Переглядів: 1052

Ти ланка у ланцюгу людства

«Людина не може без коріння. Лише тоді їй спокійно і впевнено живеться на землі, коли вона знає, що наслідує створене до неї, що зв’язки ці не обірвуться тому, що саме вона ланка в ланцюгу людства».

Р. М. Палецький.

26 квітня в рамках Народної академії творчості об 11.00 відбулося відкриття виставки робіт майстрів народної творчості Одещини — лауреатів та стипендіатів премії імені Ростислава Палецького та урочисте нагородження переможців. Захід приурочений до 80-річчя від дня народження нашого талановитого земляка, чиє життя обірвалося у розквіті літ за досі не з’ясованих обставин.

Творчий прояв художника нечасто має такі чітко окреслені часові межі і є таким індивідуально виразним, як це можна бачити в долі Ростислава Михайловича Палецького. Рівно десять років активної повно­цінної творчої праці відпустило йому життя, десять років, які сконцентрували в собі і винесену з батьківського дому любов до рідної землі та її історії, і пристрасть до малювання, що зайнялась з того часу, як він пам’ятав себе, і силу та ніжність українського слова, яким він володів образно й досконало.

Одеський обласний центр української культури спільно з Інтелектуальним форумом у березні 2007 року ініцював започаткування премії імені Ростислава Палецького. Ця премія щорічно присуджується майстрам та пропагандистам народного мистецтва Одещини за роботи, що вирізняються автентичністю та високою професійною майстерністю, у кількох номінаціях. За п’ять років присудження лауреатами цієї премії стали 13 майстрів народної творчості Одещини, ще 18 — її стипендіатами.

Серед цьогорічних номінантів — майстри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з Балтського, Великомихайлівського, Любашівського, Ко­мінтернівського, Іванівського, Білгород-Дністровського, Котовського районів, з міст Одеси та Котовська.

Учора у виставковій залі Одеського обласного центру української культури пройшло засідання обласної Народної академії творчості, відбулися майстер-класи.

Сьогодні ж, на всіх, хто завітає до ООЦУК, чекає яскрава виставка робіт самобутніх майстрів народної творчості Одещини та церемонія відзначення кращих з них.

Сама виставка працюватиме до 24 травня щодня, крім суботи та неділі, з 10.00 до 17.00.

Усіх шанувальників народного мистецтва чекають за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20, виставкова зала Одеського обласного центру української культури. (Телефон для довідок 760-19-26).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net