореографії Б. Ейфмана — адажіо з балету «Реквієм» В.-А. Моцарта у виконанні заслужених артистів Республіки Молдова Марії Полюдової та Володимира Статного — продовжила філософську тематику на сцені Одеської опери і глибоко схвилювала глядачів.

Фрагмент з одноактного балету І. Стравинського «Коко Шанель», 1920-й…» у хореографії народного артиста України Сергія Бондура дуже яскраво й точно передав атмосферу часу і місця дії. Народна артистка України Олена Барановська і В’ячеслав Кравченко органічно й виразно танцювали історію кохання двох талановитих людей ХХ століття, яким так і не судилося стати щасливими разом.

Класичне па-де-де

П. Чайковського хореографії Д. Баланчина виконали В’ячеслав Круть і Мана Кувабара. Летюча легкість і грація молодої танцівниці, родом з Японії, яка закінчила Московську академію хореографії і проходила практику в Большому театрі, — запорука її майбутніх успіхів і визнання глядачів.

«Московський вальс» М. Мошковского у виконанні заслуженого артиста України Сергія Доценка та Олени Добрянської повернув глядача із світу класики у ближчий до нас час. Завдяки цьому концерту глядачі відкривають для себе не лише нові імена, а й незаслужено забуті сторінки прекрасної музики.

Олена Пономарьова, танцюючи варіації з балету Ж. Массне «Манон», впевнено передала яскраву емоційність і непередбачуваність непростого образу героїні.

Справжнім сюрпризом для українських глядачів став гопак із балету В. Соловйова-Сєдого, який легко і невимушено виконав артист одеського балету Коя Окава, який також родом з Японії (на знімку). Технічно складна партія виглядала дуже органічною — недарма про японську працьовитість говорить увесь світ.

По-іспанськи запально і яскраво виконали «Тарантелу» Олена Кондратьєва і Микола Вориводін.

Порадували глядачів постановки молодих артистів Одеського театру опери й балету в сучасному стилі. «А-ха. Близькі» — так називається чудовий номер у стилі модерн І. Саражинського, в якому глядачі повною мірою відчули яскравість виразних засобів і красу сучасного балету.

Дуже органічно виступив дует Олени Добрянської та Дмитра Шарая в па-де-де з балету «Сільвія» Л. Деліба.

«Танго» у виконанні Ксенії Кравченко хореографії Оксани Бабіч було яскравим, вільним, характерним танцем, у якому постав чудовий жіночий образ.

Завершилась подорож до країни балету знаменитою фінальною сценою із опери «Князь Ігор» О. Бородіна. «Половецькими танцями» — одним із чудових музичних творів, який може бути цілком самостійним концертним номером, гармонійно й довершено закінчилася «Феєрія». На сцені — хор і прекрасні танці. Ніжна, лагідна жіночність поступається дорогою пристрасній чоловічій силі духу. Контрастне чергування чоловічої та жіночої стихій створювало на сцені насправді величне дійство. Об’єднувала все це неперевершена музика О. Бородіна, яку чудово виконував хор та оркестр.

Подорож до країни балету була різноплановою, на сцені змінювалися фрагменти з творів різних стилів і напрямків. Без сумніву, на сцені нашого чудового старовинного театру органічно дивляться не лише класичні спектаклі, а й постановки у стилі модерн. І хочеться щоб мистецтво танцю розвивалося у різних напрямках, близьких сучасному глядачеві.

Гала-концерт «Феєрія танцю» став справжнім подарунком одеським меломанам.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net