Переглядів: 1212

Від Трипілля до сьогодення

1160-літтю першої літописної згадки нашої держави Руси присвячується

П’ята всеукраїнська виставка «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників», що проводиться як бієнале Міністерством культури і туризму та Національною спілкою художників, відкрилася, вже традиційно, напередодні Дня Соборності 20 січня. Виставка проводиться з метою відродження історичного жанру (насамперед історичної картини) в українському образотворчому мистецтві та стимулювання художників на створення великих високохудожніх творів, що правдиво відображали б нашу минувшину — від найдавніших часів до сьогодення.

Чотири попередні виставки розкрили великий потенціал українських митців у цьому жанрі, причому не лише видатних майстрів старшого покоління, а й талановитої молоді, що залучилася до вивчення історії рідного народу і, ламаючи стереотипи, подає сучасне не заангажоване мистецьке переосмислення історичних подій і постатей.

Бієнале викликає надзвичайний інтерес як у мистецькому середовищі, так і в широкої громадськості, про що свідчать численні публікації, а також радіо- та телерепортажі й передачі.

Нинішня виставка присвячується 1160-літтю першої літописної згадки нашої держави Руси, а саме запису в «Повісті минулих літ»: «В літо 852, коли почав царювати у греків Михайло, стала називатися Руська земля. І об цім нам стало відомо, бо при цареві Михайлові приходила Русь на Царгород, як пишеться про те в грецькому літописанні».

І хоч ще в VI столітті готським істориком Іорданом згадується східно­слов’янське плем’я під назвою «росомони» («народ — рос»), все ж у той час на наших землях літописи фіксують антський державний союз, а згодом полянське, древлянське, сіверянське ранньодержавні утворення.

У 852 році наша земля вже була відома для Візантії як Русь.

На виставку 2012 року відібрано 224 твори (живопис, скульптура, мозаїка, кераміка, гобелен) митців з усіх регіонів, що передають нашу історію всіх основних періодів, починаючи від Кам’яної Могили, Трипілля, Київської Русі, Козаччини до 1917 року, революції 1917 — 1922 років, радянського періоду, часу Незалежності.

Експозиція вибудовується в хронологічному порядку, так що глядач, переходячи від твору до твору, може здійснити своєрідну подорож у часі, осмислити разом із митцями всю грандіозність буття наших предків на цій землі, злети і трагедії людей, народів, цивілізацій. А також задуматися про своє місце і роль у цьому безперервному ланцюгу поколінь через роки, століття, тисячоліття…

Виставка експонується у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ до 12 лютого 2012 року. (Ви­хідний — вівторок, вхід — вільний).

Олександр МЕЛЬНИК,
автор проекту, куратор виставки.
м. Київ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net