Стейк — загроза планеті?
Раніше Великий піст був часом відмови від м’яса. Сьогодні ж ми, за деякими винятками, перетворилися на майже нестримних жерунів м’яса. Подальший текст — «Відповіді» віденського кардинала Крістофа Шенборна щоденному виданню «Heute» — можливо, попсує нам апетит і допоможе повернутися до розумної практики посту.
«В усьому світі не менше третини всього врожаю зернових іде на корм худобі. Та кількість зерна, якою відгодовують 100 м’ясних корів, могла б слугувати їжею для 2000 людей. Уся м’ясна худоба в усьому світі споживає таку кількість кормів, яка відповідає потребам у калоріях 8,7 мільярда людей — це більше, ніж населення Земної кулі.
Виробництво м’яса як різновид харчового виробництва є найгіршою формою землекористування: для відгодівлі однієї корови упродовж року потрібно півгектара землі. За рік із цієї тварини отримують близько 300 кг придатного в їжу м’яса. Якщо впродовж того самого року на цій само ділянці вирощувати зернові культури або картоплю, то за використання органічного землеробства можна було б отримати щонайменше 2000 кг зернових або 15000 кг картоплі! Іншими словами, кожен стейк вагою 225 г містить у собі стільки рослинної енергії, скільки необхідно для того, щоб нагодувати 40 голодних людей!»
Такими є підрахунки Товариства правильного харчування. Вони легко можуть зіпсувати апетит до м’яса або принаймні примусять замислитися. Яка альтернатива? Менше їсти м’яса? Виробляти менше м’яса означає: менше промислового тваринництва, менше страждань тварин, менше використання антибіотиків у кормах для тварин, менше проблем зі здоров’ям у тварин і людей. Захист тварин, захист довкілля, підвищення якості м’яса — все це можливе, і це потрібно здійснити невідкладно. Наше масове м’ясоїдіння, разом з енерговтратами, є одним з найбільших факторів ризику для благополучного майбуття. У книжці, яка заслуговує бути прочитаною, «Все важливе 2012» (Knaus Verlag Mьnchen 2011), написано, що «світові було б варто на постійній основі відмовитися від приблизно половини того м’яса, яке він споживає сьогодні. Від половини! Це звучить цілком реально, чи не так?» І Великий піст міг би стати хорошим моментом, щоб це розпочати!
Джерело:
http://ecoburougcc.org.ua.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206