Переглядів: 1313

Книга року — «Сині води»

Переможцем літературної премії «Книга року Ві-Ві-Сі» стали «Сині води» Володимира Рутківського. Автор отримав премію — 1000 фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, премія «Книга року Ві-Ві-Сі» існує уже сім років. Номінантів — нові українські прозові твори — висувають видавництва. Визначає переможців журі, а паралельно серед користувачів сайта «Ві-Ві-Сі — Україна» відбувається конкурс читацьких рецензій.

Цьогоріч, як і в 2010-у, до журі конкурсу входили професор УКМА Віра Агеєва, народний депутат і телепродюсер Ольга Герасим’юк, телеведучий «Ай-Сі-Ті-Ві» Андрій Куликов, письменниця Світлана Пиркало та книжковий оглядач Ірина Славінська.

Під час фінальної церемонії літературної премії, а відбулася вона 23 грудня, стало відомо, що із п’ятірки фіналістів нинішнього конкурсу — Тарас Антипович, «Хронос» (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»), Галина Вдовиченко, «Бора» («Клуб сімейного дозвілля»), Володимир Рутківський, «Сині води» («Темпора»), Антон Санченко, «Нариси бурси» («Темпора») та Артем Чапай, «Подорож із Мамайотою в пошуках України» («Нора-друк») — гідним премії визнано твір нашого земляка Володимира Рутківського.

Втім, це свято красного письма не обі­й­шлося без ложки дьогтю. Видавництво «Фоліо» офіційно заявило, що вважає результати голосування журі премії «Книга року Ві-Ві-Сі — 2011» нелегітимними. У відповідній заяві генерального директора цього видавництва Олександра Красовицького, зокрема сказано:
«Видавництво «Фоліо» висувало на премію наступні книги: «Одіссея» Євгена Положія, «Сатирикон» Олександра Ірванця та «Побачити Алькор» Володимира Єшкілєва.

Рецензія на книгу «Одіссея» Євгена Положія, яку спочатку опублікували на сайті Ві-Ві-Сі, була неправдивою (із тексту видно, що книгу не читали взагалі). Після звернення автора до організаторів премії рецензію замінили, але вже після того, як було прийнято рішення журі про п’ятірку фіналістів, і повторне голосування проведено не було. Виникає питання, чи читали члени журі всі інші книги

конкурсу, чи рішення було прийнято на основі рецензій у пресі.
Звертаємо увагу громадськості, що така важлива для літературного світу подія, як вручення премії «Книга року Ві-Ві-Сі — 2011», повинна бути чистою від будь-яких припущень про порушення процедури в роботі журі», — повідомив «Буквоїд».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net