Переглядів: 1211

Про те, що не має ціни

Чи має ціну Сонце? Чи можна торгувати Батьківщиною? Яка вартість життя? За скільки продається правда? Свобода?..
Отож-бо! Є речі, які не виміряти ні в гривнях, ні в доларах, ні в золотих злитках.
Так думаємо ми, працівники «Чорноморських новин». Так, знаємо, вважаєте ви, шановні наші читачі. У цьому, не сумніваємося, переконана абсолютна більшість тих, кому випала щаслива нагода жити на цій благословенній землі з назвою Україна.

Але, як не прикро, не вона, абсолютна більшість, визначає нині, що можна продавати, а до чого зась і руками торкатися, бо то одне на всіх, вічне і святе. Це робить купка гендлярів, для яких що базар, що храм — однаково. У храмі навіть легше гендлювати, бо люди тут про чисте, високе, духовне моляться, а спритники за їхніми спинами їхнім же добром торгують: надрами, полями, лісами, річками, пляжами… Та все те вторговане, точніше — вкрадене, за тридев’ять земель, які офшорами по-теперішньому звуться, переправляють. А скажеш слово наперекір — ще й сторожу з кийками та бронежилетами виставляють.

Такі ось реалії. Та чи хочемо, щоб так було й надалі? Чи бажаємо такого нашим дітям й онукам? Чи дозволятимемо, щоб торгували одним для всіх, вічним і святим?

Із номера в номер, а у 2011-у їх було 104, «Чорноморські новини» намагалися проголошувати цю просту істину: і Сонце, і Батьківщина, і людське життя, і правда, як і багато чого іншого, не мають ціни, тобто є безцінними, і не продаються. Робили це з вашою допомогою, шановні наші читачі. Допомога та була різною, але дуже відчутною. Ми друкували ваші щирі й мудрі листи. Ми разом з газетних шпальт зверталися до влади, щоб вона, як і обіцяла, почула кожного громадянина нашої країни. Ми разом виходили і пікетували Одеську ОДА, яка під єзуїтським приводом — «з метою економії бюджетних коштів», намагалася перервати майже столітню історію «Чорноморки» — єдиної сьогодні обласної української газети. Завдячуючи вашій активності, вашими ж силами постав громадський рух на підтримку нашої і вашої газети — «Спілка читачів «Чорноморських новин». Завдячуючи у тому числі й вашим пожертвам, газета змогла виходити впродовж 2011 року. Відтак хочемо ще раз подякувати і назвати імена тих, хто допоміг нам у цей скрутний час. Це — Н. Бабур, Ю. Плотиця, Г. Гончарук, Є. Акимович, М. Коваль, В. Громлюк, В. Пукліч, А. Пляченко, Є. Хамаза, Є. Волошин, М. Дерев’яний, В. Лавренюк, Н. Пестушко, К. Савчук, В. Сидорук, С. Янчук, І. Парцхаладзе, Д. Мартинюк, А. Ткаченко, Р. Щоголь, Н. Колодєєва, А. Рудик, М. Лабунський, О. Марченко, В. Павліченко, Б. Устименко, А. Ткаченко, Ж. Зінченко, В. Черевиченко, А. Запорожченко, Л. Фетель, Г. Чеканович, Н. Кулик, А. Головата, С. Конак, Т. Кривоус, В. Печенко, Г. Загорюк, В. Чумак, Г. Щипківський, П. Агромаков, В. Невмитий, С. Караванський, Т. Царик, В. Березовський, М. Борейко, О. Дубовик, Ю. Работін, С. Цвілюк, О. Волович, Н. Вельгус, Н. Чайчук, В. Ковальчук, В. Кушнір, О. Макарова, В. Медведєв, О. Музичко, Н. Пестушко, Т. Повх, А. Тернавська, М. Мазур, О. Михайлюк, О. Різників, І. Сіра, В. Тимофієва, В. Дяченко, Т. Маліновська, Д. Шупта, Є. Боровик, І. Безлуцький, Т. Федюк, В. Крижанівський та ще багато наших земляків і жителів інших теренів.

Щира подяка всім нашим читачам-передплатникам, які були з нами у 2011-у, і тим, хто зостався вірним «Чорноморці» на наступний, ювілейний для газети, рік.

Закінчується нинішній рік також з проблемами: у Господарському суді розглядається справа про редакційні приміщення. Із судів розпочнеться і рік наступний. Але, переконані, й ці випробування, коли будемо разом, здолаємо.
І все ж сьогодні, у переддень Новоріччя, забудьмо біди-клопоти і побажаймо в 2012-у і собі, і всім друзям-однодумцям, і нашому славному краєві одеському, і всій нашій благословенній землі — Україні — удачі і перемог!

Колектив «Чорноморських новин».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net