№ 101-102 (21261-21262) субота 24 грудня 2011 року

Переглядів: 1179

На побачення з Драконом

2012-й — рік чорного (за східною традицією) чи синього (за тибетськими віруваннями) водяного Дракона — краще зустрічати активно, позитивно, в сімейному колі. А головне: побільше руху, азарту та гри (бо ж хіба можна уявити собі дракона-лінивця, що сумирно сидить, в очікуванні милостей?)!
На відміну від усіх інших знаків східного календарного циклу, дракони — тварини міфічні, щоправда, так називають і деяких земноводних та ящірок. Між тим, астрологи вважають зодіакального Дракона уособленням карми, кола втілень, спокутування. А тому життя людей, народжених під цим знаком, і сама їх поява в цьому житті завжди пов’язані з кармічними подіями.
Людина, що народилася у рік водяного Дракона, доступна, дружелюбна, з нею легко мати справу. Вона дотепна і рідко упустить удачу з рук. Вона не настільки терпляча, як інші типи Дракона, і більш схильна чекати результатів, ніж вимагати їх негайно. Такій людині зрозумілі людські слабкості, властива готовність поділитися з друзями та близькими своїми думками. Основним недоліком є схильність перескакувати з одного на інше, невміння концентруватися на якійсь одній меті. Таких людей може зрадити почуття гумору, але ораторський талант — ніколи!

Переглядів: 1115

Погостила — і до лісу

КП «Міськзелентрест» запропонувало одеситам нову послугу — взяти новорічні ялинки... напрокат. У такий спосіб комунальники сподіваються зберегти якомога більше зелених красунь від знищення. Адже ялинками, які за­звичай залишаються після перед­святкових ярмарків, можна засадити чималий лісовий масив.
Щойно відгримлять новорічні гуляння — і вулиці Одеси перетворюються на величезні кладовища хвойних. Для нашого міста така картина — не новина. «Відпрацьовані» красуні «прикрашають» смітники, а іноді їх просто залишають біля під’їзду чи навіть викидають у вікно. Але зовсім прикро, коли зрубане молоде деревце зостається на вулиці, ніким не куплене. Зарадити цьому «Міськзелентрест» якраз і вирішив з допомогою послуги «Ялинка напрокат».

Переглядів: 1068

П’ять пріоритетів на майбутнє

Виступаючи у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на традиційній прес-конференції, присвяченій підсумкам року, генеральний секретар Бан Кі-мун сформулював п’ять пріоритетів на найближче майбутнє: сталий розвиток, створення більш безпечного світу, активізація заходів щодо запобігання криз, надання допомоги країнам у перехідний період і просування прав жінок та молоді.


Керівник ООН підкреслив, що трагічні події 2011 року стали свого роду попередженням щодо існуючих загроз. У цьому зв’язку він нагадав про аварію на атомній електростанції «Фукусіма», яка стала тривожним дзвінком для світової спільноти про необхідність мобілізації зусиль для ядерної безпеки у світі.

Переглядів: 1455

Зміна клімату: проблему викидів відклали «на потім»

Міжнародні кліматичні переговори у Південній Африці (м. Дурбан) завершилися компромісом: термін дії Кіотського протоколу продовжено на п’ять років, повідомляє світоглядний портал «Рідна країна».
Хоча ухвалити новий глобальний договір учасники конференції не змогли, замість затвердження компромісних перехідних положень на 2013 — 2015 роки сторони продовжили дію Кіотського протоколу до 2020-го. Країни — учасниці договору також домовилися прийняти нову юридичну угоду зі зміни клімату, яка зобов’яже найбільші країни-забруднювачі знижувати викиди.
На думку експертів, домовленості, досягнуті на міжнародних переговорах у Дурбані, є кроком вперед, але людство все ще залишається на шляху катастрофічного росту температури на планеті через недостатні зобов’язання зі зниження викидів парникових газів.

Переглядів: 1295

«Без претензії на місце в історії»

До 150-річчя з дня народження Євгена Чикаленка на історичному факультеті ОНУ ім. І.І.Мечникова — властиво, кафедрою історії України — проведена наукова конференція «Традиції українського меценатства на Півдні України».
Цієї осені про Євгена Чикаленка написано багато. Але назагал — дуже мало, коли взяти під увагу увесь спектр українських ЗМІ. Не відзначили цю дату на державному рівні, і дуже шкода, тому що традиції українського меценатства, започатковані ще Євгеном Чикаленком, сьогодні саме на часі. Якщо держава в особі її очільників «забуває» — часто цілком свідомо — про розвиток національної культури, національної освіти (ба навіть ліквідовуючи її національну основу), взагалі не розвиває української справи, то якраз слід подумати про це меценатам-патріотам. Мільйонерів у нас багацько, та от біда: гроші вони роблять (саме роблять, а не заробляють) задля нового, іноді просто фантастичного особистого збагачення. І скарги на те, що в держави нема грошей, аж смішно слухати — смішно і гірко. Бо ж грошей — гори. А на українську справу — катма.

Переглядів: 1061

Щоб Україна починалася з Одеси...

Минулого тижня у приміщенні демонстраційної зали Одеської кіностудії відбулася перша зустріч Одеського народного університету.
При вході молоді люди роздавали анкету, яка запрошувала відповісти на кілька запитань. Зокрема: чи сподобались орга­нізація, спілкування та запропонована тема, що найбільше припало до душі, пропонувалося висловити свої зауваження та пропозиції для майбутніх зустрічей.

Переглядів: 1168

Мирослав МАРИНОВИЧ: «Я проти всього агресивного»

Нещодавно до Одеси завітав український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, директор Українського католицького університету у Львові Миро­слав Маринович — людина, яка всім своїм життям доводить, що таке патріотизм.
Його «зустрічі» з КДБ почалися ще в університетські роки. А «прорив» на сцену Київської філармонії на вечорі пам’яті Тараса Шевченка в 1977-у, коли він разом з Миколою Матусевичем, здолавши опір організаторів, закликали присутніх у залі проспівати «Заповіт», коштував йому свободи. Звинувачений у «проведенні антирадянської агітації і пропаганди» Мирослав Маринович не один рік змушений був провести у пермському таборі й у засланні, та навіть там продовжував відстоювати права українця усіма доступними засобами.

Переглядів: 1119

Добро добром воздасться

Радісне, зворушливе театралізоване дійство з приємними сюрпризами та щирим, дружнім спілкуванням подарувала у день Святого Миколая малечі, діткам, обділеним увагою та батьківським теплом, молодь Української греко-католицької церкви Одеси.
— В організації свята для нас, окрім традиційного вручення солодощів та фруктів, було важливим подарувати кожній дитинці хвилинку щастя, моменти радості та розповісти історію Святого Миколая, — зауважує Наталія Горзов. — Підготувавши сценарій, ми з натхненням та з великою відповідальністю приступили до репетицій, під час яких нам дуже допомагали ввійти в роль порадами, настановами та підтримкою, радіючи першим успіхам новоствореного самодіяльного колективу, отець Ігор (Тарас) та отець Руслан (Остафій).

Переглядів: 1042

Непідйомні мрії про підйомники, або Чи буде модернізовано ліфтове господарство Одещини?

В Одесі пройшов міжнародний семінар «Технічні й економічні напрямки розвитку ліфтового парку України». Крім уже традиційних українських та німецьких спеціалістів, були і фахівці з Росії.
Що у підсумку це обговорення принесе простим одеситам — наразі не відомо, але першими результатами ліфтовики вже змогли похвалитися.

Переглядів: 1218

Наших собак врятують європейці?

До «Євро-2012» в Україні все «чистять» та «білять»: реконструюють стадіони, ремонтують дороги, оновлюють аеропорти. Більше нема місця на вулицях країни сміттю(!), недолугим конструкціям і… собакам. Останні виявилися зайвими на цьому святі життя, до якого готуються не лише в Україні, але й у Європі. Тільки там, на відміну від нас, знайшли в суспільстві місце для братів менших. Невже ми настільки відрізняємося від європейців, невже настільки безпорадні, що не знайшли іншої можливості врегулювати проблему безпритульних тварин, як жорстоко і цинічно їх убивати? Виправдання, звісно, є: виконуємо, мовляв, «почесну» і «благородну» місію — захищаємо суспільство від небезпеки бути покусаним та зараженим різними болячками. Для кого ж готується такий «чистий» світ з ідеальними умовами проживання?
Масштабною місією вершителів доль, а саме знищенням собак, зайнялися так звані догхантери. Такі собі волонтери, які безкоштовно, жертвуючи власним часом і силами, роблять світ «прекраснішим». Про них було чути давно. В Одесі кілька років тому захисники тварин били на сполох через масове отруєння собак. Але під «Євро-2012» догхантери ніби зірвалися: щодня надходять нові і нові повідомлення щодо їх діяльності в різних містах України. Вони об’єднуються в Інтернеті, дають конкретні поради, як саме швидко та непомітно розправитися з собаками. Навіть умовно розподіляють райони, за якими для роботи закріпляють своїх людей.

Переглядів: 1894

«Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди...»

Так  міг  би  сказати  про  свою  долю  й  український  художник  Іван  Козирод

Сьогодні, коли зневіра і відчай, як осінні хмари, низько пливуть над землею, для нас є корисними приклади стійкості до випробувань. А саме такий взірець дає життя і діяльність члена Національної спілки художників України, мистецтвознавця Івана Козирода (на знімку), за плечима якого велике життя. Він був свідком усуспільнення селянських господарств, Голодомору, репресій, учасником війни, з якої повернувся інвалідом. Перейшовши всі страждання, ще гостріше відчув красу навколишнього світу, віру в те, що добро переможе зло, чесність — брехню, а мудрість — лицемірство.
Пропонуємо вашій увазі, шановні читачі, деякі сюжети з життя митця.

Переглядів: 1051

Крадуть і фабрики, й літературні надбання

З програми ЗНО з української літератури на 2012 рік забрали романи про Голодомор. Ані «Марії» Уласа Самчука, ані «Жовтого князя» Василя Барки у переліку обов’язкових творів нема.

У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, що описують величезну трагедію українського народу — геноцид 1932 — 1933 років, рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука «Марія». Вивчають, але у ЗНО про нього не згадано — констатують у Центрі досліджень визвольного руху.

Переглядів: 1372

Опозиція переможе, якщо не сваритиметься

З яким настроєм Віктор Янукович підписував новий закон про вибори — невідомо, але він був змушений це зробити. Український президент ще зважає на міжнародну спільноту, бо боїться стати невиїзним, як Лукашенко.
Закон усуває всі відомі механізми фальшування виборів. Про це в один голос кажуть і опозиціонери, і незалежні експерти. Тепер членам виборчкомів не уникнути відповідальності: чистоту виборчого процесу зможе перевірити наступна влада, адже вся документація зберігатиметься протягом п’яти років.

Переглядів: 1007

Хто після чорнобильців, або Майбутнє українського протесту

11 грудня протестуючі чорнобильці згорнули наметове містечко в Донецьку. Через три дні внаслідок домовленості з місцевою владою представники чорнобильців Львівщини також припинили протест. Ці події дещо знизили градус напруги в суспільстві.
Позаду довгі тижні голодувань, мітингів, штурмів і репресій. Хоч на якийсь період протестувальникам вдалося домогтися поступок від влади. Але ці поступки здобуті ненадовго. У своїх спробах залатати бю­джетні дірки на користь класу експлуататорів та не втратити «своє» в скрутні часи влада й надалі вдаватиметься до урізання базових соціально-економічних прав у неоліберальному дусі, при цьому нарощуючи сили для репресій проти активістів.

Переглядів: 1260

Генплан під грифом «таємно»

Грифи «ДСК» (для службового користування) на генеральних планах міст Одеської області обмежують доступ жителів до інформації про їхнє місто, про його зелені зони й екологічний стан територій, позбавляють можливості контролювати незаконні забудови.
Як бути у такій ситуації? Шляхи виходу шукали учасники обговорення, що відбулося 20 грудня в облдержадміністрації. До розмови долучилися експерти з питань містобудування, представники органів місцевої влади й громадськості. Ініціаторами заходу виступив Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ), організаційну підтримку надав обласний осередок ГО «Демо­кратичний альянс».

Переглядів: 1391

З охриплим голосом і без коментарів для преси

У четвер відбулося чергове засідання Одеського міськвиконкому, перше після хвилі чуток про відставку міського голови і його перебування в реанімації. Олексій Костусєв мав цілком здоровий вигляд, але вів засідання дуже охриплим голосом. За словами його однопартійців, це — результат перенесеної алергії.
На засіданні розглянули і винесли на сесію проект міського бюджету на 2012 рік. У проекті визначено, що дохідна частина зросте на 30,9% і складатиме 2 млрд 491 млн 338,6 тис. грн. Дотація вирівнювання, ви­ділена на наступний рік Одесі, — 220 млн 8 тис. 100 грн. Міжбюджетні трансферти — 1 млрд 364 млн 331 тис. грн, що на 14% більше, ніж очікувані на 2011 рік. Спеціальний фонд бюджету (без урахування субвенцій) — 647 млн грн, в тому числі бюджет розвитку — 550 млн грн. Витратна частина проекту бюджету Одеси на 2012 рік (без урахування бюджетних трансфертів) — 2 млрд 399 млн 213 тис. грн.

Переглядів: 1386

Європа побажала Україні успіхів

19 грудня українці мали стати європейцями. Саме цього дня на саміті в Києві планували підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Проте всупереч очікуванням не відбулося навіть технічного парафування тексту цих документів. На більше нинішня влада України навряд чи могла сподіватися.
— Незважаючи на те, що в країні реальна політична криза і криза демократії, нам вдалося вмовити європейців: не відштовхуйте Україну, — сказав колишній міністр закордонних справ, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк після зустрічі з високими єврочиновниками.

Переглядів: 1313

Театр абсурду по-одеськи

Якось художник Рафаель дав грошей своєму слузі і відправив його в лавку — за пензлями і фарбами. Коли слуга приніс те, що було потрібно, Рафаель написав свою знамениту «Сікстинську мадонну». А прикажчик лавки, у яку художник відправляв слугу, поспішив оголосити власником рафаелівського шедевру... кого б ви думали... самого себе! Адже без пензлів і фарб не було б картини, міркував він, а таку «сумнівну» (нині б сказали — «віртуальну») субстанцію, якою є творче осяяння Рафаеля, — до справи не підшиєш! Звідси, в уявленні торговця, — і «справедливий» поділ на головне і другорядне, себто на базис і надбудову.
На жаль, наведена історія цитується нами аж ніяк не заради репертуарної допомоги популярному артистові гумористичного жанру для його естрадного або телевізійного виступу. Її, історію цю, довелося пригадати в зв’язку із значно буденнішими справами, що відбуваються нині у відомому всій Одесі будинку, що на площі Незалежності, й часто називається Будинком преси, а в офіційних документах — видавництвом «Чорномор’я».

Переглядів: 958

Без належних гарантій державній мові

Черговий проект, який має узаконити домінуючий статус російської мови в Україні, отримав висновок Венеціанської комісії. І політики знову роздмухали навколо цього скандал, йдеться у статті Віталія Червоненка «Скандальний висновок Венеціанської комісії щодо мови», вміщеній на сайті «Главком».
Нагадаємо, 30 березня 2011 року європейці вже оцінювали проект закону про мови в Україні Єфремова, Гриневецького та Симоненка. Документ, що передбачав надання російській мові статусу регіональної та чи не більші, ніж у державної, права, Венеціанська комісія рознесла в пух і прах. Тоді оцінки вердикту європейців в Україні були діаметрально протилежні. «Регіонал» Сергій Ківалов, заступник члена комісії від України, говорив про визнання мовних проблем в Україні. А Марина Ставнійчук, член Венеціанської комісії від України, вказувала, що європейці повністю забракували мовне творіння коаліції. Тільки оприлюднений текст висновку поставив усе на своє місце.

Переглядів: 1061

Щось тут не так...

Дружній лист Президенту України Віктору Януковичу

Шановний Вікторе Федоровичу!
Щиро вітаю Вас із Новим роком і Різдвом Христовим, бажаю щастя, здоров’я і всіляких гараздів у державних та сімейних справах.
Оце вже вкотре пишу до Вас листа. Та мені здається, що вони за адресою не доходять, хтось їх зацікавлено перехоплює. А мені дуже хочеться поговорити з Вами, у чомусь порадіти за Вас, у чомусь — застерегти. Збирався передати лист прямо в руки, коли Ви гостювали недавно у нас в Одесі. Але не вийшло, протовпитися було неможливо. Охорона працює справно — і слава Господу. Береженого Бог береже. Мало хто поруч вештається.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net