Переглядів: 1544

Бюджет-2012: людям — крихти з панського столу, чиновникам — покращення життя ще на рік

2012 року українці платитимуть за російський газ по 416 доларів за тисячу кубометрів, враховуючи 100-доларову знижку, передбачувану «харківськими угодами». Таку ціну заклали в державний бюджет наступного року — вона майже вдвічі вища за анонсовану президентом.

Провладна більшість довго не думала й, витягнувши із рукава 250 депутатських карток, миттєво прийняла державний бюджет. При цьому ані бюджетний комітет, ані депутати просто не могли внести поправок до головного кошторису країни, бо всупереч регламенту не було постатейного голосування. Най­більше цього дня в Раді довелося попрацювати «кнопкодавам».

Порівняно з 2011 роком видаткова частина бюджету збільшилася на 35 мільярдів гривень. Куди підуть ці кошти? Колишній керівник Нацбанку, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк порахував: видатки на владу та силовиків зростуть майже на 6 мільярдів гривень. Водночас наступного року зарплати українців «схуднуть» на 16 мільярдів гривень.

Ще місяць тому Яценюк пропонував заморозити фінансування органів влади на рівні 2009 року, що дало б економію 11 мільярдів гривень. «Не може бути в бідній країні багатий уряд. А в Україні саме так. Освіта і наука менше вартують для нинішньої влади, ніж утримання адміністрації президента й Кабміну», — зауважив він.

За словами Арсенія Яценюка, уряд уже витратив на підготовку до «Євро-2012» близько 10 мільярдів доларів. «За ці гроші можна було звести не 4 стадіони і 2 дороги, а відбудувати країну», — сказав лідер «Фронту змін» з парламентської трибуни й додав: «На польоти для вищих державних чиновників чартерами влада передбачила 187 мільйонів гривень. Ми скинемось вам всім на квиток в один бік. Летіть! І ми тоді зможемо змінити країну без вас».

Від приватизації державного майна «регіонали» розраховують отримати лише 10 мільярдів гривень. Яценюк пояснив, чому саме стільки: «Влада продає державні об’єкти сама собі за копійки. Тільки 2011 року вони списали 24 мільярди гривень боргів перед бюджетом». Тож не дивина, що в головному кошторисі на 2012-й бракує коштів на пільговиків, зокрема чорнобильців та афганців. До того ж Кабмін таки протягнув у бюджеті положення про те, що він регулюватиме рівень соціальних виплат у ручному режимі — кому захоче, тому й дасть.

Опозиція вимагала скоротити державні витрати, урізавши пільги чиновникам адміністрації президента, Кабміну і всьому складу Верховної Ради. «Регіонали» зрозуміли пропозицію по-своєму: вони скасували пільги, якими ніколи не користуються, наприклад, безкоштовний проїзд громадським транспортом та безоплатне перевезення багажу. До того ж стосується це лише колишніх народних депутатів.

Економія від такого «фінта» парламентарів доволі сумнівна, адже витрати на утримання Ради не скоротилися. «Ви — шахраї», — сказав одразу після голосування Арсеній Яценюк, звертаючись до провладної більшості. Він тричі вносив до Ради законопроекти про скасування владних пільг. Такої ж думки й мільйони українців, яким у 2012 році доведеться затягнути паски ще тугіше. На медобслу­говування простого громадянина автори бюджету виділили аж... 3 гривні 80 ко­пійок на місяць, тоді як на одного чиновника — 16 тисяч гривень!

Лідер «Фронту змін» розкрив секрет, чому так швидко, без обговорень, було прийнято державний кошторис. «У бюдже­ті наступного року на округ, де Литвин ітиме депутатом, виділено 65 мільйонів гривень, — розповів Арсеній Яценюк. — Це фінансування виборчої кампанії за рахунок коштів платників податків».

Купити виборців державним коштом намагається не лише голова Верховної Ради. Експерти називають десятки бю­джетних статей, гроші з яких підуть на «прикормлювання» мажоритарних округів чи прямо в кишені окремих чиновників.

Іван ДАНИЛЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net