Переглядів: 1160

Велика патріотка маленька Юля

Першу книгу в своєму житті маленька Юлечка зрозуміла ще дев’ятимісячним немовлятком. Було це так. Мама показувала їй ілюстрації до «Курочки ряби» й пояснювала: «Бачиш, донечко, баба плаче, дід і мишка плачуть, бо яєчко розбилося». Якусь мить дитя уважно вдивлялося у малюнок, а потім скривилося та як заплаче!.. Мама була ошелешена таким співпереживанням малої невеселій ситуації. Відтоді варто було показати дівчині книжкову обкладинку, як вона готова була заплакати…

Під час бурхливих подій Помаранчевої революції мама з однорічною Юлечкою на руках брала щонайактивнішу участь у всіх масових заходах. Вдома мала, яка ще не навчилася добре говорити, окрім деяких слів, брала в рученята помаранчевий прапорець і, вимахуючи ним, по складах промовляла: «Ю-щен-ко!» Почавши добре розмовляти, чудово розмірковує не лише про народ і державу, навіть — про політику.

Коли у шість років Юлечка пішла до першого класу, читати й писати навчилася всього упродовж місяця. Й відразу побігла записуватися в бібліотеку. За раз брала не менше трьох книжок, які дуже швидко прочитувала. Читання — її найулюбленіше заняття. З книгою вона не розлучається ніколи, вставляючи закладки між сторінками, що сподобалися найбільше, аби ще раз перечитати.

Читає Юля, як і розмовляє, однаково легко: що українською, що російською мовою. Скільком російськомовним дорослим хотілося б цього побажати! Втім, дівчинка не лише гуманітарій. Залюбки розв’язує приклади і задачі з математики, причому у різних варіантах. На уроках з логіки, як правило, отримує дванадцять балів. На «відмінно» складає нормативи з фізкультури. А на уроці з основ здоров’я здивувала вчительку ще у першому класі. На запитання, чи корисно ходити босим по землі, відповіла: «Так, бо земля наповнює нас своєю енергією». На уроках такого не звучало.

До речі, про вчителів. Юля любить усіх. Та особливо — найпершу вчительку Ольгу Михайлівну Білоконь, за якою на випускних плачуть не лише дівчатка, а й хлопці. З такою наставницею дуже цікаво крокувати в країну знань. Та найголовніша Юлина наставниця — мама Валентина Товстан, активістка Всеукраїнського об’єднання «Свобода», якій минулої осені довелося чимало повоювати з місцевою владою, коли в житлових будинках, начебто заради реформування, відімкнули газопостачання. Юлечці, як і іншим дітям, довелося той період сидіти у холоді, навіть без гарячого чаю.

І все ж маленька Юля — велика патріотка. Дуже пишається, що українка, що має рідну землю, рідну державу. Якось на уроці переповідали невідомо ким і навіщо надруковану у підручнику начебто «легенду» про те, що Україна походить від слова «окраїна». Юля, піднявши руку, встала і гордо запротестувала: «Неправда! Ми — не окраїна. Україна — центр Європи!» Таки — центр. Коли про нього будуть знати не лише діти, а й усвідомлять не байдужі до долі своєї Батьківщини дорослі, Україна стане центром не лише географічним.

Таким я побачила портрет великої патріотки дев’ятирічної третьокласниці Юлечки. У неї багато захоплень: шашки, шахи, заняття у танцювальному гуртку «Фаворит». А ще дівчинка любить писати власні маленькі твори. Скажімо, такі.

Королева Осінь

Йде до нас красуня-осінь, неначе жар-птиця. З прекрасним довгим волоссям, як пшеничне колосся. У вишитій різнокольоровими нитками сорочці з широкими, мов крила, рукавами. Змахне одним — сіється дрібний дощик, другим — полетять павутинки бабиного літа. У красуні-осені багато-багато клопотів: провести пташок у вирій, допомогти людям зібрати врожай, розфарбувати чарівним пензлем листячко на деревах. Осінь — справжня королева. Всі раді зустрічі з тобою.

До цієї зачарованої оповіді хочу додати: нехай міцніє твоє, Юлечко, перо. Нехай і надалі твоє життя залишається змістовним і наповненим. Як навчила мама і шкільні вчителі.

Антоніна ЛАБУШ.

смт Іванівка.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net