Переглядів: 976

Як у Літмузеї Меланку водили

У ніч з 13 на 14 січня в Одеському літературному музеї розгорнулося театралізоване дійство, стилізоване під народні гуляння-щедрування «сивої давнини». На Щедрий вечір там пригощали кутею і розповідали, хто з літературних героїв українських письменників «водив Меланку з Василем»…

Як відомо, Старий Новий рік, або по-іншому «Меланка», — свято калейдоскопічне, бо увібрало в себе християнські традиції вшанування преподобної Меланії та народні звичаї щедрування — масові гуляння з переодяганням, співанками й забавами. З огляду на це й програма того святкового вечора була мозаїчною.

На першому поверсі музею про містичність і казковість свята нагадувала виставка картин художниці з Миколаєва Ірини Квєтки «Світ ляльок та фей». А про його різдвяний присмак — виставка рідкісних раритетних вітальних листівок до Нового року та Різдва з приватних колекцій (Літмузею, Тараса Максим’юка та Анатолія Дроздовського). Певно, на такі листівки колись з нетерпінням чекали наші прабабусі та прадідусі…

У Золотій залі вбрані в народні костюми співробітники музею розповідали про українські звичаї і традиції і запевняли, що найкраще дізнаватися про них з літературних творів, а не з підручників історії. Адже історики і народознавці, трапляється, черпають відомості про ту чи іншу епоху з вуст літературних героїв давнішніх романів…

Радісну новину — «Христос народився!» — того вечора сповістив дитячий хор «Забава» під керівництвом Світлани Смірнової, співи якого надавали дійству релігійного характеру, спонукали замислитися про вічне. В таке чудернацьке свято від серйозних думок до справжніх веселощів — одна народна пісня, яку пізніше, після пригощання смачною кутею, заграв у Саду скульптур ансамбль «Одеські музики» заслуженого працівника культури України Сергія Литвинова. Тоді здалося, що от-от — і до грайливого та гамірного хороводу звідкілясь приєднаються гоголівські герої, відомі своїми різдвяними пригодами, або й сам класик літератури.

Олена МИЛОСЕРДНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net