Переглядів: 1072

«Князькам» за кермом війну обіцяють

Перший робочий тиждень після новорічних канікул розпочався страшною вранішньою аварією на проспекті Шевченка. Головними винуватцями фігурують місцеві «мажори». На гучний інцидент швидко зреагував очільник області.

«STOP, мажоре!»

Одеським «мажорам» оголошено війну. Про це на апаратному засіданні, яке відбулося в понеділок, заявив Едуард Матвійчук. Він повідомив, що зранку мав довгу розмову з новим керівником обласної міліції, результатом якої є дві речі. По-перше, раз і назавжди планується вирішити питання зі справами одеських «мажорів», які чинять свавілля на дорогах, і при цьому завжди виходять сухими з води. Яскравий тому приклад — ранкове ДТП поблизу Палацу спорту, свідком якого був сам голова ОДА. За його словами, один з місцевих князьків на BMW X5 після бурхливої ночі в нічному клубі, алкогольних напоїв та наркотичних курильних препаратів на скаженій швидкості врізався у Wolksvagen Passat. Удар був настільки сильним, що обох «німців» розвернуло. Авто отримали серйозні пошкодження — бампери, капоти та двигуни буквально перетворилися в спресований металобрухт (на знімку). Водій та пасажири BMW X5 не постраждали, а от власник «Фольксвагена» у важкому стані потрапив до лікарні. За словами завідуючого оперативним відділенням міської станції «Швидкої допомоги», у постраждалого — струс мозку, травми грудної клітки та тупа травма живота. Проте, коли справа дійшла до даїшників, розпочалася підтасовка фактів: свою вину горе-чиновник намагався спихнути геть на третю особу, яка до інциденту не мала ніякого відношення. Побачене настільки вразило губернатора, що він, не відкладаючи справу в довгу шухляду, вирішив негайно оголосити війну «мажорам» на дорогах. «Я звертаюся до всіх! Шановні наші чиновники, шановні наші бізнесмени! Віднині, і в цьому ми знайшли повне розуміння з керівництвом обласної міліції, віднині з цим буде покінчено!» — заявив він.

Відтепер, пообіцяв голова ОДА, «князькові» ДТП будуть під його особистим контролем, жодна з них не сховається від губернаторського всевидючого ока. Наскільки ефективним буде такий контроль та чи стануть дороги безпечнішими — покаже час. Наразі ж мимоволі напрошується питання: невже для того, щоб, наприклад, на полицях в супермаркетах нарешті з’явилося якісне молоко, чиновники мають отруїтися неякісним, чи встановленню пандусів має передувати нещастя з тим, хто відповідає за відповідну роботу?

Звертаючись до представників міліції, які теж були присутні на засіданні, Едуард Матвійчук закликав їх поставитися до питання з усією серйозністю та відповідальністю. Тим паче, що цього вимагає сам Віктор Янукович. «Президент вже не раз звертав увагу на одеських «мажорів», і я думаю, що ті, хто тут сидить, постійно з ними мають справу. Тому я звертаюся до всіх: дивіться за своїми дітьми, щоб потім не ображалися на мене! Я не зважатиму, чий то буде син чи донька, — ми будемо доводити справу до кінця, до кримінальних справ. Винуватці будуть сидіти! — запевнив голова ОДА. — Гасають містом без номерів, без нічого! Зранку їдуть, таке враження іноді, зі швидкістю під 200 км/год. Що, хіба мало у нас в Одесі вже було драматичних подій, пов’язаних із «мажорами»?!»

Вирішенню гострої проблеми з ДТП має посприяти втілення проекту «Безпечні дороги», ініційованого очільником облдержадміністрації спільно з міліцейським керівництвом. Зараз цей проект доопрацьовується, а вже через місяць його основні положення планується представити широкому загалу.

Псевдо-інтернет-кафе та інші перевертні

Другим, не менш важливим, питанням розмови голови ОДА та нового керівника обласного управління МВС стало обговорення ситуації з ігровим бізнесом на Одещині.

Вже понад два років діяльність ігрових автоматів заборонена законом. Проте, за словами Едуарда Матвійчука, автоматні магнати продовжують безперешкодно працювати, маскуючись під різні інтернет-клуби. Як їм це вдається — не відомо. Певно, декого очі підвели. Процвітаючи та набиваючи грошима кишені, ігрові бізнесмени калічать психіку дітей, руйнують сім’ї та створюють нездоровий ажіотаж у суспільстві.

До речі, плоди цієї домовленості не забарилися. Як повідомила прес-служба Одеського міського управління міліції, буквально за добу після апаратної наради (в ніч з 17 на 18 січня) співробітники державної служби боротьби з економічною злочинністю Суворовського райвідділу МВС призупинили діяльність інтерактивного клубу на проспекті Добровольського.

Повідомлення про те, що на проспекті Добровольського в інтерактивному клубі працюють ігрові автомати надійшло на спецлінію «102». На момент приїзду слідчо-оперативної групи в залі клубу справді працювали «однорукі бандити», біля яких було кілька відвідувачів.

Правоохоронці встановили механізм конспірації забороненого законом бізнесу. Для того щоб потрапити до закладу, громадяни попередньо телефонували на мобільний телефон адміністратора та домовлялися про подальше відвідування грального залу. З місця події вилучено дев’ять системних блоків та моніторів, чотири ігрові автомати, ключі для встановлення ігрових програм та близько 5000 гривень.

Наразі міліція проводить комплекс оперативно-розшукових заходів із встановлення власників клубу. Вирішується питання про порушення кримінальної справи. Правоохоронні органи звертаються до громадян з проханням у разі виявлення фактів функціонування гральних автоматів повідомляти про це до найближчого відділу міліції або за телефоном «102».

Борги за тепло, борги із зарплати

Від справ «мажорних» та «казинних» (від слова «казино») перейшли до боргів. В основному Одещина нагромадила їх за енергоносії. Станом на 1 січня заборгованість підприємств теплозабезпечення за спожитий природний газ складає 260 мільйонів. Із цієї суми 138 мільйонів — це давнішні борги (до 1 жовтня 2011 року). Ця заборгованість, а саме 111 мільйонів, потрапляє під списання за законом про погашення заборгованості за спожитий природний газ. Залишається ще 27 мільйонів, які ми торік недоотримали як субвенцію з держбюджету на погашення різниці тарифів на підприємствах теплозабезпечення, пояснила Тетяна Марченко, заступник начальника головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення облдержадміністрації. Та є ще заборгованість — 122 мільйони — це вже свіжіший борг перед НАК «Нафтогаз» за період з 1 жовтня по 1 січня, коли підприємства перейшли на прямі договори з «Нафтогазом». Мова про «Теплозабезпечення міста Одеси» та Одеську ТЕЦ.

Залишаються ще борги і по зарплаті. Підприємства регіону винні своїм працівникам 19 мільйонів гривень. Щоправда, як запевнив Едуард Матвійчук, за останній місяць ця сума зменшилася на кілька мільйонів, тож головне завдання — не допустити зростання заборгованості надалі.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net