Переглядів: 1070

Замість реформ — «наїзди» на бізнес

«В умовах економічної та політичної кризи в Україні назріла гостра потреба конкретних дій зі збереження економіки та кадрових змін. Протягом останнього року по всій країні, й особливо на Одещині, обмежуються конституційні права громадян України. Найбільше це проявляється у незаконних «наїздах» на роботодавців та бізнесменів. Таке цинічне та хамське ставлення до основних платників податків мене, м’яко кажучи, дивує», — заявив на прес-конференції голова громадської організації «Асоціація роботодавців півдня України» Юрій Борщенко.

Громадський діяч переконаний, що малий та середній бізнес українській владі не потрібен, і це вона активно демонструє. «Спостерігаючи за виступами чиновників, може здатися, що вони просто нічого не тямлять у тому, що зараз відбувається, проте це не так. Просто вони прикриваються гучними заявами про реформи, офіційною статистикою, «народним бюджетом», припливом інвестицій, покращенням життя вже сьогодні, позитивними прогнозами зростання виробництва тощо. Що ж до дрібного бізнесу — він змушений виживати сам, попри зростання тиску, збільшення перевірок з боку податкової. Працювати стає дедалі складніше — підприємці, заради виживання, змушені терпіти побори чиновників та контролюючих органів», — зазначив Юрій Борщенко.

На його переконання, Податковий кодекс повинен допомагати платникові податків розвивати свій бізнес, а для цього необхідно вносити нові і нові поправки. «Всі підприємці повинні стати єдиною силою і взяти участь у доопрацюванні законів, а також вимагати від влади їх виконання», — підкреслив представник роботодавців. А ще він закликає підприємців звернути увагу на закон про персональні дані, який поки що вдалося відкласти до липня, і на законопроект про внутрішню торгівлю. Він нагадав, що на черзі — митний кодекс, трудовий кодекс та інші.

Голова громадської організації наголошує, що сьогодні нема рівноправного діалогу з міською та обласною владою: «Ми чуємо лише гучні заяви про боротьбу з корупцією та обіцянки навести порядок». Юрій Борщенко переконаний, що у зв’язку з цим Президент повинен звернути свою увагу на головування Олексія Костусєва та Едуарда Матвійчука. «Ситуація, яка склалася навколо нинішнього мера Одеси (то він покидає своє місце, то хворіє, то відпочиває), не на користь громаді міста. Це вкрай негативно позначається на фінансових надходженнях, іміджі Одеси, дає новий поштовх для розвитку корупції», — переконаний він.

Що ж до Едуарда Леонідовича, то він, вважає Юрій Борщенко, давно повинен понести відповідальність за провалену кадрову політику, проблеми у соціальній сфері та освіті, проблеми економічного розвитку Одещини, а також за незаконні забудови та знищення санаторіїв і баз відпочинку. «В одеських ЗМІ ми постійно бачимо обіцянки Едуарда Леонідовича навести порядок або ж чуємо про те, що порядок у різних сферах уже наведено. Водночас заяви та звернення громадян в ОДА ігноруються», — зазначив голова Асоціації роботодавців півдня України.

Юрій Борщенко підкреслив, що така ситуація у нашій області змусила представників очолюваної ним громадської організації звернутися до Президента Віктора Януковича з проханням дати оцінку діяльності призначеного ним керівника ОДА, а також члена «команди» — мера Одеси. «Ми переконані, що необхідно призначити перевибори міського голови, депутатського корпусу та зняти з посади Едуарда Матвійчука», — зазначив він.

Представники Асоціації роботодавців півдня України написали також листи до Генпрокурора і міністра внутрішніх справ з проханням провести розслідування за фактами службових зловживань з боку керівництва міста та області, а ще — накласти арешт на майно міського голови і його найближчого оточення. «Ми хочемо бачити, куди чиновники витрачають кошти платників податків, бачити, що за нецільове використання цих коштів вони відповідають перед законом», — підсумував Юрій Борщенко.

Людмила ІВАЩЕНКО.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net