Люди рідного краю
Багато років я прожила у Саврані. Природна краса цих місць завжди чарує приїжджих. Улітку райцентр і довколишні села потопають у зелені, квітниках. Є великі масиви соснових і листяних лісів, через які протікають дві річки — Південний Буг та Савранка. Треба бачити, як полощуть свої віти у прозорій воді задумливі верби, чути різноголосий пташиний спів!
Архіви свідчать: Саврань втричі старша за Одесу, бо має понад шістсот років. Поважний вік. Але головний скарб тутешніх місць — люди. Можу впізнати їх скрізь — розумні, добрі, чуйні і талановиті.
Взяти хоча б Раїсу Остапівну Хоменко — колишнього директора райцентрівської музичної школи. Скількох дітей вона зуміла зацікавити музикою, навчила володіти світом чарівних звуків. Серед її випускників — чимало дітей з малозабезпечених родин, дітей-сиріт.
Вдумливий уважний педагог завжди була переконана: найважливіший етап виховання — змалечку, коли дитяча душа, немов пластилін, й піддається всім різновидам творчості. У майбутньому таке захоплення здатне вберегти від багатьох помилок і зваб. Належне виховання змалку, як відомо, обходиться державі набагато дешевше ніж утримання правопорушників, якими, зазвичай, стають саме ті, хто недоотримав з малих літ любові, уваги та хорошого виховання.
Нині Раїса Остапівна вже пенсіонерка. Але з роками не потьмянів її сильний, дзвінкий від природи голос. Тому жодне свято чи якісь громадські урочистості не обходяться без пісень у виконанні цієї талановитої жінки, яка щедро ділиться своїм хистом з усіма, хто поруч.
Оскільки мій чоловік родом із села Неділкове, часто гостюємо там, знайомі з багатьма людьми. Зокрема й з Наталею Вікторівною Кондратовою. Після закінчення медучилища вона з міста назовсім переїхала в село. Чимало років пропрацювала у тамтешньому фельдшерсько-акушерському пункті. Це нелегкий хліб. Надто важко діставатися до хворих у негоду, бездоріжжя. Але ж скільки людей вдячні їй за вчасну допомогу.
Під час минулих виборів громада обрала Наталю Вікторівну сільським головою. Зрозуміло, як нелегко поєднувати роль керівника з домашніми, родинними турботами. Проте встигає всюди. В селі три десятки інвалідів, багато літніх, немічних людей. Кожен потребує її уваги, чуйності, допомоги. Разом з депутатами Наталя Вікторівна старається вчасно надати її, за що односельці завжди щиро вдячні. Отакі вони люди мого рідного краю.
Наталя ВІТВИЦЬКА.
Біляївський район,
с. Усатове.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206