Супроти інтересів «Газпрому»?
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики, у четвер затвердила порядок доступу до єдиної газотранспортної системи України.
На думку директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Марунича, повідомила газета «Коммерсант-Украина», новий порядок доступу до єдиної газотранспортної системи нашої країни вкрай невигідний російському «Газпрому» й робить безглуздими переговори про створення консорціуму. «Це рішення дозволяє компаніям, які будуть добувати газ в Україні, сподіватися на гарантований його експорт «Укртрансгазом». По суті, транзитер не зможе відмовити їм у прокачуванні газу і його зберіганні в ПГС»,— цитує видання Дмитра Марунича. На його думку, затвердження принципу рівного доступу до ГТС украй невигідне «Газпрому», який тепер не зможе навіть у випадку створення консорціуму з управління українською системою її контролювати.
З цим згоден і член Комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима, який нагадує, що «Газпром» справді неодноразово висловлювався проти імплементації в Україні європейської законодавчої норми про рівний доступ.
Водночас, на думку експертів, таке рішення вигідне ЄС і робить ГТС менш керованою в ручному режимі та не дає можливості використовувати її для боротьби з конкурентами на ринку.
Нагадаємо, тиждень тому Верховна Рада дозволила Кабміну реорганізовувати «Нафтогаз України», заборонивши при цьому приватизацію НАКу й компаній, які будуть створені в результаті його реорганізації. Змінами до статті 7 закону про трубопровідний транспорт парламентарі заборонили приватизацію державних підприємств і дочірніх підприємств «Нафтогазу», які здійснюють діяльність із транспортування магістральними або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, а також самого НАКу. Парламент також увів заборону на порушення справ про банкрутство державних підприємств, що здійснюють діяльність із транспортування магістральними і/або розподільними трубопроводами, зі зберігання в підземних газосховищах, а також безпосередньо щодо НАКу, дочірніх і заснованих ним підприємств.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206