У чеканні великої води
З потеплінням почалося підняття ґрунтових вод, що вже призвело до перших підтоплень у південних районах.
Так, за інформацією ГУ МНС України в Одеській області, 25 лютого на території Матроської сільської ради Ізмаїльського району вода підібралася до садового кооперативу «Дружба», виникла загроза підтоплення самої Матроськи. Рятувальники, щоб мінімізувати небезпеку, залучивши спеціальну техніку, відкачували воду цілодобово.
Того ж дня через підтоплення оперативної панелі управління підстанції «Буджак», що в Нагірному Ренійського району, тимчасово було припинено енергопостачання п’яти сусідніх сіл — самого Нагірного, а також Орлівки, Плавнів, Котловини, Новосільського, та гелікоптерної станції «Орлівка». До вечора з допомогою районного підрозділу МНС наслідки підтоплення ліквідували, енергопостачання відновили.
Відкачувати воду з приватної садиби, яку залило талими водами, довелося й ширяївським рятувальникам...
Весна ще не прийшла, а танення снігів уже завдало людям і рятувальникам клопоту. На щастя, не дуже великого.
Як зазначають в Гідрометцентрі, наразі максимальні запаси води в сніговому покриві на території України близькі до норми цього періоду. «Після 5 березня в МНС зможуть більш точно сказати, якого рівня повінь загрожує цьогоріч Україні, але в будь-якому випадку це буде або низька, або мала повінь», — запевнив у понеділок під час прес-конференції головний синоптик країни Микола Кульбіда і додав: «Якихось активних циклонічних утворень, які б спричинювали комплекс небезпечних явищ на акваторії Чорного та Азовського морів, ми не чекаємо. Таким чином це буде звичайний, типовий розвиток ситуації для кінця лютого — початку березня».
Тим часом, як повідомили «Подробиці», напередодні Великого посту в одному з найстаріших монастирів Прикарпаття — скиті Манявському — вдруге замироточила ікона. Образ ігумені Манявської ченці вважають чудодійним і вірять, що його мироточення є застереженням. Вперше ікона «заплакала» у 2008-у, саме тоді, пригадують монахи, коли почалася велика повінь, від якої постраждав і сам монастир.
«Сказати точно, що означає це явлення, складно. Але те, що Матір Божа нас від чогось застерігає, це безперечно», — цитують «Подробиці» владику Івано-Франківської єпархії УПЦ (КП) Іоасафа.
Перед образом ігумені Манявської ченці щодня проводять молебень, просять у Матері Божої захисту від повеней, землетрусів та інших катастроф і закликають всіх вірних не розгадувати, чому заплакала ікона, а більше молитися, й особливо зараз, у час Великого посту.
На відміну від Українського Гідрометцентру, який не очікує великої води, ООН попереджає країни Східної і Центральної Європи про загрозу повеней, зумовлених таненням великої кількості льоду і снігів, що засипали взимку європейський регіон. Найбільша загроза підтоплення — для районів уздовж Дунаю, де вже з’явилися перші ознаки весняної відлиги.
Представник секретаріату Міжнародної стратегії із зменшення небезпеки катастроф Деніс Макклін попередив, що повені, найімовірніше, будуть наймасштабнішими за останні 10 років. «У період цієї суворої зими, коли загинули сотні людей, було виявлено низку недоліків щодо підготовки до найгірших сценаріїв. Багато уразливих громад по всій Європі були відрізані від транспорту, шкіл, медичних установ та електроенергії», — заявив він, додавши при цьому, що зараз уздовж ріки Дунай уже починається відлига. У той же час величезні простори від Сербії до Болгарії залишаються під снігом. Руйнівні повені можуть призвести до загибелі людей та економічних збитків, особливо в місцях, де відсутні дамби й водовідводи.
Спеціальний представник Генерального секретаря ООН із зменшення небезпеки катастроф Маргарета Вальстрем закликала всі держави регіону належним чином підготуватися до майбутнього стихійного лиха. У цьому зв’язку вона навела за приклад Болгарію, влада якої вже перевірили понад 500 водовідводів і гребель, а також вибрала воду з деяких водосховищ.
Як зазначається у спеціальному повідомленні представництва ООН, в Одеській області під найбільшою загрозою райони у дельті Дунаю — Кілійський, Ренійський та Ізмаїльський.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206