Переглядів: 1021

Передріздвяний вернісаж

Традиційно щороку напередодні Новорічних та Різдвяних свят у виставковій залі Одеської організації Національної спілки художників України, що по вул. Торговій, 2, відкривається виставка творів образотворчого мистецтва.

Нині, в час занепаду нашої духовності та знецінення моральних чеснот, зневаження українського етнічного первня, важко сподіватися від мистців якихось творчих злетів. Ні ті з них, кого пригнічує цей ганебний час, ні, тим більше, їхні антиподи (що цілком природно) не можуть осягнути вершин творчого натхнення. Що, властиво, й засвідчила виставка — назагал рівна, спокійна, без особливих сплесків таланту чи творчих осяянь. Є в експозиції роботи добротні, твори міцних, як мовиться, майстрів, а є й епігонські, сказати б, такі, рівень яких не набагато перевищує школярство; є кращі, є й гірші. 50 творів малярства, графіки, скульптури (двох останніх жанрів таки обмаль), декоративно-ужиткового мистецтва ре­презентують одну з найбільших у країні обласних спілок художників чисельністю 250 мистців. Хоча, як зазначив голова Одеської організації НСХУ Анатолій Горбенко, на всеукраїнському рівні одеські художники — на висоті. Під час відбору робіт для Різдвяної виставки у столиці лише Одесу та Харків було відзначено — не тільки за творчу активність і не лише за фахову майстерність, а й за творчі здобутки.

— Ця виставка напрочуд тиха, наче в очікуванні Різдва, — сказав заслужений художник України Сергій Савченко. — Вона врівноважена і спокійна, кожна робота — наче річ в собі, тут мало декоративізму, якогось епатування. Мабуть, тому, що вона охоплює трійко неголосних свят, які знімають весь той пил, що нас притрушує, весь негатив.

— Найголовніше — не плекати марних надій, бути реалістом, акумулювати в собі позитивну енергію, — філософськи закликав далі. — Побільше вам вільного часу для творчості, максимально виразної реалізації своїх задумів, активної участі в мистецькому процесі — це дуже важливо.

Виставка, справді, вийшла якоюсь такою камерною, і це, мабуть, добре, бо свято Різдва не грімке, воно славне, передусім, красою народних традицій, це, властиво, свято очікування. Хоча, з іншого боку, хотілось би відчути отой дух Різдвяний, дух Святвечора, Коляди, Вертепу, Водохреща — без декларативності, звісно, а крізь творче осмислення філософії прадавніх традицій. Оглядаючи експозицію і по периметру, і вибірково, очам — за небагатьма винятками — не було біля чого зупинитись надовше, хоча якихось претензій до жодної з робіт начеб і нема. Та й художників на відкритті виставки було негусто. Добре це чи не дуже — у кожного своя відповідь на це запитання. У цьому контексті побажання голови секції малярства Миколи Овсійка прозвучало цілком доречно: бути згуртованими, покінчити, нарешті, із задавненими проблемами. А ще — злагоди і творчого натхнення побажав колегам, «щоби прийти в майстерню й зі світлою душею розпочати працю».

Роман КРАКАЛІЯ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net