Переглядів: 1512

Народжувати краще в Івано-Франківську

Вартість пологів у різних регіонах України відрізняється удесятеро, а то й удванадцятеро — у цьому переконують результати моніторингу, проведеного власними кореспондентами «Укрінформу» в 20 обласних центрах.

Для дослідження регіональні кореспонденти обрали чотири позиції: наявність і вартість платних палат для породіль, партнерські пологи, наявність і розмір благодійного внеску та списку медикаментів або засобів гігієни.

Як засвідчили результати моніторингу, вартість перебування породіллі в палаті підвищеного комфорту коливається в обласних центрах від 50 гривень за добу в Івано-Франківську до 600 — у Чернігові та Одесі. Третім за дороговизною є Сімферополь — 575 гривень. Демократичними цінами на палати можуть похвалитися Чернівці — 60, Вінниця — 75 та Харків — близько 90 гривень за добу.

Позитивним моментом є те, що в усіх обласних центрах України жінки мають змогу народжувати у присутності чоловіка або найближчих родичів. Додатково сплачувати за партнерські пологи при цьому не доведеться в більшості міст. Проте для мешканців Івано-Франківська, Дніпропетровська та Одеси ця послуга є платною — від 200 до 700 гривень.

Як запевняли власкорів «Укрінформу» в більшості пологових будинків та управлінь охорони здоров’я, розмір благодійного внеску не регламентується і залежить від доброї волі майбутніх батьків. Водночас майже всі опитані кореспондентами жінки повідомляли про сплату такого внеску в розмірі від кількадесяти до кількох сотень і навіть тисяч гривень.

Так само «в тіні» перебуває і список необхідних медикаментів та засобів гігієни. За офіційними даними, його нерідко взагалі не існує, але, зі слів породіль, вартість так званого медичного пакету коливається приблизно в межах 170 — 500 гривень.

Проте, як би не різнилися ціни на перелічені вище послуги, вони переважно не складають основної частини витрат сім’ї, яка чекає на поповнення. Підводною частиною айсберга здебільшого є ті суми, які передаються лікарям та медперсоналу як «винагорода». В середньому вони становлять 2,5 — 5 тисяч гривень. Цікаво, що цих грошей з породіль не вимагають, але вони самі вважають за потрібне «віддячити» медикам.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net