Переглядів: 1832

Баррі Л. АДАМС: «Душа вашої нації — душа дуже здорова»

На початку лютого Одесу відвідав керівник програм професійної підготовки офісу зв’язку НАТО в Україні Баррі Л. Адамс. Він люб’язно погодився відповісти на низку запитань, котрі цікавлять наших читачів.

— Під час президентства Віктора Януковича Україна відмовилася від планів вступу до НАТО (зміни до закону України «Про основи національної безпеки та оборони») й оголосила про так званий позаблоковий статус. Як це позначилося на співпраці України та НАТО?

— У той же час ми бачимо, що українська влада хоче якомога більше поглибити практичну співпрацю з НАТО. І позаяк ми займаємося практичним співробітництвом, це рішення, в принципі, мало вплинуло на нашу роботу. Я можу сказати про свою програму, яку я очолюю. Минулого року ми напевно більше, ніж до того, підготували ваших державних службовців — близько семисот у понад п’ятдесяти заходах. Звичайно, багато залежить від готовності як середнього рівня вашого керівництва, так і від міністра оборони. У нас багато роботи, яку ми робимо разом, ми реалізуємо багато спільних проектів, тому я б не сказав, що рівень співпраці між Україною та НАТО зменшився.

— Чим ви особисто опікуєтеся в офісі НАТО?

— Моє завдання організовувати різні види підготовки ваших державних службовців у сфері безпеки. Уточнити разом з українськими колегами потреби у підготовці. Потім при допомозі країн-членів та країн-партнерів НАТО реалізовувати різні заходи. Це можуть бути семінари в Києві, курси за кордоном — у Німеччині чи США, різні стажування. Таким чином ми допомагаємо Україні просувати вперед необхідні реформи, які покликані наблизити вашу країну до Європейського Союзу.

— У чому полягає мета вашого нинішнього візиту до Одеси, якщо це не таємниця?

— Звісно, не таємниця. Відбувається конференція з планування українсько-американського військового навчання «Сі бриз», яке проходитиме вже вдесяте в Одесі у липні цього року. Я особисто працював з колегами з офісу  командувача ВМС України. Ми займаємося підготовкою роботи з громадськістю та пресою під час навчання, в якому погодилися взяти участь військові з 14 країн. Жителі вашого міста та всієї України повинні знати, навіщо проводиться таке навчання. Цьогорічний «Сі бриз» буде присвячений безпеці на морі, безпеці судноплавства, підвищенню боєготовності, щоб сприяти спільним миротворчим операціям. Головна мета — досягнення взаємної сумісності між підрозділами різних країн при спільних діях на морі, у повітрі та на березі, якими керуватиме багатонаціональний штаб навчання.

— Одеситів особливо непокоїть піратство у Світовому океані. Як вам відомо, з нашого міста походить багато кваліфікованих моряків, котрі працюють у компаніях різних держав. Дехто з наших земляків потрапляв у заручники до сомалійських піратів. Чи буде Альянс активніше боротися проти цієї загрози і чи будуть до цього залучатися Військово-морські  сили України?

— Вже відбувається операція «Активні зусилля», однією з цілей якої є моніторинг судноплавства, також триває операція «Океанський щит», і ми готові залучати український військовий флот до участі у цих операціях, якщо буде відповідне рішення керівництва вашої держави. Україна завжди дуже активно бере участь у миротворчих операціях НАТО, напевно, активніше, ніж усі інші наші партнери. І, звичайно, Україна дуже зацікавлена у безпечному судноплавстві. Така безпека може бути досягнута нашими спільними зусиллями.

— У попередні роки Україна та НАТО активно співпрацювали у гуманітарній сфері. Альянс здійснював фінансування низки українських наукових програм та проектів. Чи не згортається така допомога сьогодні?

— Справді, у попередні роки ми фінансували програму «Наука заради миру». Україна має великий науковий потенціал. Сподіваюся, що ця робота буде продовжена. Актуальною темою є безпека на чемпіонаті Європи з футболу «Євро-2012». Вже відбулося кілька зустрічей  з групою експертів НАТО. В рамках програми, яку я очолюю, — допомога у підготовці диспетчерів Міністерства надзвичайних ситуацій. Вже проведено кілька спільних семінарів із планування.

— Останнє питання більш особисте. За майже сім років роботи в Україні ви вже, напевно, склали свою картину про країну перебування. Що вам в Україні подобається?

— Мені подобається, що у ваших людей є дуже тісний зв’язок між містом та селом. Що українці, які живуть у місті, не забули, як поратися в городі, вирощувати овочі, фрукти, квіти. Люди доволі відкриті, у Києві я це особливо відчув після повернення з Москви. Незважаючи на складну історію, важку економічну ситуацію, люди дуже працьовиті, українець завжди може покластися на своїх друзів. Особливо слід відзначити міцну українську родину, батьки приділяють дітям велику увагу. Сім’я у вас дуже важлива, на відміну від багатьох інших країн. Я приємно здивований, що українці цікавляться і добре обізнані з тим, що відбувається в інших державах. Дуже подобається кухня, люблю вареники. Нація надзвичайно музична, це дивує і справляє велике враження. Боюся, що менше відсотка американців можуть до кінця заспівати перший куплет народної пісні, а в Україні до цього ставляться  дуже відповідально. Душа вашої нації — душа дуже здорова.

Записав
Володимир ГЕНИК,
голова Одеського регіонального комітету Україна — НАТО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net