Переглядів: 1084

Через 100 років після «Титаніка»

Одинадцять осіб загинуло, доля ще двадцяти чотирьох людей залишається невідомою, десятки постраждалих, понад чотири тисячі шокованих, Середземномор’ю загрожує масштабне екологічне лихо... Такі попередні наслідки катастрофи круїзного лайнера Costa Concordia, що сталася минулої п’ятниці біля берегів Італії.

Судно, на якому відпочивало понад три тисячі людей і ще було понад тисячу персоналу, вночі минулої п’ятниці напоролося на підводний риф і почало тонути. Слідство покладає провину на капітана лайнера Франческо Скеттіно, його арештовано. Капітана обвинувачують у ненавмисному вбивстві, затопленні і втечі з корабля.

«Зміна курсу лайнера поза будь-якими правилами навігації; щонайменше на годину пізніше пролунав сигнал тривоги і, нарешті, рішення капітана покинути судно, коли на борту ще залишалися пасажири, — це три ключові пункти, на яких базується розслідування морської трагедії біля західного узбережжя Італії», — повідомило радіо «Свобода».

За попередніми результатами слідства, на момент зіткнення з підводним рифом лайнер гігантських розмірів перебував неймовірно близько від берега — на відстані 150 метрів. А безпечна дистанція для таких морських велетнів вагою понад 100 тисяч тонн — принаймні 5 кілометрів від берегової лінії.

ЗМІ пишуть про те, що капітан Скеттіно начебто має хвалькуватий характер і полюбляв хизуватися перед колегами й туристами своєю відвагою. А коли трапилася трагедія, він, попри кодекс морської честі, який гласить, що капітан залишає судно останнім, дременув з корабля, залишивши на борту людей, які волали про допомогу.

За словами потерпілих (а серед них були й три десятки українців, значна частина з них — одесити), евакуація на судні нагадувала жахливі сцени хаосу із кінофільму «Титанік».

Єдиним правильним рішенням, яке ухвалив Франческо Скеттіно, стало те, що він таки наважився скерувати пошкоджене судно до берегів острова. Якби лайнер продовжив рухатися за визначеним маршрутом, кількість жертв була б однозначно катастрофічною, переконані експерти.

До речі, на борту Costa Concordia було двоє нащадків вихідця з Лондона, який на початку минулого століття працював на «Титаніку» офіціантом і загинув у результаті тієї катастрофи. «Титанік» затонув 14 квітня 1912 року разом з понад 1,5 тисячі пасажирів і членів екіпажу.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net