Переглядів: 885

2012-й — страшний рік?

Зазвичай у новий рік люди вступають з новими сподіваннями, надіями. Однак 2012-й, на думку багатьох, несе в собі більше загроз, ніж приємних очікувань. Чому українці так песимістично налаштовані?

Можливо, не такий страшний чорт, як його малюють? Спробуємо розібратися…

 

В усьому винні майя?

Одна моя знайома десятирічна дівчинка під час бою курантів навіть розридалася за новорічним столом. А все тому, що мудрі індіанці майя свого часу напророкували кінець світу саме у 2012 році. Якщо вірити їхньому календарю, наша цивілізація — п’ята спроба народження нової людини і називається вона епохою «П’ятого сонця». За підрахунками майя, цей цикл має тривати 5126 років і в грудні 2012-го цивілізація завершить своє існування.

Варто нагадати, що цей «кінець світу» далеко не перший за останнє десятиліття, однак жодного з обіцяних апокаліпсисів не сталося. Вчені, досліджуючи прогнози індіанців, твердять, що цьогоріч справді відбудеться цікаве астрологічне явище: чотири планети — Земля, Марс, Юпітер і Сатурн — вилаштуються в одну лінію, але цього не варто боятися, адже в 1991-у ми пережили значно більший парад планет. Можливо, майя і не помилилися у тому, що попереду нас чекає новий цикл, та необов’яз­ково він повинен пов’язуватися з кінцем світу. Вони говорили про народження нової людини, і це вже зараз відбувається навколо нас — на світ з’являється дедалі більше так званих дітей індиго. Вони талановитіші, чуттєвіші, мудріші… Може, це і є початок нової цивілізації?

Футбольний апокаліпсис

Якось прогулюючись вуличками Львова, я вирішила спуститися на екскурсію у тамтешнє підземелля і не пошкодувала. Екскурсовод, людина літня, з такою любов’ю і на­тхненням розповідав історії старого Лева, що виходити з підземелля попри сперте повітря не хотілося і після завершення екскурсії.

Ми розговорилися, й коли він почув, що я з Одеси, із заздрістю сказав: «От би і нам з «Євро» пролетіти…». Спочатку мене така позиція здивувала, адже «Євро-2012» — це прекрасна можливість не лише відкрити місто для іноземних туристів, а й непогано заробити. Однак дідусь одразу свою думку розгорнув: «Ви уявляєте, що футбольні фанати зроблять з нашим старим містом?» І я уявила…

Одесити вже звикли до того, що в день футбольного матчу містом вештаються фанати «Чорноморця» і команди-суперника. Нерідко ці прогулянки переростають у бійки і постій­но — в пиятики. Що ж до парку Шевченка, де розташований стадіон, то після ігор він перетворюється на суцільний смітник, а майже під кожним деревом можна помітити справжнього фана, який або спить, або п’є, або справляє природну потребу. Можна і ще згадати нові написи на стінах, які обов’язково з’являються в радіусі кілометра від місця проведення матчу, і романтичний настрій з приводу великої футбольної події кудись щезає…

Чим стане для України «Євро-2012»: грандіозною подією чи футбольним апокаліпсисом — довідаємося дуже скоро.

І знову криза…

Економісти всього світу сходяться в одному — в 2012-у планета знову відчує, що таке фінансово-економічна криза. Це, мабуть, найстрашніша загроза року, адже торкнеться вона, передбачають фахівці, всіх без винятку…

Серед головних геополітичних ризиків цього року експерти називають загрозу розпаду єврозони і можливе повторне зниження кредитного рейтингу Сполучених Штатів. На думку спеціалістів, якщо Німеччина і Європейський центробанк не докладуть екстраординарних зусиль для порятунку євро, це призведе до розпаду єврозони, що стане справжнім кошмаром для інвесторів.

В Україну світова криза принесе погіршення торговельного балансу і валютної позиції. Наші експортери стають дедалі менш конкурентоспроможними, й інерція процесу призведе до чергового зриву фінансових, цінових і валютних показників. На жаль, прості громадяни з цими проблемами справитися не зможуть, навіть якщо сильно захочуть, тож єдине, на що нам залишається сподіватися, то це на грамотну політику уряду і Нацбанку. І хоча останнім часом вони рідко виправдовують сподівання українців, надія помирає останньою…

Усі на вибори!

Зовсім скоро ми повною мірою відчуємо наближення парламентських виборів, і з цим також пов’язані певні страхи: можемо зробити неправильний вибір і тоді доведеться з ним жити, а можемо зробити правильний — у такому разі боятися слід деяким політикам. День голосування може змінити життя українців як в гірший, так і в кращий бік, тож підходити до вибору слід відповідально. Якщо у питанні з світовою кризою від нас нічого не залежить, то на склад парламенту ми все ще здатні і повинні вплинути.

Просто додатковий день

Не секрет, що 2012-й — високосний. Особливо забобонні люди переконані, що в цей рік більше хворіють і помирають, а природа ніби бунтує. Високосний рік, на їхнє переконання, — поганий час для шлюбу, народження дитини і навіть розлучення.

Чим же відрізняється високосний рік від інших і чи справді він несе в собі небезпеку?

Історія свідчить, що першим високосний рік запровадив Юлій Цезар, однак внаслідок прорахувань високосним вважався кожен третій. Цю помилку через 36 років виправив імператор Августин. У нашому літочисленні високосний рік увів папа Григорій ХІІІ. Так уже влаштована орбіта Землі, що планета робить свій річний оберт навколо Сонця за 365 днів 5 годин 48 хвилин та 46 секунд, і цей «хвостик» необ­хідно кудись дівати…

Високосний рік недолюблюють у всьому світі, й Україна не виняток. Причому найстрашнішим днем року вважається 29 лютого. Цього дня ніби і худоба дохне, і дерева сохнуть, і чвари в хаті. Втім, усі ці прикмети жодним чином не підтверджуються. Так, сучасні статистичні данні свідчать, що у високосний рік помирає не більше людей, ніж у звичайний. Що ж до катастроф, у звичайні роки вони трапляються не рідше (згадати для прикладу минулий, 2011-й)…

Вірити чи не вірити в силу високосного — особиста справа кожного. Не секрет, що багато в житті залежить від того, наскільки позитивно людина налаштована, тож навіть якщо ви вірите, що цей рік буде важким, — існує маса народних прикмет і порад, які допоможуть прожити ці 366 днів, не боячись негативних тенденцій.

Голодний рік?

Як відомо, у зв’язку із осінньою посухою на якісну озимину розраховувати не доводиться. Сьогодні найскладніша ситуація — у Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській та Харківській областях, де озимі зернові зійшли на 40 — 70% площ. Спеціалісти запевняють, що навесні необхідно буде пересіяти близько 2 мільйонів гектарів цих культур, а це вимагатиме додаткових ресурсів. Сума збитків складається з двох частин: уже зроблених витрат на посівну і витрат на пересівання. Зрозуміло, що все це вплине на ціни.

І все ж, незважаючи на примхи погоди, хочеться сподіватися на краще. Порадували опадами друга і третя декади грудня, пройшли дощі і в січні. Якщо зима збережеться теплою і вологою, можна очікувати, що озимі все ж піднімуться. Остаточно ж про стан посівів можна буде говорити лише після зими, відтак поки що про голод думати рано.

Не бійтеся негараздів, і тоді, можливо, вони злякаються й оминуть вас! Навіть якщо в грудні цього року настане кінець світу, чи варто панікувати? Психологи кажуть: коли на ситуацію не можна вплинути, розумніше розслабитися і вичавити з неї максимум хорошого. І якщо жити нам залишилося справді менше року, цей час варто використати на втілення бажань, досягнення цілей, налагодження щирих стосунків з дорогими серцю людьми… Тоді, навіть споглядаючи за тим, як на Землю з неба летять величезні вогняні кулі, можна буде сказати собі: «Я все зробив правильно, і краще це життя я б не прожив, навіть якби мав другий шанс!»

Що ж до інших описаних тут негараздів — це тимчасові труднощі, не більше. А саме випробування роблять нас сильнішими, витривалішими і мудрішими.

Людмила ІВАЩЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua