Переглядів: 1098

«Фільтруй Раду!», або Тепер у нас є «Чесно»

Цими днями в Одесі побували представники громадського руху «Чесно», які запропонували одеситам долучитися до нової громадської ініціативи.

14.pngСимволом цього руху став часник — пекучий, але надійний народний засіб проти вірусів та нечистої сили, а його гаслом — «Фільтруй Раду!»

— Якщо ми фільтруємо воду, яку споживаємо, то чому не фільтрувати політичний продукт, який має не менший вплив на наше здоров’я? — зазначив представник центральної координаційної ради «Чесно» Андрій Юсов.

До руху «Чесно» входять активісти дванадцяти громадських організацій, а розпочався цей рух рівно за рік до чергових парламентських виборів під час акції «Фільтруємо парламент за 24 години» у жовтні минулого року. Аналогічні кампанії з очищення парламенту відбулися в Румунії, Південній Кореї, Чехії, Албанії та Косово і скрізь мали позитивний вплив на результати виборів.

Ініціатори руху пропонують очистити, відфільтрувати український політикум від політичних вірусів за допомогою шести критеріїв доброчесності, серед яких: відсутність фактів порушень прав і свобод людини; незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців; непричетність до корупційних дій; прозорість задекларованих доходів і майна та їх відповідність способу життя; особисте голосування в парламенті та участь у засіданнях ВР і роботі комітетів. За цими критеріями проаналізують діяльність тих народних депутатів, що входять до складу нинішньої Верховної Ради і балотуватимуться на наступний термін. До нових кандидатів застосовуватимуться лише три критерії.

Ініціатива відкрита для приєднання громадських організацій та індивідуальних учасників.

Як зазначив один з ініціаторів проекту «Чесно», голова громадської організації «Новий громадянин» Олег Рибачук, рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не братимуть участі у виборах. Для юридичного захисту активістів руху створена окрема волонтерська група з правників та адвокатів.

Діяльність руху «Чесно» зосереджена на двох ключових етапах: до офіційного початку виборчої кампанії в липні 2012 року та після її старту. До початку виборчої кампанії учасники руху планують провести регіональні презентації та дослідити на відповідність критеріям 450 нинішніх народних обранців. За результатами дослідження активісти вимагатимуть від партій не включати у нові виборчі списки тих, хто не відповідатиме визначеним критеріям. З офіційним початком кампанії у липні 2012-го експерти та аналітики руху проведуть дослідження кандидатів-мажоритарників. Результатом цього дослідження стане «барометр доброчесності» кандидатів, з яким зможе ознайомитися кожен виборець.

Одеса стала восьмим містом всеукраїнського туру ініціаторів руху «Чесно», мета якого — об’єднати жителів усіх регіонів України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних політиків. Осередки громадського руху планується утворити в усіх областях та в АР Крим.

Під час презентації «Чесно» в Одесі була створена місцева координаційна рада, до якої увійшли 10 активістів та представників громадських організацій нашого краю. Регіональним координатором «Чесно» обраний правозахисник та громадський діяч Олександр Славський. Наразі представники громадського руху шукають надійних медіа-партнерів у регіоні для поширення інформації. Планується звернутися до всіх партійних осередків регіону, аби ті добровільно надали інформацію про депутатів та майбутніх кандидатів у депутати від їхніх політичних сил. Отримані відомості проаналізують на відповідність політиків «критеріям доброчесності».

Новостворена регіональна рада долучиться до національної народної люстрації депутатів чинного парламенту та перевірить представників Одещини на відповідність «критеріям доброчесності». Особливу увагу новостворена платформа приділить оцінці тих кандидатів, які балотуватимуться до Верховної Ради в округах Одеської області.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net