Переглядів: 1047

Творче намисто Ілони Гарбар

Керівник дитячого вокального ансамблю «Нотне намисто» Ілона Гарбар (дівоче прізвище Бобилєва) ще в дитячому садочку співала, декламувала вірші, танцювала. Мама шила їй дуже гарне вбрання для кожного сценічного образу. Навчання почала водночас у загальноосвітній і в музичній школах. Можна вважати, що вже тоді вона визначилася, ким буде, коли виросте. У школі брала активну участь у художній самодіяльності. Паралельно навчалася ще й у третій школі — балетній — при Палаці культури у місті Южному. Була дуже творчою, непосидючою: придумувала різноманітні сценарії, мистецькі ігри. Постійно отримувала відмінні оцінки зі співів. А тепер Ілонина донька Мар’яна приносить такі ж оцінки з музики. Музично обдарований і син Артемко, хоч йому лише три рочки. Мар’яна відвідує у южненському палаці культури «Дружба» одразу два колективи: хореографічний ансамбль «Цвітень» та «Нотне намисто».

Сама ж Ілона після школи вступила до Гур’євського музучилища, але провчилася там недовго. Довелося переїжджати на Одещину А було це так. Брат Ілониного батька Герман (нині, на жаль, покійний, був солістом відомого козацького гурту «Чорномор») працював тоді на Одеському припортовому заводі. Запросив брата в гості. Якраз оголосили конкурс на заміщення вакантної посади директора палацу культури «Дружба». Віктор Бобилєв взяв участь і... несподівано переміг. Невдовзі сім’я переїхала з Казахстану в Україну. Ілона перевелася в Одеське училище культури на факультет хорового диригування. Намагалася всюди встигати: брала участь у міських культурних заходах, співала в хорі, вела різні вечори.

По закінченні училища рік попрацювала у «Дружбі» на контракті — саме тоді й почала формувати свій майбутній ансамбль. Затим взяли її на постійну роботу й запропонували створити дитячий вокальний колектив. Згодом і назва сама по собі склалася: впадало в око, що маленькі дітки у барвистих костюмчиках — немов намистинки. Так і з’явилося «Нотне намисто»! Виступи колективу мали неабиякий успіх, тож у 2002 році разом з танцювальним ансамблем «Цвітень» та зразковим інструментальним ансамблем «Акцент» поїхали на міжнародний фестиваль до Болгарії. Це додало впевненості, вони відчули значущість від того, що представляли свою країну за кордоном.

— Тоді ми вже посилено готувалися до свого першого ювілею — п’ятиріччя. Той святковий концерт відбувся при переповненій залі, — розпо­відає Ілона і показує вирізку з газети «Новини Южного» з великою статтею та фотографією. — На той час в ансамблі було 30 дітей різного віку, наймолодшому — лише три з половиною рочки. У репертуарі — 70 пісень, українських та російських.

Ансамбль активно гастролював. У 2002-у — дипломант фестивалю у Будапешті (були в Угорщині двічі), у 2003-у — у Чехії. Тричі поспіль «Нотне намисто» — дипломант конкурсу «Таланти твої, Україно». Посіли третє місце на фестивалі «Морський коник» у Миколаєві. У 2006 році отримали премію «Чаша натхнення» у Южному. Різних дипломів та грамот у колективу ціла колекція. Сама ж Ілона Гарбар отримала диплом ІІІ ступеню Всеукраїнського конкурсу Федерації профспілок у номінації «Кращий молодий працівник культурно-освітнього закладу».

— Мама часто натякала, що мені вже час мати своїх діток, — зізнається вона. — На це я відповідала, що в ансамблі 50 дітей, і всі вони — мої. Та настав час, і з’явилася Мар’яна, а відтак і Артемко — з перервою у три роки. Дуже творчі обоє, — з гордістю додає.

У палаці культури «Дружба» Ілона Гарбар-Бобилєва — представник цілої династії. Про дітей тут уже було мовлено. Батько її був директором цього закладу, батьків брат — солістом козацького гурту «Чорномор», мама — заступником директора з творчих питань, чоловік працює тут головним інженером. Така ось творча династія.

Ігор ПЕТРЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net