Переглядів: 1459

Миколай почув кожного. І його почули

Ще з початку грудня кожен вихованець Андрієво-Іванівської школи-інтернату написав йому листа зі своїми побажаннями та проханнями. Минали дні хвилюючого чекання, сумнівів, сподівань. Аж ось уранці, у День Святого Миколая, виглянувши за двері, всі знайшли у своїх чобітках та черевичках подарунки від нього!

От і брати Максим, Костя та Коля (на фото) щиро радіють іграшковій машинці, справжньому наручному годиннику та музичному плеєру, про які давно мріяли.

Хлопці в інтернаті вже чотири роки. Тато помер, мама позбавлена батьківських прав. Але у переважної більшості інтернатських товаришів долі склалися ще гірше: понад 80 із 114 взагалі не мають навіть родичів, до яких можна було б поїхати на канікули. Наші ж брати збираються на новорічні свята у гості до дідуся та бабусі. Там і похваляться подарунками від Миколая Чудотворця. А ще в міру власних дитячих сил допоможуть стареньким по господарству, адже Святий Миколай їм же ось допоміг…

Директор закладу Віктор Іванович Інжестойков хлопців хвалить. Каже, що дисципліновані, навчаються гарно. Отже, зможуть після інтернату здобути пристойні спе­ціальності, що дуже згодиться їм у самостійному житті. Після уроків брати завжди разом. Старший Максим, що вже у восьмому класі, допомагає меншим з підготовкою домашніх завдань, та й взагалі він тут їм як батько. Костя вчиться у шостому, Коля — у четвертому. Люблять футбол, художню самодіяльність. А у найменшого, що є одним з кращих учнів класу, ще й велика тяга до вишивання проявилася — має хлопчина творчі здібності. Вчителі та вихователі таким дітям допомагають розвивати ті задатки й нахили, які допоможуть стверджуватися у житті, любити його та оточуючий світ.

Інтернату у свята і будні багато допомагають шефи. Наприклад, щоб згадані подарунки дійшли до дітей, подбали працівники головного управління Держкомзему в Одеській області, який очолює Лариса Танова. Часто на допомогу закладу приходять також Одеський морський торговельний порт, ГУ МВС України в Одеській області та інші. В інтернаті й досі вдячні колишньому голові облдерж­адміністрації Сергію Гриневецькому, за ініціативою якого, власне, й встановлено ось такі тісні шефські стосунки. До речі, згадує директор інтернату, був один чоловік, що свого часу сам попросився додати його до списку шефів-добродійників. Це колишній начальник обласного земельного управління Павло Пастушенко. Нині він на іншій роботі, але, як і раніше, щороку дарує випускникам бальні плаття та костюми. А ще варто згадати добру традицію, запроваджену колишнім головою облради Миколою Скориком, — перераховувати на інтернат одноденний заробіток працівників апарату. Так чинять в облраді і тепер, коли її очолює Микола Пундик.

Своєму подарункові від Миколая найщиріше із трьох братів радів найменший — Коля. Він ще вважає великого святого просто добрим казковим героєм. А ось Максим уже знає, що то був живий, реальний чоловік. Син благочестивих Феофана і Нонни на ім’я Миколай прожив велике, надміру стражденне, але водночас благородне земне життя. Не полишав він без підтримки тих, хто її потребував, особливо дітей. Сімнадцять віків нема його серед нас, а справа його живе!

Биті непростим життям, але навчені добрим прикладом Святого Миколая, Максим Костя і Коля твердо знають: коли стануть дорослими, обов’язково будуть допомагати власним дітям. Та ще й іншим, котрі в тому матимуть потребу.

Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ,
Миколаївський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net