У списку найзаможніших
До списку найбагатших людей планети, оприлюдненого 7 березня авторитетним журналом Forbes, увійшло вісім українців. Їх сукупний капітал, за оцінкою експертів видання, становить 31,1 мільярда доларів.
Найбагатшою людиною планети вже третій рік поспіль залишається мексиканський медіамагнат Карлос Слім. Статок 72-літнього чоловіка аналітики Forbes оцінили в 69 мільярдів доларів, і це на п’ять мільярдів менше, ніж було у нього торік.
Другу і третю сходинки рейтингу, також уже третій рік поспіль, посідають фундатор Microsoft Білл Гейтс та фінансист Уоррен Баффет. Щоправда, якщо за останні 12 місяців Білл Гейтс примножив свої активи на п’ять мільярдів доларів (зараз у нього 61 мільярд), то Уоррен Баффет втратив шість мільярдів доларів і зараз в його розпорядженні 44-мільярдний капітал.
Але що нам ті світові капіталісти? В нашій бідній (бо якби була багатою, то хіба влада змушувала б усіх нас заощаджувати, «затягувати паски» та за лопати братися, щоб картоплю на прожиток вирощувати?) Україні, маємо своїх мільярдерів: до рейтингу Forbes потрапило восьмеро співвітчизників.
Найзаможніший українець — Рінат Ахметов — на 39-у місці у світі. Його статок експерти журналу оцінили в 16 мільярдів доларів. Далі — на 255-й позиції — бізнесмен і меценат Віктор Пінчук. Ігор Коломойський посідає 377-у сходинку, Геннадій Боголюбов — 417-у, Костянтин Жеваго — 719-у, Юрій Косюк — 960-у, Петро Порошенко та Андрій Веревський розділили 1153-є місце.
Цікаво, що, за оцінками аналітиків Forbes, капітал Ріната Ахметова за минулий рік не збільшився, а от Віктор Пінчук примножив свій статок на 900 мільйонів доларів.
До речі. Як повідомила під час засідання Кабінету Міністрів директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова, чим бідніші українці, тим менше пільг вони отримують від держави. За її словами, на долю 10 відсотків населення України, які є найбіднішими, припадає лише 2,8% існуючих пільг, тоді як 10 відсотків найзаможніших співгромадян користуються аж 23% преференцій.
Така ось соціальна «справедливість».
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206