«Нерішуча» сесія
Зо дві сотні одеситів зустрічали депутатів, які поспішали на сесію міської ради 19 квітня. Обранці ж громади відгородилися від «електорату» металевим парканом.
Лозунгами «Партія регіонів — голубі злодюжки» «вітав» перехожих «Демократичний альянс», активісти якого активно протестували проти взяття владою з Думської кредиту на реконструкцію аеропорту у сумі 116 млн дол. під гарантії міського бюджету, а також оприлюднили список із 63 депутатів (60 з них «регіонали», двоє позафракційні та особисто мер), які проголосували свого часу за продаж землі в Лузанівці за заниженою ціною. Жителі Чорноморки вимагали звільнити голову Київської райадміністрації Володимира Сушкова, котрий, за їхніми словами, розбазарює землю селища. Одесити, що живуть поблизу кінотеатру «Вимпел», протестували проти забудови скверу. Підприємці ринку «Острів» вимагали його збереження у комунальній власності. Жителі вулиці Промислової просили легалізувати їхню забудову...
Початок сесії був затяжним, як осінній дощ. Депутати від Партії регіонів ніяк не могли вирішити, які ж питання їм знімати з порядку денного, а які — залишати. Відтак оголосили 15-хвилинну перерву, після якої сесія продовжилася. Проект рішення про дозвіл КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» на взяття кредиту не розглядався — його вирішили відкласти ще напередодні сесії. Вже під час засідання депутати зняли з порядку денного близько 10 питань.
Депутатський корпус одностайно проголосував за призначення Світлани Бедреги на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів і введення її до складу виконкому (досі мала статус «в.о.», а кілька днів перед тим Світлана Миколаївна відзначила 10-ліття на посаді очільника фінансового департаменту міста).
До міської цільової програми надання соціальних послуг незахищеним верствам населення Одеси були внесені зміни. На одноразові виплати учасникам Великої Вітчизняної війни, бранцям концтаборів та родинам загиблих ветеранів планується додатково виділити 3,5 млн грн. На реалізацію міської програми «Рівність на 2012 — 2015 роки» передбачається спрямувати 6,5 млн грн.
Суперечки викликало питання щодо затвердження містобудівного обґрунтування об’єктів громадського користування у районі колишнього кінотеатру «Вимпел». Присутні на сесії депутати цікавилися, чи будуть збережені зелені насадження, наскільки враховані інтереси мешканців мікрорайону. Автори проекту запевняли, що зелену зону ніхто не чіпатиме, оскільки забудова займе лише десяту частину території парку, а ще тут зведуть паркінг для автомобілів, який вкрай потрібний. Попри сумніви, проект все ж затвердили.
Депутати вкотре не схвалили Правил депутатської етики.
Викликало дискусію внесення змін та доповнень до Правил встановлення і експлуатації некапітальних пунктів роздрібної торгівлі. За цими змінами, підприємцям доведеться узгоджувати оформлення торговельних точок у зеленій зоні та на узбережжі, окрім усіх інших інстанцій, ще й в управлінні екології. З другої спроби ці зміни таки підтримали. Міськрада ухвалила рішення щодо продажу приміщення храму Всіх Святих, розташованого за адресою пр. Ак. Глушка, 33, Одеській єпархії Української православної церкви за символічну ціну — 1 грн 20 коп. з урахуванням ПДС. І єпархія, і департамент комунальної власності міста звільнені від сплати державного мита. На сесії також затвердили містобудівне обґрунтування розташування храму Святителя Луки на Лідерсовському бульварі, точніше, на територій клінічної лікарні №3, будівництво якої без будь-яких на то попередніх дозволів вже давно велося.
Не знайшлося в залі необхідної кількості прихильників перейменування вулиці Зоопаркової на Радянської армії (вносилася й така пропозиція із запахом нафталіну).
З фінансових питань — було прийняте рішення щодо розташування на депозитах у банку тимчасово вільних коштів міського бюджету, що належать екологічному фонду. За словами Світлани Бедреги, на рахунках Держказначейства нині понад10 млн грн. Гроші будуть розміщені на депозиті «до потреби» в одному з державних фінансових закладів — «Ощадбанку» або ж «Ексімбанку». Депозитний договір буде укладений до кінця цього року.
Депутати одноголосно ухвалили рішення про заборону продажу спиртних та тютюнових виробів у некапітальних пунктах роздрібної торгівлі поблизу соціальних закладів, тобто поблизу шкіл, лікарень, спортивних споруд, гуртожитків. Відстань повинна становити не менше 300 метрів.
Проголосували депутати і за створення «Туристичного інформаційного центру міста Одеси», на що виділено з бюджету 200 тис. грн. Решту грошей комунальне підприємство повинне заробити самотужки за рахунок господарської діяльності.
На завершення сесії стало відомо про саморозпуск депутатської фракції «Сильна Україна» у зв’язку з ліквідацією самої партії. Відповідну заяву зачитав секретар міськради Олег Бриндак. На базі колишньої фракції «Сильна Україна» створено депутатську групу «Майбутнє Одеси», яка діятиме на безпартійній основі. Двоє із «сильних українців» — Олександр Іщенко та Юрій Васьков — поповнили лави фракції «Партії регіонів».
Ольга ФІЛІППОВА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206