Переглядів: 1140

Сердечні пристрасті й розчарування

Багато написано про творчість Тараса Шевченка, менше — про його душевні почуття, зокрема про кохання, адже знаменитий поет був парубком, реальним живим чоловіком. Але є й такі дослідники, відомі біографи знаменитого українського поета, які, заторкуючи тему його взаємин з жінками, роблять Шевченка більш земним і по-людському привабливим.

Тарас Шевченко був емоційною чуттєвою натурою. Як і кожен поет, до речі. Він міг закохуватися у жінок, і траплялося це достатньо часто. Але лиха доля переслідувала його, не дозволяючи знайти щастя у шлюбі з котроюсь обраниць. Чому так виходило? Особливо — в останні роки Шевченка, коли він мріяв збудувати собі будинок на березі Дніпра і привести до нього господиню?

На ці запитання спробували нещодавно дати відповідь, читаючи «Кобзар», «Щоденник» Тараса Шевченка, спогади сучасників про нього, дев’ятикласники одеського НВК № 84 у дитячій бібліотеці № 45.

Княжна Варвара Рєпніна була вірним другом поета, через усе своє життя пронесла почуття любові до нього. Одеський письменник Богдан Сушинський у книзі «Тарас Шевченко — геній в самотності» пише, що княжна могла б стати для Тараса Григоровича найкращою супутницею в житті. Та обопільного кохання не склалося, так само, як і з Катериною Піуновою, Ликерою Полусмак. Чому? Яким був ідеал коханої жінки та дружини у Шевченка?

Про це й дискутували школярі в бібліотеці, і їм у цьому допомагали письменник Микола Суховецький, учительки О. М. Кейдалюк, Є. П. Сологуб, завідуюча бібліотекою М. І. Суховецька та її колеги Е. М. Затворникова, Л. М. Гомозова, А. Б. Снігуренко.

Марія ШИШКОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net